Dávka v nezamestnanosti po skončení RD

kikusik88
14. sep 2018
Baby potrebujem nejaku sikovnu zienku ktora mi poradi s podporou.
Po skonceni RD som sa dohodla v praci na vypovedi,preplatili mi zvysnu dovolenku. Cca 800€ to bolo v hrubom,599€ na ucet mi prislo. Z toho sa spravil zrejme odvod do socialnej poistovne a z toho sa vypocitala podpora. Dosiel papier,kde mi doslo 14.70€ na den a ja ze to je uz suma na vyplatu a to z toho len 50% mi daju...nieje to nejak malo? Ratala som so sumou 14€ nie 7€ 🙈 vie mi to dakto skontrolovat ci je to ok? Snazila som sa v praci dohodnut az mi to preplatia aby ta podpora bola aka taka. A nakoniec mam ledva viac ako rodicak 😔
ukulela
14. sep 2018
baby pisu v inych diskusiach, ze treba aspon na jeden den navrat do prace, potom preplatit dovolenku a tak odist. mala si to tak? Pohladaj v inych diskusiach, tam to bude.
loginexistuje
14. sep 2018
A obnovilo sa ti np po skonceni rd ? Bolo sa treba najprv pytat nez si ti riesila rad k tomu ako dostat po RD max podporu je tu plno
kikusik88autor
14. sep 2018
@ukulela ano koniec rd 15.7 a nezamestnana 17.7
kikusik88autor
14. sep 2018
@loginexistuje vsak som robila ako mi kazali....vypoved,den medzi tym a potom nezamestnana...
loginexistuje
14. sep 2018
@kikusik88 a nemala si pocas rd iny prijem nejaku dohodu a pod ?
kikusik88autor
14. sep 2018
@loginexistuje nie veru,robila som za minimalku,md,rd,md a zas rd na konci vypoved....6r som skoro doma...proste som to niekde asi pokaslala 😔
9lf9
14. sep 2018
@kikusik88 16.7 si cerpala dovolenku? Lebo ak nie a obnovolo sa ti poistenie na 1 den bez cerpania dovolenky a potom si si dala preplatit dovolenku a ukocnila pp dohodou k 17.7 tak potom vyratana podpora sedi.
kikusik88autor
14. sep 2018
@9lf9 tak v praci som nebola,lebo su kilometre od mojho bydliska...ale dobolenkovy listok mi podpisat nik nedal 😔 asi tu bude problem
kikusik88autor
14. sep 2018
@9lf9 robit sa s tym asi neda uz nic vsak ? Myslela som ze ta uctovnicka vo firme je schopna pochopit co jej vysvetlujem. co ine ako den dovolenky mi mala pisat ked som ostala doma? Pn som nebola,tak len dovolenku 🙈
Koli hovadine som prisla o peniaze
9lf9
14. sep 2018
@kikusik88 spatne uz nic 😞 jedine zistit od uctovnicky ako co ta mala vedenu ten 1 den
kikusik88autor
14. sep 2018
@9lf9 uz mi to asi moze byt aj tak jedno...ach jaj
luliu
14. sep 2018
@kikusik88 asi ti pre platili celú dovolenku. Tam je chyba. Aspoň na jeden deň si mala nastúpiť do práce resp. vyčerpať deň dovolenky
kikusik88autor
15. sep 2018
@luliu ano prave som to pochopila aj ja,kokos pre taku hovadinu som dosla o peniaze,revat sa mi fakt chce...
evittam
15. sep 2018
@kikusik88 Ale co bolo toho 16.7.?
kikusik88autor
15. sep 2018
@evittam ja neviem,napisala som vypoved a povedala jej ze jeden den medzi skoncenim rd a vypovedou som doma.cakala som ze pochopila ze mi ma dat dovolenku 🙈 ale asi kym jej nedam pokyny presne nepochopo.hold moja smola ze som jej vyslovene nenakazala vypisat mi dovolenkovy listok ze jeden den co som doma mam DOVOLENKU 🙈
Ona mi ju zrejme celu preplatila a co napisala toho 16 fakt netusim. Najhorsie ze to riesime cez telefon lebo vsak nkesu v nasom meste,ani okrese
evittam
15. sep 2018
@kikusik88 Nevieš? Nemas vyplatnu pasku? Výpoveď si dat nemohla, bezala by ti totiz výpovedná lehota.A vypisat dovolenku t.j.ziadat o dovolenku si mala ty.
kikusik88autor
15. sep 2018
