Je od 8.2.2021 potrebný negatívny test?

3. feb 2021

Ahojte dievčatá ospravedlňujem sa za otrepanú tému, ktorá ide každému už na nervy, ale nikde som nezachytila pre mňa podstatnú informáciu. Je od pondelka t.j. 8.2. do práce potrebný negatívny test? Ak áno a pôjdem sa otestovať napr. v piatok keď mám v práci voľno začne mi negatívny výsledok testu platiť až od pondelka alebo už od piatka a teda od piatka 7 dní je do štvrtka, ale ak som stredu-štvrtok v práci tak sa musím ísť zas testovať cez voľno v pondelok alebo utorok?? A nešibe im to už náhodou? Takto by to v mojom prípade vyšlo, že ja osobne podľa mojej práce a času sa budem testovať každé 3 dni??? Už mi je z toho naozaj smutno, nervy mám zničené už dávno.

europa778
3. feb 2021

Od 8.2. je na cestu do prace potrebny negativny test nie starsi ako 7 dni. Takze ak sa otestujes v piatok test bude platit do piatku nasledujuceho tyzdna.Ak sa otestujes v pondelok test bude platit do nasledujuceho pondelka. Je tu uplne chore tento napad.

autor
3. feb 2021

@europa778 U nás v meste všetko na objednávky cca 5 odberných miest a takmer všetko plné, cez víkend netestujú. Dúfam, že tí čo si to vymysleli to aj domyslia, nie že sa nebudem mať kde otestovať, lebo zatiaľ to tak vyzerá. Auto nemám, a trepať sa do dedín autobusmi na testy nie je moja povinnosť.

lenka2710
3. feb 2021

No asi áno, ja som to tiež tak pochopila, že keď chcem dat dieťa do školky, budem sa musieť každý týždeň testovať, aby malá mohla chodiť! Muz je pendler, doteraz sa mal testovať každé dva týždne, teraz neviem! Áno neviem ci to bude zriaďovať škola, mesto, alebo sa budeme testovať na odbernom mieste, co tu máme 🤷‍♀️ malo informácií zatiaľ

lenka2710
3. feb 2021

U nás je len jedno MOM, takže ak nebude žiadne iné, tak to zas rada na minimálne hodinu a viac

autor
3. feb 2021

@lenka2710 a u vás berú aj normálne? U nás brali ale odrazu na stránke je písané, že berú už len na objednávky a skoro všetko je plné, bez objednania nezoberú

lenka2710
3. feb 2021

No zatiaľ berú normálne, teraz keď bolo to plošné, otvorili ešte dve, na jednom sa dalo objednať, drihe bez objednávky a odberné miesto co je cez týždeň otvorené bolo zatvorené 🤦‍♀️ takže jedno na objednávku, jedno bez, ale teraz stále funguje len to jedno a len cez týždeň! Ja chcem ísť v piatok, až to teda platí do piatka, potom mame prázdniny a potom zasa pôjdem v piatok a do piatku 🤷‍♀️ ale normálne som vedela, že to takto dopadne 😂😂 chcete dať deti do školy? Testovať! Chcete do prace?? Testovať 🤷‍♀️ no co už, hadam to ten môj nos vydrží, lebo čoraz viac sa v mojom okolí vyskytujú prípady, čo im tam niečo dodzubali a majú papier od ORL že sa nemôžu testovať 🤷‍♀️

autor
3. feb 2021

@lenka2710 Ale prečo nemôžu myslieť aj na tých čo pracujú proste človek nemá nič iné na robote len chodiť do práce a keď má voľno tak rýchlo bežať na test? A fakt som zvedavá čo u nás v meste vymyslia, sme dosť veľké mesto na 5 odberných miest na objednávky, keď už teraz je skoro všetko plné. A potom mi v práci povedia, že nemám test, nemôžem do práce? Mne už je ozaj do plaču z toho :(

lenka2710
3. feb 2021

Ja som doma s polročným babom, ktoré nemám komu nechať, takže jedine sa tam budem musieť postaviť s kočíkom alebo neviem 🤷‍♀️

autor
3. feb 2021

@lenka2710 Vy ste tuším uprednostnená a môžte ísť dopredu nemusíte čakať v rade

lenka2710
3. feb 2021

No nechcem vidieť tie pohľady ľudí keď sa obehnem 😂😂

tosomja
3. feb 2021

@lenka2710 ja som bola s kocikom, postavila som sa do radu. Policajt ma volal dopredu, postrazil mi dieta, isla som na test, kym ostatni isli do dalsej miestnosti, cj kde to isli, mne kazali ist von ku kociku a vysledok mi priniesol policajt v obalke 🙂 a povedal, ze nabuduce mam ist hned dopredu.

lenka2710
3. feb 2021

@tosomja ale u nás niesu policajti, nikto nestojí na vonku a nedáva pozor, vnútri jeden zapisuje, druhý testuje a tretí vydáva certifikáty 🤷‍♀️

lenka2710
3. feb 2021

@tosomja ale možno sa nájde dobrá duša a pusti ma dopredu! Keby som vedela, že muž príde skôr z roboty tak ani neriešim, ale keďže nemá pevnú pracovnu dobu, tak sa nemôžem naňho spoľahnúť

tosomja
3. feb 2021

@lenka2710 tak nadrzovku dopredu. 😬

nanark
5. feb 2021

Prosim vas, neviete niekto poradit, ci treba test aj do prirody? Som tehotna na PN a cez vychadzky sa treba vyvetrat trosku🙂nikde som sa nedocitala zatial.

lucia147852
5. feb 2021

@nanark v rámci okresu nie

ivka21
7. feb 2021

@lenka2710 rozhodne by som tam s bábätkom nešla!!! Môžete sa tam nakaziť

lenka2710
7. feb 2021

@ivka21 to sa môžem aj v obchode, bohužiaľ som cely deň s deťmi sama
Ale mala som šťastie, volala mi kamoška, že tam akurát nikto nieje, tak som zbalila deti, staršia mi malého kocikovala po vonku a ja som bola raz dva hotova 😊