Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dôvera verzus Union

lllperko
12. máj 2021

Ahojte, už dlhší čas rozmýšľam nad zmenou poisťovne (teraz mám VŠZP) a takisto aj o výbere poisťovne pre bábo. Viete mi prosím poradiť kam áno, kam nie, prečo áno, prečo nie,..? Popríp. nejaké vaše skúsenosti... Ďakujeeeem 🙂

julka828
12. máj 2021

@lllperko dovera ja dom spokojna preplacaju umele mlieko a lieky. Prinarode i dostanes baby box. Takisto aj prispevok na zuby. My sme spokojni mam tam obe deti aj ja som tam.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana005
12. máj 2021

@lllperko union
Plno lekárov ti povie, že dôvera je len pre zdravých ľudí.
My máme teraz s dôverou problém, ale nechcem ho vypysovať verejne, ale len v skratke, také jednanie som nečakala.
Neviem, možno by to bolo aj v inej poisťovni, ale teraz sa to deje tu, tak ja som jednoznačne za union.
Ja som tam s deťmi.
A Š dôverou má problém môj otec, onkologický pacient

janai1
12. máj 2021

@lllperko ja som tiež prešla zo všeobecnej do Unionu a som spokojná... Preplácanie fajn, zatiaľ všetci lekári mali zmluvy u nás je nová súkromná klinika a tam majú zazmluvnený iba Union a niektorí Všeobecnú (dôveru ani jeden) a super, neplatím nič za vyšetrenia ... Jedine čo mi nedáva gynekologička e-recept, že Unionu nedáva 😀 ale tak papierovy je ok

avril299
12. máj 2021

@janai1 to z akeho dovodu, prosim Ta? lebo ja tiez rozmyslam, ze prejdem prave do Union, ale teda ak by som nedostavala e-recepty, tak sa mi to neoplati, kedze niektorych lekarov mam aj +100km od aktualneho bydliska

janai1
12. máj 2021

@avril299 toto ani ja netuším 🤷‍♀️ ale ostatní mi dávajú, len ona ma s tým nejaký problém... Potrebovala som rýchlo recept a sestrička ma len odbila v telefóne že Unionu nedáva a bol koniec debaty 😅

nelca84
12. máj 2021

@lllperko za mňa Union, som tam od začiatku a ešte sa mi nestalo, že by niekto nebol zazmluvnený + veľa benefitov, ja oceňujem napr. že jediný preplácajú CRP pre dospelého, taktiež vyšetrenie D v krvi, LBC cytológiu... preplatky za zuby a dentálnu hygienu sú samozrejmosťou...

katkamatka7
12. máj 2021

Nám VšZP nerobí problém.

ivicka0502
12. máj 2021

asi treba zvážiť čo chceš. Ja som dávala deti aj seba do dôvery lebo syn je astmatik a chodili sme pravidelne do kúpeľov hradených poisťovňou. Dôvera nemala problém do týždňa schváliť kúpele a aj uznať ma ako doprovod (všzp neuznáva takmer vôbec a union málo). Problém som zatiaľ nemala ani pri vyšetreniach ani nikde.
Zubára máme súkromného, a preplatenie zubára sa mi viac páči v unione (tam je muž). Žiadne caviky okolo, naskenuješ blok, vyplníš a pošleš. Toto má dôvera zbytočne byrokratické.

e1i
12. máj 2021

@lllperko union,som tam od zaciatku,nikto ma nikdy neodmietol, termin na MR som dostala v ten den ked som volala (nebyt toho ze bol piatok a bola som v praci tak idem, tak ma prehodili na pondelok). Zubara preplacaju bez problemov, aj ockovanie proti kliestovej sme si ako dospeli davali a bez problemov. Manžel presiel minuly rok z VsZP a chvali si,je spokojny. dcera isla automaticky, je predcasne, bez problemov uhradzali mlieko aj rehabky. nikto sa nikdy nestazoval na to v akej sme poistovni. dalsie deti isto budu tiez Union.

zeleny_dinosaurus
12. máj 2021

@avril299 ja mám union a fungujem len na e-receptoch.

