Hľadám právničku, potrebujem radu! Prosím.

mucino
29. nov 2008

Moze mi pomoct nejaka mila a dobra pravnicka??

inmaca
31. júl 2010

@andzi dakujem a hadam to pre mna dopadne dobre,aj ked my je luto,že moje deti nemaju spomienku na starkeho.

krasnulka
1. aug 2010

@zuzu13 ahoj, prosim ta mohla by si mi vysvetlit este raz ako to je s majetkom a exekuciou? Lebo mojmu manzelovi zostali vsetky pozicky z prveho manzelstva a jeho ex ma ich majetok-ako zariadenie. Pozicky su za 400.000sk a hodnota majetku je tak cca 50.000sk, lebo maje len zariadenie spalne,chladnicku a pracku. Lenze kedze moj manzel nezvlada platit pozicky, ma ich naozaj dost, tak mu zacali chodit exekucie. Ako to bude, ked z viacerych poziciek mu ide exekucia a co mu zoberu? Vsetok majetok ma jeho ex. Mozu ciahnut aj na zatiadenie, ktore som mala ja pred nasim manzelstvom?

magamamka
12. aug 2010

potrebovala by som súrne poradiť s vyplatením BSM.bola dohoda ustna ktora zrejme nebude dodržaná a potrebujem to dať na papier skôr ako ulynie doba. môžte mi niekto prosím pomôcť?????

andzi
13. aug 2010

@magamamka dohoda o vyporiadaní BSM pokiaľ sa týka nehnuteľností musí byť písomná. Inak písomná byť nemusí, problém však nastáva vtedy, ak ju jeden z manželov nerešpektuje. Dohodu o vyporiadaní BSM ti môže písomne spísať ktorýkoľvek advokát.

krasnulka
16. aug 2010

Prosim vas, potrebujem radu ohladne exekucie. Vie mi niekto poradit?

beljanka
18. aug 2010

ahojte. ja mám súrny problém ohľadom t-mobilu.
v pondelok mi zavolali a nahustili do mňa, že si môžem dať ten najvýhodnejší paušál... a tak podobne.... a nakoniec ma to zlomilo a súhlôasila som zo zmluvou. lenže ja som v orange a vypovedať môžem len s pokutou 171e, čo som si vtedy neuvedomila.
dnes mi má doniesť kurier zmluvu a novú kartu od t-mobilu.
prosím vás poradte, musím ju už prebrať, alebo to ešte môžem odmietnuť kým som nič nepodpísala?
popodpisovať papiere mám dnes tomu kurierovi.
prosím poraďte.

prsky
18. aug 2010

@beljanka nic si nepodpisala = neexistuje zmluvny vztah = ziadny postih. pre fer jednanie zavolaj do t-mobile, ze si si to rozmyslela

beljanka
18. aug 2010

dik . aj ja dúfam, že to zoberú nakoniec v pohode. len ma to strašne mrzí a štve, že som sa vôbec dala na niečo nahovoriť cez telefon.

anjelikbobo
24. aug 2010

Prosím Vás o radu : Som na PN-ke v ochrannej lehote. Zamestnávateľovi som zaniesla svoju PN-ku, zaniesol ju sociálnu poisťovňu, keď som mu však koncom júla 2010 doniesla prechodku, tak ju nezaniesol na sociálku a mne preto nevyplatili dávku (malo to byť 20.8.2010). Volala som teda na sociálku, tam mi povedali, že mi peniaze vyplatia o mesiac neskôr, keď im donesiem zase teraz prechodku za mesiac august. Ja teraz však vôbec nemám peniaze a ide mi o to, či môžem od zamestnávateľa požadovať nejaké odškodne (prípadne mi povedzte aj sumu) za to, že vlastne kvôli nemu vyplatí dávka o mesiac neskôr! Bola predsa jeho povinnosť to zaniesť na sociálku! A on si ju nesplnil 😠

anaj_janka
24. aug 2010

ahoj anjelikbobo. Ja som tiez na PN a na sociálku si lístok na peniaze za daný mesiac nosím sama, tak nemám problém. Mne to pani na sociálke sama navrhla, možno preto že mám v inom okrese zamestnávatela. 🙂

anjelikbobo
25. aug 2010

Už aj ja ľutujem,že som si ho tam nezaniesla sama 😠 Pretože,takto som zbytočne prišla o peniaze..