@evittam no nemam vyplatnu pasku,nik mi nic neposlal. Vypovednu som mala,lebo som poslala vypoved dva mesiace vopred. A teda o dovolenke som jej povedala ze potrebujem byt den doma,cakala som ze mi posle dovol.listok na pospis,no hold mala som na tom trvat.oni len poslali peniaze za dovolenku na ucet ( aj to chceli davat na ruku ze nemusia asi dokladovat ) ale koli podpore som chcela na ucet. Mna ani nenapadlo ze ten jeden den ona proate odignoruje.
kikusik88autor
15. sep 2018
Mozem mat v buducne asi problem ze kde som ten jeden den bola? Vobec neviem......
kikusik88autor
15. sep 2018
Ze jej nebolo divne ze mi ten den zvysuje. Ked rd konci 15.7 a 16 som tam nebola a na upsvare ma evidujj 17.7 tak kdesi ten den proste chyba...a dovolenku mi nevypisali tak nechapem co tam ako napisala.....fakt jej asi zavolam ze co tam napisala na toho 16....
loginexistuje
15. sep 2018
@kikusik88 no primarne je co si napisala ty ved mas predsa niekde to co si posielala ako ziadost o rozviazanie pp to kedy si sa nahlasila na up je irelevantne
Kedy dieta dovrsilo tri roky ? Aky datum je v dohode o rozviazani PP to su dolezite datumy a nie kedy si sla na UP
loginexistuje
15. sep 2018
A teda mala si to riesit osobne aspon teda ja by som riesila aj keby to bolo na druhom konci republiky lebo tak je to dost financny rozdiel dostat o viac ako 4000 eur za dobu poberania podpory alebo nie
kikusik88autor
15. sep 2018
@loginexistuje no mala,vidis,hlupa som
evittam
15. sep 2018
@kikusik88 Takze ty si dávala výpoveď v maji? Takze výpovedná lehota plynula od 1.6.-31.7.2018. Cize PP trval do 31.7.2018,ako mozes byt evidovana od 17.7.? Ty v tom mas evidentne riadny zmatok. Tebe neposlali ani zapoctovy list, mas vobec podpisanu výpoveď o prevzatí,nemas vyplatnu pasku,nic o ukonceni PP? A to ta vobec netrápi? Akoze prepac ale ty kde žiješ? A preco by ti ona mala posielat dovolenkovy listok?! Ty máš žiadať o dovolenku-vypises a zamestnavatel musi podpisat schvalenie.
evittam
15. sep 2018
@loginexistuje Pise,ze dala výpoveď dva mesiace vopred......
loginexistuje
15. sep 2018
@evittam jaaj to som si nevsimla cele je to zamotane ale na zaklade niecoho ju evidovat na UP museli takze musela mat aj zapoctovy list atd aj teda ma uz urcenu davku takze Papiere museli byt
evittam
15. sep 2018
@kikusik88 Kolko si mala zvysok dovolenky? Takze to vyzera tak,ze tebe vlastne asi dali dovolenku od 16.-31.7. a zvyšok preplatili, len teda nejak nechapem ako mozes byt evidovana od 17.7....Od teba na UPSVaR nikto nechcel doklad o spôsobe skoncenia PP?!
evittam
15. sep 2018
@loginexistuje Tiež nechapem a ani stále nechápem ludi čo takéto veci nechajú len tak-ved niekto to za mna zariadi. Nemám pasky,nemam potvrdenie,nemam nic,hlavne ze mám peniaze.... cele zle.
kikusik88autor
15. sep 2018
@evittam mam podpisanu vypoved normalne,aj zapoctovy list. Len mi jednoducho nedoslo ze ten jeden den som mala vytiahnut dovolenku,resp som bola v tom ze mi ju ona napise a ostayok preplati.a ona proste preplatila celu. To je cele. Ano je to moja vina hold som ponaucenim pre ostatne....
Na zaklade toho listu ma zaevidovali....
kikusik88autor
15. sep 2018
@evittam
@loginexistuje baby mam papiere od toho,len nie dovolenkovy listok,na ten som proste zabudla. Vypoved bola od pol maja do pol jula....nemala som dovolenku 16-31.7 nie....16 skoncil PP,preplatili mi dovolenku ktora mi vznikla za 5.5 roka co som doma,uz presny pocet dni nebiem,nemam tu papier o tom,lebo niesom doma. Volala som tam,ona mi to zratala,vyplatila na ucet a poslala zapoctovy list. Na zaklade toho ma zaevidovali

Tu začni písať odpoveď...

Odošli