Jednorázová dávka v hmotnej núdzi

lilly0812
19. júl 2016

Dobrý deň, mal mestský úrad právo zamietnúť mi jednorázovú dávku v hmotnej núdzi? Som matka samoživiteľka. Som osobou v hmotnej núdzi, môj príjem nedosahuje ani životné minimum. Dávku potrebujem na zakúpenie potrieb pre syna do MŠ, do ktorej nastupuje dňa 05.09.2016 na diagnostičný pobyt.

Stalo sa to, že na ÚPSVaR kde som žiadala o potvrdenie, že som v hmotnej núdzi pre mestský úrad urobila pracovníčka ÚPSVaR chybu, na základe toho bola moja žiadosť úradom zamietnutá. Mestskému úradu som predložila doklad o tom, že som v hmotnej núdzi, potvrdenie o evidencií na ÚPSVaR aj rozhodnutie o prijatí syna do MŠ no mojej žiadosti aj tak nevyhoveli. Keďže bola možnosť podať odvolanie na Krajskú sud odvolala som sa no neviem či mám čakať na vyjadrenie či rovno podať na mestskom novú žiadosť.

lilly0812
autor
26. júl 2016

@fidorka7 aký príjem ja mám ked som musela vrátiť všetko uradu? Úradu je jedno, že otec ma dlh vyše 1000 eur na vyzivnom. Nahradne som začala poberať až v roku 2013, syn sa narodil v decembri 2012

lilly0812
autor
26. júl 2016

@fidorka7 aký príjem ja mám ked som musela vrátiť všetko uradu? Úradu je jedno, že otec ma dlh vyše 1000 eur na vyzivnom. Nahradne som začala poberať až v roku 2013, syn sa narodil v decembri 2011

lilly0812
autor
26. júl 2016

@fidorka7 to by šlo ak nájdem takú ponuku a príjmu ma

fidorka7
26. júl 2016

@lilly0812 príjem je to čo exekútor vymohol. dostala si to ako preddavkovú dávku a po vymožení výživného to máš akoby zúčtované - musíš to vrátiť. Bol to tvoj príjem, ak by si ho nevrátila, mala by si ho vyplatený akoby 2 krát. To však ale neieši tvoju situáciu momentálnu, chápem. Skús opäť ten RP

lilly0812
autor
26. júl 2016

@fidorka7 a co dlzne vyzivne od roku 2011? Na to so synom nemáme právo? Exekutor poslal zrážku 76 eur, z toho 40 eur bežné vyzivne a zvyšok dlzne, uradu je to jedno, zobral všetko. Hlavne, že u exekútora sa dlh znižuje ale dieťa tie peniaze reálne nemá

lilly0812
autor
26. júl 2016

@fidorka7 akurát, ešte jedna zrážka od exekútora a nahradne vyzivne úplne zastavia, ked bude tretia platba po sebe

fidorka7
26. júl 2016

@lilly0812 no áno úrad ti zarátal 76 eur lebo je to tvoj momentálny príjem dosiahnutý v danom kalendárnom mesiaci. Inak pochop, že hnevať sa na všetko a všetkých ti nepomôže. ani dupkať nôžkou. Silu zmeniť svoju situáciu máš v svojich rukách len musíš v sebe nájsť vôľu, ochotu a odvahu.
Dobrú noc

lilly0812
autor
26. júl 2016

@fidorka7 to máš pravdu. Dobrú noc. Aj tak ma trapi, že ja ako matka stale vraciam a otec chodí vysmiaty a je mu to jedno, on nič nevraca a to ma dlh. Ešte raz, dobrú