gtloans01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markltd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diorka
30. dec 2010

Ahojte baby, ja mam taku dilemu, mam problem to sem aj napisat, len sama uz neviem co s tym a bojim sa, ze blizky by ma za to odsudili. Mam priatela, je rozvedeny, ma dve deti, po rozvode kupil byvalej byt. Deti su uz dospele. Mame spolu malu dcerku, jeho syn zije s nami a dcera ako kedy, raz pri mame, raz u nas. Ide o to, ze chceme zacat stavat dom, pozemok kupil priatel uz davnejsie zo svojho, podnika. Problem je v tom, ze svadbu chceme mat az na rok a dom chce zacat stavat uz teraz, byt chce nechat synovi a dcere prispiet, ta chce byvat s priatelom. Ja len uvazujem, kedze je o 15r. starsi, muzi zomieraju skor ( baby, ono je to len v teoretickej urovni, mozno zomriem skor ja), ja sa len bojim, ze ako to bude v pripade dedenie majetku (nie delenia, pretoze nad rozvodom ani nepomyslam!!), kedze ma dve deti s prveho manzelstva a dom chceme zacat stavat pred svadbou. Ako by to bolo, keby sme so stavbou skoncili pred svadbou a ako by to bolo, keby sme po svadbe? Prosim vas, neodsudzujte ma, ale pochopte, ja nechcem skoncit na dochodku bez strechy nad hlavou.

lalupa
30. dec 2010

ahojte, aj ja by som potrebovala pomoc mudrej hlavy... ☹
nasa firma bola odkupena inou, od noveho roku sa prechadza komplet na novu-odkupujucu, mam dobu neurcitu, som na RD do polovice januara, musim podpisat novu zmluvu,ked mi nevyhovuje ponukane miesto ani pracovne podmienky v novej firme? je zakon na mojej strane a v pripade,ze ju nepodpisem, mohla by som si narokovat na dohodu s odstupnym? vsetci nasi povodni sa vedeli dohodnut a po dlhych vymyslaniach im dali aj odstupne... no so mnou vymyslaju,tak neviem, ci skusaju...dakujem za pomoc

kaktusik007
7. jan 2011

@diorka neodsudzujem, prave naopak, kvitujem a chapem 😉
dedenie - dedia deti a manzelka rovnakym dielom... cize ak ma tri deti, a ziadnu manzelku, tak kazde jedno dieta ma narok na 1/3 majetku... otazne je, z ktoreho majetku - pretoze sa dedi to, co porucitel vlastni ku dnu svojej smrti... cize- ak postavite dom, kde bude vlastnik iba on, tak 1/3 ma syn, 1/3 ma dcera, a 1/3 ma vase spolocne dietatko. (za predpokladu, ze nebudes jeho manzelka, potom je to 1/4 syn, 1/4 dcera, 1/4 vase dieta, 1/4 ty).
ak vlastnikom domu budes aj ty (postavite po vasej svadbe napriklad alebo proste ta uvedie ako majitela alebo podobne) tak potom ty z toho domu budes vlastnit 1/2 plus este 1/4 z druhej 1/2, co je 1/8, cize spolu budes mat 5/8 domu, jeho syn 1/8 domu, jeho dcera 1/8 domu, a vase spolocne dietatko taktiez 1/8 domu....

podla mojho skromneho nazoru - ak byt kupil byvalej, druhy byt chce dat synovi, dcere ak som to pochopila spravne chce dat peniaze, tak nech pekne krasne kupi byt aj tebe (alebo nech tebe rovno postavi ten dom) - bez toho, aby vlastnikom bol on.... ale tazko povedat, ci to urobi... ze ano 😉
este je m oznost prepisat ten dom na vase spolocne dieta - ale nikdy nevies co dietatu vznikne v hlave a to by som nerobila....
takze... asi tak.... jeho deti z prveho manzelstva nevydedis, stale budu mat narok na dedenie jeho majetku.

