Dlžoby pred sobášom

motylik1987
27. mar 2012

ahojte,potrebovala by som poradit ako je to s dlzobami pred sobasom?po sobasi ma narok exekutor siahnut napr mne na peniazky kvoli dlzobe ktoru ma priatel este za slobodna?prosim ak mate skusenost s tym budem vdacna za kazdu radu...

gemini2
27. mar 2012

@motylik1987 Dlzoby ktore si narobil, kym ste neboli manzelia- teba sa netykaju. mala som podobny problem 😒

jankas87
27. mar 2012

Toto by aj mna zaujimalo, lebo som pocula zevraj nemoze siahnut na nic co bolo pred sobasom, moze siahnut len vraj na spolocny majetok, tak teraz neviem. Ale s peniazmi neviem vobec ako to je.

motylik1987
autor
27. mar 2012

@gemini2 dakujem,sme totiz nuteny sa zobrat a vobec newieme ako je to s dlzobami...

motylik1987
autor
27. mar 2012

@jankas87 ved to som ani ja newedela ze ako to je...

dai
27. mar 2012

@motylik1987 ste nuteni sa zobrat?

sisaha
27. mar 2012

@motylik1987 a kto ta núti do svadby??? 😕
A ked mam byt uplne konkretna, ja by som sa za ziadnych okolnosti nevydavala, ak by som vedela, ze je tam hrozba exekucie...Exekutor nemoze siahnut na tvoj majetok pred vydajom, ale moze siahnut na majetok, ktory neskor nadobudnete spolu...

anieli_1
27. mar 2012

@motylik1987 ahoj no moj uz teraz mm mal uver ktory sa potom neplatil(na dlho debata) a som si vtedy ani ucet nemohla spravit ako pos vadbe bo soms a o to zaujimala mi vraveli ze zalezi od exekutora.........a na matersku rodicak a rodinne ti siahnut nemoze na ostatne ano...........na majetok nie co si mala pred tym myslim ale aspon tak som to pochopila keby mi chodia na ucet alebo dojdu na ucet nejake ine peniaze uz po sobasi tak na to mozu siahnut.........a na tvojom mieste by som ti radila si pohovorit o takychto veciach ked idete do manzelstva a nevies ci je niekde nieco dlzny alebo co... nemoze sa na teba ani hnevat ani nic je to normalna vec dokonca v kostole sme podpisovali taky papier ze vieme o vsetkych dolezitych veciach 😉

motylik1987
autor
27. mar 2012

@sisaha no musime sa zobrat aby som dostala trvaly pobyt aj s malym na mestskom byte v ktorom byvame...moja matka mi zrusila trvaly pobyt a budem ho mat na obec ako bezdomovkyna a v tom pripade nedostanem ani prispevok pri narodeni a mohla by som mat problemy...my mame dlzoby obaja po pravde,preto sme sa nechceli brat..ale takto neweme co ine robit
@anieli_1

gemini2
27. mar 2012

@motylik1987 exekutor vam moze potom siahnut na veci, ktore budu ziskane aj pocas manzelstva ale musia byt napisane na neho- napr.auto, ked je pisane nanho, to mu mozu vziat. ale co bude na tvoje meno, to by ti brat nemali....ale su v tom rozne krive paragrafy- to je na dlho. Ak chces napisem ti IP ako to bolo u nas.

lubina
27. mar 2012

@motylik1987 a preco ste nuteni sa zobrat.Kvoli dietatku? Prave kvoli nemu by som sa asi nevydavala, aby malo aspon nieco od teba, ak sa na priatela chysta exekutor 😒

sisaha
27. mar 2012

@motylik1987 nemozes sa na trvaly pobyt prihlasit k svokrovcom, kamoske, babke, tete, strykovi? proste k hocikomu?

motylik1987
autor
27. mar 2012

@gemini2 oki dakujem mozes som za kazdu radu vdacna...to viem ze pocas manzelstva nadobudnute moze siahnut,mna hlavne zaujimalo ci po sobasi mozu obhanat za moje dlzoby pred sobasom co vznikli a opacne...

anieli_1
27. mar 2012

@motylik1987 no tak ides na matersku a to ti nikto nezoberie 😉 a ked budete nieco mat tak piste na cudziu osobu ktorej verite my mame vsetko na svokrovcov nikto nam nic nezmoze...........

