Darovanie auta

viera1984
1. máj 2022

mile damy, prosim o radu 🙏

pred velkou nocou mi zomrel otec. cca tyzden pred smrtou mi darovacou zmluvou daroval svoje auto. mam aj plnu moc na prepis auta. avsak den pred prepisom na policii ocko zomrel. prepis sa teda nestihol urobit za jeho zivota. mozem auto na policii este prepisat? plati plna moc na prepis i po smrti? za kazdu radu vopred dakujem

missdiva
1. máj 2022

@viera1984 toto bude nazor od nazoru, zalezi na koho natrafis na dopravnom inspektorate podla mna. Skusila by som to a nehovorila by som im, ze zomrel (aj ked im to zrejme v systeme ukaze)... ak si to vsimnu a zamietnu to tak len donesies notarovi technicky a prepise sa auto na teba vramci dedicskeho ak ostatni suhlasia (ak su normalni a uz si mala darovaciu zmluvu budu to brat ako otcovu volu a suhlasia, len sa o ten dar ponizi tvoj podiel potom)...

viera1984
autor
1. máj 2022

@missdiva dakujem 🙏

bucko555
1. máj 2022

Bolo to darované pred smrťou takže auto je právne tvoje

r_d
1. máj 2022

@viera1984 auto je Tvoje, akurát ak už otvorili dedičské konanie, tak sa nebude dať prepísať a musíte počkať na notára.

viera1984
autor
1. máj 2022

@r_d zajtra budu 2 tyzdne od ockovej smrti. ziadne "avizo" o zacati dedics. konania nemame. teda mozem ist prepisat auto k policajtom podla vas?

missdiva
1. máj 2022

@viera1984 po 2tyzdnoch spis este ani notarovi zo sudu urcite neprisiel. Skus ist prepisat.

puskaruka
4. máj 2022

@missdiva vedeli by ste mi poradiť, ak otec zomrel v apríli a na jeho aute už nikto jazdiť nebude, je staré viac ako 25 rokov. Kontrola mu končí v októbri tohto roku. Môže ho mama, manželka po nebohom dat odhlásiť na dopr inšp , aby mohla dať zošrotovať auto. Ďakujem za odpoveď

missdiva
4. máj 2022

@puskaruka skor si myslim,ze nie a bude to mozne az po ukonceni dedicskeho konania s uznesenim kde bude napisany novy majitel auta.
Ale pokial ste vsetci dedicia na sr a porucitel nemal nejake dlhy alebo extra vela majetku tak do oktobra by ste dedicske mohli stihnut... skusila by som na predbeznom setreni u notara urgovat termin hlavneho pojednavania kvoli autu, potom to isto stihnete do oktobra.