@lalupa nic nemusis podpisat... oni su povinni ti ponuknut inu pracu, ak ti to nevyhovuje, potom je uz len jedno riesenie - ze ti daju vypoved spolu s odstupnym..... pokial plati tvoja pracovna zmluva, ty si povinna robit to, co je v nej - ohladne ale navratu po rodicovskej tam si daj pozor na jedno, nemusia ta dat na to iste miesto, mozu kludne aj inde, avsak musi to byt adekvatna pozicia - narp. ak si vykonavala referentku na oddeleni X, mozu ta kludne dat na oddelenie Z robit referentku detto.... ale nemozu spravit z uctovnicky sekretarku a podobne 🙂 - snad chapes....
ak nemas ako vykonavat to, co mas v pracovnej zmluve, tak to su ale prekazky na strane zamestnavatela, a aj napriek tomu, ze nebudes kvoli tymto prekazkam pracovat, mas narok na plat

a ano, skusaju... chcu sa ta zbavit bez odstupneho, vypovednej doby... proste len tak..... ved co by nie, ja byt majitel firmy, taktiez skusam 😉

lalupa
7. jan 2011

@kaktusik007 velmi pekne dakujem! 🙂

krasnulka
9. jan 2011

@kaktusik007 Ahoj, prosim ta chcem sa ta nieco spytat, snad by si mi vedela pomoct. Na nete na bazosi som si vybrala novy mobil. Predavajuci pise, ze je novy, z T-mobile, za 60 eur. Velmi sa mi paci a dostala som na Vianoce peniaze,aby som si nieco kupila. Tak som si vybrala ten tel. Len sa bojim, ked poslem peniaze na ucet,alebo aj ked mi pride balik na dobierku, aby som naozaj dostala ten tel. Ludia su vselijaky a prist o 60 eur by som nechcela. Preto by som chcela vediet, ci sa da riesit situacia, ked zaplatim a pride mi v baliku nieco ine. Na nete som citala o obciansko-pravnom spore, ze sa da riesit sudnou cestou.Len aby som nepresudila viac ako vysudila. A ci to ma vobec vyznam, ci sa taketo nieco da riesit sudnou cestou. Vraj policia s takymito vecami nema nic spolocne. Preto ziadam o radu, lebo ten tel.velmi chcem,ale bojim sa ze sa sklamem. Dakujem za radu.

andzi
9. jan 2011

@krasnulka to, že s tým polícia nič nemá, by som až tak netvrdila, ide predsa o podvod, ale keďže 60 eur nedosahuje výšku ustanovenú trestným zákonom, aby išlo o trestný čin, polícia by vec postúpila obvodnému úradu na prejednanie ako priestupok. Iste vieš, že najlepší by bol osobný odber, ale ak predávajúci býva ďaleko, odporúčam ti mať nejaký dôkaz, teda komunikovať s predávajúcim mailom a mailovú komunikáciu si uschovať. V prípade, že by ti telefón naozaj neposlal alebo poslal niečo iné, môžeš podať žalobu o vydanie bezdôvodného obohatenia a súčasne podať oznámenie o priestupku.

krasnulka
9. jan 2011

@andzi no prave ze je tam uvedene len tel.cislo, na maily zatial neodpisuje. Je z Trenčina, takze osobný odber vobec neprichadza do uvahy. Takze sa teda nemusim bat, ze by som obdrzala nieco ine? A keby nebol funkcny, alebo by bola na nom ina vada? Aj to sa da riesit?

andzi
9. jan 2011

@krasnulka dá sa to riešiť ale nebudeš mať dôkaz, ak neodpisuje na maily, napíš mu sms-ku, že si mu písala mail

krasnulka
9. jan 2011

@andzi no ja som ten tel.ešte nekupila, ja ešte vaham,lebo sa bojim čo ak...ale ak by sa to dalo riešit ked nahodou niečo, tak si ho zoberiem. Dakujem za rady, lebo doteraz som sa neodvažila kupit nieco cez bazare nad 10 eur. Este raz velmi pekne dakujem

krasnulka
9. jan 2011

@andzi ešte mna tak napadlo....co ked sa s predavajúcim spojim telefonicky, aj mailom, bude odpisovat na vsetky maily a ked mi pride balik a nebude v nom to, čo ma byt, napisem mu, pripadne zavolam, a ked nebude odpisovat na maily tak to nebudem mat dokaz, aj ked do tej doby odpisoval? To je potom ajtak riziko, ked ako dokaz mozem použit len tie maily, ktore budu až ked mi pride balik.