motylik1987
autor
27. mar 2012

@sisaha ja nikoho nemam a svokra ma trvaly pobyt pisany tiez tu na tom mestskom byte aj ked tu nebyva s nami... ☹

motylik1987
autor
27. mar 2012

@anieli_1 tak to som rada ze aspon na toto nemozu siahnut,ako postupne splacame dlzoby,len to nejde tak rychlo...

motylik1987
autor
27. mar 2012

@lubina no musime sa zobrat aby som dostala trvaly pobyt aj s malym na mestskom byte v ktorom byvame...moja matka mi zrusila trvaly pobyt a budem ho mat na obec ako bezdomovkyna a v tom pripade nedostanem ani prispevok pri narodeni a mohla by som mat problemy...my mame dlzoby obaja po pravde,preto sme sa nechceli brat..ale takto neweme co ine robit

katmi
27. mar 2012

@motylik1987 vsetko co sa nadobudlo PRED sobasom je tvoje/jeho. cize aj dlhy.. vsetko, co sa nadobudne POCAS manzelstva, je vase spolocne...
nieje ziadny pravny titul na to, aby exekutor siahol na tvoj plat len preto, ze ste sa zobrali a tvoj manzel ma dlhy.. kto v tejto dobre dlhy nema??? kazdy mame.. aj my dvaja, vieme o nich a preto sa ideme brat.. nemame dovod sa nezobrat..

anieli_1
27. mar 2012

@motylik1987 ja to poznam ale vsetko sa spravi a pokial splacate ak to bude dobre neboj.......

motylik1987
autor
27. mar 2012

@katmi dakujem,to ma ukludnilo.... 😉
@anieli_1 no sak toto je strasna doba...a tie zakony mi pridu nahlavu totalne

viki2912
27. mar 2012

existuje nieco ako zuzene bezpodielove vlastnictvo manzelov.ak mate ale dlhy obaja,je zbytocne to spisat.ak by mal len tvoj nastavujuci,tak ak spisete zuzene bezpod.vlastnictvo napr.na byt,ktory je na tvoje meno,v tom pripade,manzel na neho nema narok vobec,teda tento byt nemoze byt predmetom zaujmu exekutora kedze je v tvojom vyhradnom vlasnictve.ak ale mate dlhy obaja a existuje realne riziko ze vas navstivi exekutor ci uz kvoli nemu ci tebe,tak najlepsie by bolo prepisat akukolvek nehnutelnost na niekoho z rodiny.tym padom sa vase dlhy na tuto vec nevztahuju.

katmi
27. mar 2012

@viki2912 ake zuzene???? existuje len bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov.. a ano, da sa podat navrh na sud na rozdelenie BSM prave z titulu dlhov... kde sa presne specifikuje kto co ma, kto za co ruci atd.. ale pokial viem, tak sa to robi iba pri zivnostnikoch.. inak to sudy velmi schvalovat nechcu...
a rozhodne by som nevolila prepis majetku na inu osobu, ci uz z rodiny alebo uplne inu... nie vzdy je to najstastnejsie riesenie...

motylik1987
autor
27. mar 2012

@viki2912 no ani jeden z nas nevlastni ziadnu nehnutelnost a ani auto...len nabytok a elektroniku v byte,ale aj to moze priatel povedat ze je jeho mamy ktora ma na tom byte tiez trvaly pobyt aj ked tam nebyva.islo mi len o to ci by mu mohli siahnut na vyplatu kvoli mojej dlzobe spred manzelstva...dakujem

katmi
27. mar 2012

@motylik1987 nie, nemozu.. 🙂

viki2912
27. mar 2012

@katmi my mame zuzene bezpod.vlasnictvo,to uz je na konkr vec.....

motylik1987
autor
27. mar 2012

@katmi aspon jedna dobra sprava 🙂 dakujem

viki2912
27. mar 2012

@katmi nerobia to sudy,ale ide sa na notarsky urad a tam sa spise zapisnica..stoji to cca 400 eur.

katmi
27. mar 2012

@viki2912 to je len notarska zapisnica.. nic ine.. rozdelenie BSM alebo zrusenie BSM schvaluju IBA SUDY!

katmi
27. mar 2012

@viki2912 btw. asi si dost bohata, ked notarke len tak za zdrap papiera rozdavas 400€.. a to teraz nic v zlom.. len ze pani notarka si na Vas dobre zarobila...

katmi
27. mar 2012

@motylik1987 nieje zaco 🙂

anieli_1
27. mar 2012

@motylik1987 hlavne aby ste to aspon po troske splacali a bude to v poriadku 🙂