zeleny_dinosaurus
12. máj 2021

Pokiaľ nemáte nejakú vážnejšiu diagnózu (rakovina, vážne autoimunitné ochorenia, lieky za 4000/mesačne), tak rozdiel pocítite len v tých benefitoch, podľa toho sa vyberte, ktorý benefit využijete. Moja sestra bola diagnostikovaná na vážne ochorenie, kde lieky stoja v tisícoch eur a lekár jej rovno povedal aby prešla z Unionu do VšZP, lebo by im to komplikovalo liečbu a schvaľovanie liekov. Musí sa žiadať o výnimku každé dva mesiace aby ich dostala a Union by si dával na čas a ktovie či by jej to vôbec schválili. Aj iné operačné veci by boli problém oproti VšZP, v tomto špeci prípade. Nehovorím o klasických vyšetreniach za 5 eur pre poisťovňu akože RTG a tak, to im je jedno.

avril299
12. máj 2021

@janai1
@zeleny_dinosaurus
dakujem za info 🙂 teda, dufam, ze s tym nebude problem 😀 pri mojich lekaroch, maju vsetci zmluvu s Union

tuippo
12. máj 2021

@janai1 to čo je za hlúposť, že Union nedáva e-recepty, ak to konkrétnej doktorke nejde tak problém bude na jej strane

zeleny_dinosaurus
12. máj 2021

@tuippo áno a Union je v tomto smere, čo sa týka klientov nekompromisný. Stači zavolať na ich infolinku a na druhý deň má pani lekárka telefonát, alebo návševu, že prečo zavádza klientov Unionu.

janai1
12. máj 2021

@tuippo ja som nepovedala ze Union nedáva... Ale ze ona nedáva pacientom v Unione.. Ale dôvod neviem ani ja

zuvelyn
12. máj 2021

Mameyv rodine revizneho lekára, vraj Union je najmenej problémová poi. My máme cela rodina a nemali sme zatiaľ ziaden problém.

nelca84
12. máj 2021

@zeleny_dinosaurus nemôžem potvrdiť túto skúsenosť, tiež mám veľmi nákladné autoimunitné ochorenie a lieky mám vždy načas...

kkovacovak
12. máj 2021

@lllperko no takto by som to povedala. Pokiaľ nemáte nejaké závažnejšie problémy a budete riešiť len bežné choroby a ide vám len o príspevok k zubárovi tak si dajte komerčnú poisťovňu. (to človek ale nikdy nevie čo sa stane) Ak sa ale niečo stane alebo náhle nedajbože ochoriete vážnejšie tak vás skôr podrží štátna. Lebo musí.

zeleny_dinosaurus
12. máj 2021

@nelca84 ako ja sa nehadam ani nic 🤣 je mi jasne, ze to zavisi aj od mesta, lekara, zmluv, diagnoz, dostupnosti liekov mozno, ake maju a podobne. Sestra cakala v Unione na schvalenie tak dlho, ze uz bola nakoniec aj poistencom inej poistovne kym sa oni vyjadrili. Pricom v case podania ziadosti este od nich neodchadzala. To sa pri niektorych diagnozach nemoze stavat, ked lieky treba kazdy mesiac. Ale to je dobre, ze lekar vzdy vie poradit, kedze vie ako to u neho chodi, ked lieci takych pacientov. Ja by som sa drzala toho v konecnom rozhodnuti, co mi povie osetrujuci lekar, lebo on vie ako ma stavane zmluvy atd. 😊

stanulienkat
12. máj 2021

Presne ako píše baba vyššie -Dôvera je pre zdravých a mladých ľudí. Akonáhle si starý a chorý, máš problém sa objednať k akémukoľvek lekárovi, nieto ešte k súkromnému do nejakého súkromného zariadenia ako Pro care. Najstabilnejšia je všeobecná.

lllperko
autor
12. máj 2021

ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede. z toho čo tu čítam mi vychádza, že naj bude predsa len Union, aj keď som bola viac menej rozhodnutá pre Dôveru, no tá už sa mi až tak nepozdáva.