Je to podvod?
Ahojte..
Prosím vás pekne, čo si myslíte o tejto situácii.
Dostala som pod stromček 3 ks nákupných poukážok v hodnote 150 eur do obchodu Planet Paris v Trenčíne. Dve som tam minula hneď v januári a ostala mi ešte jedna.
Minulý tyzden som tam išla s tým, že si za ňu niečo kúpim, keďže jej platnosť konci zajtra.
Čakalo ma nemilé prekvapenie, predajňa zrušená.
Kontaktovala som majiteľku a aj obchod v Nitre, že ako mám postupovať, keďže do Nitry to mám od bydliska ďaleko a ak by nemali obchod v TN, manžel by mi taký darček nevymyslel.
Bolo mi povedané, že si môžem poukážku minúť jedine v Nitre v Mlynoch, cez eshop to nie je možné.
Dnes som poukážku oskenovala a v PDF formáte poslala do obchodu a aj na ich firemný mail, s tým, že posielam kamošku z Nitry s touto mojou poukážkou (mala ju vytlačenú z prílohy mailu), aby mi kúpila za ňu tovar. Predavačka ju vypoklonkovala, nebola ochotná sa s ňou baviť, pretože nemala pokyn od šéfky, že môže.. akože sa jej ani nemohla dotelefonovat.. pokúšala som jej aj ja volať, ale zrušila hovor.
Takisto som do predajne poslala konverzáciu s majiteľkou a nič, ignorácia. Čo by ste robili na mojom mieste?

napisala by som jej este raz, pripadne daj recenziu na FB/Instagram ak mas kde - to vie velmi pomoct a ked nie tak by som dala podnet na SOI 🤷♀️
Mám 100 chuti zajtra sadnúť do auta a ísť do Nitry 140 km a nedarovat im 50 eur. Jasné, že sa mi to neoplatí, ale ide o princíp
Toto je prvý dobrý krok napísať o tom verejne. Hnus, už len to, že sa v tomto prípade nedá použiť v eshope. Postni to všade, kde sa dá
Na Google maps určite im daj recenziu na tie obchody, čo im ostali o tomto
Planet Paris
https://g.co/kgs/J2fDB8
@fineta ano ja rozumiem, ze ta to hneva len podla mojho nazoru obchvod nic neporusil. Zrusili ti najblizsiu prevadzku ale to sa stava a je to smola. Poukazka je stale plana a stale ju mozes vyuzit. Dopredu ten kto ju kupoval akceptoval podmienky jej uplatnenia (ze to musi byt v. Kamennej predajni- vzhladom na to ako si poukazku opisala je asi logicke ze chcu aby sa im vratila). Oni ten obchod nezrusili naschval aby si ju nemohla minut.
Na com chces postavit svoju staznost?
Mala si poukážku poslať skôr poštou kamarátke aj tak by ti tovar poslala poštou ale platnosť končí 23.03.2023 možnosť ako ju uplatniť ti dali. Ako si písala môžeš isť do Nitry. Podnet môžeš dať a kto dokáže že si nebola na prevádzke v Nitre osobne?
@dianka555 ďakujem, zajtra sadnem do auta a pôjdem tam s originál poukážkou. Nebudú zarábať dvojnásobne. To teda nie. Aj keď ja prerobím, ale stojí mi to za to. Podvodníkov podporovať nemienim.. a áno, mala som ju poslať poštou, žiaľ, kamoška mi napadla až dnes. To som zabaranila.
@fineta vieš predavačky s tým nič nemajú, už len predavačka v Nitre by nebola ochotná vytlačiť poukážku z e.mailu a poslať tovar poštou alebo aj aby tvoja kamarátka nakúpila a bolo by to vybavené, tiež majú vedúcu predajne. Načo by sa predavačka zbytočne hádala s tebou, tiež nemôžu len tak manipulovať s peniazmi ak to nedovolí vedúca.
Nemiesajte jablká s hruškami. Stravny lístok je nieco úplne iné ako jedna trápna poukážka na nákup oblečenia. A sa čudujem ze sa opovazili zhrabnut 150 eur a vydať poukážku s trapnou platnosťou len 3-4 mesiace. Takéto poukážky a oblecenie mávajú platnosť podstatne dlhšie. To bolo cielene tak urobene za mňa, aby zarobili. Urcite už v decembri dobre vedeli, že prevádzku zatvoria. Toto je jeden veľký hnus a napíš jej negatívne recenzie všade kde sa dá. Taky Facebook ked to zverejnis na správnom mieste vie mat aj 10 tisíce sledovatelov
@danielinaa nie nadarmo platí, že všetko je o ľuďoch. O prístupe, človečine.. vidieť ale, že sú ľudia a ľudia... Niektorí absolútne nekompromisní tvrdo sledujúci svoj prospech cez všetky prekážky.. a občas aj podlymi skratkami.

Napisala podnet na SOI a majitelku by som o tom informovala mailom