krasnulka
17. feb 2011

Prosím Vás, kto mi poradi, resp. potvrdí, či je možné, aby poslali požičku, ktora sa neplatí len tak do prace aby ju zrazali zo mzdy, ked nie je exekucne a ci s tým može clovek nesuhlasit, alebo ak je v praci, tak uz sa musi strhat a nic s tým neurobí. Ako to je? Dakujem za odpoved...

suem
18. feb 2011

@krasnulka Mozu, za predpokladu, ze prodpisal dlznik dohodu o zrazkach zo mzdy ( pre pripad, ze pozicku nebude splacat). V dnesnej dobe to davaju podpisovat pri zmluve o pozicke nebankovky, splatkove splocnosti a pod. a myslim, ze uz aj banky pri nizsich sumach. Pri vyssich - notarska zapisnica a blanco zmenka.

krasnulka
18. feb 2011

@suem no podpisal ale to este v byvalej praci. Teraz ma uz novu pracu a poslali mu to tam. A moze si na mzdovom podpisat papier, ze odmieta zo zrazkami zo mzdy?

suem
18. feb 2011

@krasnulka Asi sme sa nepochopili. Myslela som, ci podpisal dohodu o zrazkach zo mzdy s poskytovatelom pozicky . Ten dohodu pouzije v pripade neplatenia dlhu, ak dlh splacas normalne, dohodu zamestnavatelovi nepredklada. Je to ich poistka pre pripad neplatenia, a takuto dohodu mozu predlozit na plnenia ktorémukolvek zamestnavatelovi. Myslim ze zamestnavatel nebude brat na seba riziko neplnenia dohody o zrazkach zo mzdy, lebo mu z toho hrozia postihy.

krasnulka
18. feb 2011

@suem dohodu o zrazkach podpisal, ale na byvalu pracu. Tam mu to zrazali tiez. Potom si nasiel inu pracu, a tam mu to prislo tiez, lenze nepodpisoval dohodu o zrazkach zo mzdy z tejto novej prace. Ale chceme vediet, ci mu to musi zrazat v praci, ak jej prinesie papier s tým, ze nesuhlasi zo zrazaním zo mzdy. Ze nechce aby mu to zrazala, a mzdova uctovnicka to nebude mat na svojom triku.

11jana11
10. mar 2011

ahoj,som uz bezradna pomoze mi niekto?prosim .....

11jana11
10. mar 2011

ahoj,som uz bezradna pomoze mi niekto?prosim .....

dadka28
10. mar 2011

ahojte kočky...pisem v mene kamaratky...prosim vas,ktora by vedela poradit..
byvaly priatel sa jej vyhraza ze jej zoberie malu/4rocnu/dceru,neziju spolu,pred rokom sa odstahovala od neho so spol.domacnosti-zili spolu 10rokov,ale trvaly pobyt tam nemali...cize v podstate ako keby tam ani oficialne nebyvali...aspon ja to tak chapem..podla zakona..
udal ju na socialku,ze sa nestara o dieta a pod/proste same klamstva/,zacali to vysetrovat...ale zaroven on je aj vedeny na policii za vyhrazanie jej-ze ju zabije atd...
kamaratka zije v podnajme este so starsim synom a so spominanou 4rocnou dcerkou,nema to financne idealne ako jej byvaly partner-a tym sa aj on ohradzuje...dieta podplaca kadejakymi sladkostami a hrackami...a vieme vsetky ze na to deti velmi rady skocia..a zatial mu to ide skvele..
tak chce mu navrhnut ze stiahne zalobu ak sa vzda sv.dcery-cize ze ju ona dostane do sv.opatery.../kedze dodnes nevedela o tom,ze treba mat papier s rozhodnutim sudu,ze dieta je v jej opatere-inac by to davno urobila/
ako ma vyzerat tento papier,jasne ze by mal byt potvrdeny notarom...podla vas je to dobre riesenie??