Exekúcia od Allianz

vladimirpro
6. jún 2016

Dobrý den tak vec je táka že akonáhle som dosiahol 18teho roku tak som odišiel za pracov ,no po nasledovnom skoro treťom mesiaci pracovania mi prišli Upovedomenie o začati exekucie od alianz SK poistovna ,problem je v tom že ono to po 1 ani nwm načo ta poistovna je a druha vec že je to dlh mojej matky ktorej som bol po rozvode rodičov prideleny do opatery sudne ,okey ,ona tam ma dlh a ja som zaskočeny že ja mam platit jej dlh a to ešte žije ? a posledny rok som bol prideleny ocovy,vobec sa do tohto nevyznam čo mam robiť aby si to cvakala ona anie ja?

janka54321
6. jún 2016

@n0mi takto to urcite nemoze fungovat...ja teraz uzatvorim poistku svojej dcere...a nebudem.to platit...tak ma rovno ,,odstreli" ked bude plnoleta ☹ aj v tomto pripade musi podla mojho nazoru zakon chranit cloveka v prospech koho je poistka uzatvarana

buckeye
7. jún 2016

Ako tak ciram, ale poistovna asi nespravila chybu, od tvojej plnoletosri sa stavas majitelom poistky ty a na teba prechadza povinnost platit, iste ak mas zle vztahy v rodine tak si taketo veci asi neriesil a mama si povedaka, si dospely plat si sam..dohodni sa s postovnouv (resp nech ti vysvetlia co a ako) a s exekutorom napr na splatkach, cim dlhsie budes cakat, tym to narastie vyssie

n0mi
7. jún 2016

@janka54321 ja len pisem co som mala skusenost

@buckeye suhlasim

vladimirpro
autor
7. jún 2016

nepodpisoval som nič ani po 18 a ked som mal 12 som sa ani podpisat nevedel

natalym
7. jún 2016

@vladimirpro V 12 tich si sa nevedel podpísať? 😉
Už si volal exekútorovi?

dominika6
7. jún 2016

@vladimirpro
každú poistku ktorú prestaneš platiť automaticky do 3 mesiacov zanikne tak o akej exekúcii to hovoríš?
namiesto aby si vypisoval na ženskom fore,zdvohni zadok,chod za mamou a hod jej ten papier na stôl...tak isto aj do poisťovne...

natalym
7. jún 2016

@dominika6 17 dní prejde bloknú mu účet a bude to musieť cvaknúť, však čo peňazí má dosť. Ak ho už nemá bloknutý.

dominika6
7. jún 2016

@natalym
niečo tu nesedí a my sa to nedozveme..
ked nezaplatíš poistku,prídu ti upomienky prvá,druhá a potom sa poistka zruší..
čiže tam sa jedná o niečo iné

natalym
7. jún 2016

@dominika6 Chcela by som vidieť to upovedomenie. Podľa mňa tiež.

dominika6
7. jún 2016

@natalym
ale mladý chalan strečkuje a pritom to je starosť matky..

natalym
7. jún 2016

@dominika6 No mama asi nebude bohviečo. ☹

dominika6
7. jún 2016

@natalym
ved to myslím tým,že v tom bude niečo iné 🙂
lebo ak sú aj poistky založené na deti platí ich rodič stále...nemôže prestať len preto že má chalan 18 a odíde pracovať...tak to mala zrušiť,alebo ho upozorniť že nech si to platí on...

natalym
7. jún 2016

@dominika6 Poistka by sa zrušila a hotovo. A museli mu prísť aj upomienky, aj volávajú 1000 krát.

vladimirpro
autor
7. jún 2016

ja nwm začo to je ale poistka na mna to nebude ,to viem na 100 percent