Do koľkých dní budem mať na účte peniaze od exekútora?

ivkazuborka
6. aug 2020

Dobrý deň včera mi poslal exzekutor peniaze. Do koľkých dní ich budem mať na účet?

stanulienkat
6. aug 2020

Vtedy,ked ti pridu.

ivkazuborka
autor
6. aug 2020

@stanulienkat to viem ale chcem vedieť koľko mám čakať

deti95060810
6. aug 2020

máte rovnakú banku? ak áno tak za jeden deň...
inak 3 dni

ivkazuborka
autor
6. aug 2020

@deti95060810 ďakujem

alana1
6. aug 2020

nieco si vymahala od niekoho cez exekutora? prosim ta ako to funguje?

stanulienkat
6. aug 2020

@ivkazuborka ved to je individualne a zavisi to od viac faktorov.

malebiele
6. aug 2020

@alana1 podla vysky vymahanej sumy, ak je nizka, da sa splatit jednorazovo, ak vyssia, exekutor dohodne s dlznikom splatkovy kalendar a bude ti mesacne posielat urcitu ciastku na ucet... a ak dlznik uzna dlznu sumu, je to o to jednoduchsie, ze sa netreba dotahovat, to sa len podpise a overi u notara jeden papier, kde suhlasia obe strany s vyskou dlznej sumy, horsie je to v pripade ak dlznik neprizna ze nieco dlzi, resp. ty nemas ziadny dokaz o tom, napr. vypis z uctu, ze si peniaze pozicala

alana1
6. aug 2020

@malebiele a exekutora plati ktora strana? ci on si berie % zo sumy?dakujem za info

malebiele
6. aug 2020

@alana1 ty platis jednorazovy poplatok u exekutora za spracovanie exekucie alebo ako by som to nazvala, proste ze zoberie tvoj pripad, vypracuje papiere atd... vyska tejto sumy je individualna... no a potom si on k tvojej dlznej sume prirata nejaku dalsiu sumu, ale tu uz splaca dlzik a vacsinou je to tak, ak dlzik uz zacne splacat, ze najprv sa splacaju tie poplatky exekutora a potom sa zacne splacat az ta tvoja suma, ktora ti je dlzna

malebiele
6. aug 2020

@alana1 ak ti napriklad niekto dlhuje 2000eur, exekutor ti ich vymaha cele, on ti z tej sumy nemoze zobrat ani cent, ale k tejto sume si on prirata napriklad 300eur, a dlznik potom splaca sumu 2300eur, aby si mala celu dlznu sumu splatenu ty a aj exekutor tie svoje poplatky, vydavky 🙂 ...ale vacsinou sa to robi aj tak, ze ak ti niekto dlhuje tych 2000eur a vies ze poplatok u exekutora za vybavenie exekucie bude 200e, tak sa vies "dohodnut" s dlznikom na sume 2200eur, a potom k tej sume si prirata aj exekutor nejaku ciastku, napr. tych 300eur, takze dlznik musi splatit 2500eur

evalin88
6. aug 2020

@alana1 plati sa poplatok sudu za zacatie exekucie a ty platis za spisanie navrhu u exekutora ale ak sa podari exekutorovi nieco realne vymoct tak sudny poplatok sa ti vrati aj poplatok za spisanie navrhu, vsetky trovy plati dlznik, aj percenta ktore si uctuje exekutor iba bavysia dlznikovi dlh... ty realne dostanes celu dlznu sumu, ak je vacsia tak v splatkach, zalezi od vysky. A hlavne od toho ci dlznik pracuje, ma prijem alebo majetok, skratka ci ma exekutor z coho tie platby zrazat a kolko ma dlznik inych dlhov. Niektore exekucie sa tahaju roky... zalezi od vela veci. Ako podklad musis ale mat pravoplatny rozsudok, platobny rozkaz, notarsku zapisnicu atd.

ivkazuborka
autor
6. aug 2020

@malebiele ďakujem Vám🙂🙂🙂