Dobrovoľne nezamestnaná osoba

3. apr 2022

Pekný deň prajem 🙂 Chcem sa spýtať bola som evidovana na úrade práce ale vyradili ma zaujíma ma ako prebieha to vyradenie ...na úrade mi povedali že mi príde domov najskôr papier s možnosťou na odvolanie a ak nepošlem odvolanie príde mi oficiálne vyradenie s ktorým mám ísť na zdravotnú poisťovňu sa prihlásiť ako dobrovoľne nezamestnaná. Čo ak mi to vyradenie príde už po 8 máji teda po splatnosti tých preddavkoch? Nevadí že tam prídem neskôr sa nahlásiť napríklad? A som naozaj povinná platiť iba zdravotné poistenie tých 79€? Nemám žiadne ďalšie povinnosti? A ak budem pravidelne platiť tie preddavky nemám nejaké problémy s vyšetrením u lekára? Ďakujem veľmi pekne budem rada ak mi to niekto kto s tým má skúsenosti trochu vysvetlí . Ďakujem 🙂

mogaa
3. apr 2022

no zdravotné poistenie je povinné, odvody do SP sú dobrovolné, takže ano zdravotku si platiť musíš ak ťa vyradia.....môžeš sa prihlásiť kedykoľvek a aj zaplatiť to môžeš kedykoľvek.....prvý mesiac ťa ošetria aj tak, to ťa nebudú evidovať ako neplatiča....

autor
3. apr 2022

@mogaa no ja si to budem platiť riadne a načas kým si nenájdem prácu len neviem kedy mi prídu tie papiere z úradu práce o vyradení keďže mi tvrdili že tam mám ísť až s tým papierom o vyradení lebo vlastne musím mať doklad o tom odkedy som vyradená že aby mi to neprišlo až po tom 8.maji

mogaa
3. apr 2022

nie je to potrebné platiť k 8-memu, môžeš to zaplatiť kedykoľvek......ak vieš k akému dátumu ťa vyradia kludne tam vieš ísť aj zajtra a prihlásiť sa so zajtrajším dátumom.....ak neveiš presný dátum, tak týždeń dva počkaj a potom sa choď spýtať na zdravotku, mali by byť prepojený aj s UP.....

autor
3. apr 2022

@mogaa a keď mi na úrade kázali čakať na papier o vyradení?

zuzanka.zuzu
3. apr 2022

zase ty????? 🙄

abbey1
3. apr 2022

Kľud! Za apríl sa platí zdravotná až do 8.5. Dovtedy ti určite prídu papiere o vyradení. A nepovedalo ti dátum, ku ktorému ťa vyradia?

januska12323
3. apr 2022

4 témy nestačili?

autor
3. apr 2022

Ďakujem za odpovede už som zistila čo som potrebovala 🙂