Kataster prepis bytu

lillystranska
23. jún 2018

Ahojte baby potrebujem poradit kupovali sme byt v pondelok uz bude mesiac od kupy a na katastry stale figuruje meno slecny od ktorej sme ho kupili. Sice na liste vlasrnictva je plomba ale nemal by tam byt uz prepisany vlastnik moj muz? Podla vasich skusenosti kolko to realne trvalo?

mirkavic
23. jún 2018

A boli ste to už nahlásiť na kataster? Nám to ani po pol roku čakania nevybavili, podali sme žiadosť o vrátenie poplatku za prepis v konaní po lehote či ako sa tomu povie musela by som sa pozrieť...o mesiac mi písala realiťáčka že už je prepísaný a došlo nám doporučene poštou oznámenie

monika225
23. jún 2018

Kataster na na prepis 60 dni tiez to teraz riesim a tak mi povedali

karajazviny
23. jún 2018

My sme po troch mesiacoch požiadali o vrátenie toho poplatku...peniaze vrátili a potom ,,chvíľu,, na to, to aj prepísali...oni majú na katastri časuuu 🙈

derdia
23. jún 2018

@lillystranska a to kupoval len tvoj muz?ked je on vlastnik?🤔

lillystranska
autor
23. jún 2018

@derdia ano on ho kupoval.
My sme to nevkladali nam to vsetko vybavila realitka

titla
23. jún 2018

U nas prepis katastru trval skoro 2 mesiace. Tiez sme poziadali o vratenie poplatku. To im trvalo 3 mesiace...

derdia
24. jún 2018

A to mate bezpodielove vlastnictvo?alebo je to potom len partner a nie manzel?

draik
24. jún 2018

@lillystranska
Na stránke katasterportal.sk si v sekcii prijatých návrhov môžte pozrieť, ako je na tom kataster s Vaším konaním a z ktorého dňa aktuálne zapisujú vklady. Zákonná lehota je 30 dní od podania návrhu na vklad, ktorá sa však nie vždy dodržiava.

lillystranska
autor
25. jún 2018

@draik tam som to pozerala ale nic mi nevyhodilo aj ked na liste vlastnictva je pisana na byt blomba

lillystranska
autor
25. jún 2018

@derdia je to jeho byt

veltraud
29. jún 2018

Ja som kupovala byt pred dvoma rokmi. Kataster mal na prepis 30 dni. Posledny den mi poslali list, ze nemozu prepisat, lebo som neuviedla rodne priezvisko (som slobodna 🙂). Tak som to tam bola dopisat a potom to hned zmenili. Mozno mate tiez nejaku administrativnu drobnost...

fefe123
29. jún 2018

Pozrite si, či už bol preklopení kataster ( prekladajú myslím po týždni ), dolu je napísané ku ktorému dnu sú už dostupné na portály zmeny ( možno máte už zápis, len to ešte nevidite

fefe123
29. jún 2018

Nie prekladajú, ale preklapaju

tymynqa
30. apr 2019

Ahojte otváram znova tému potrebujem poradiť ohľadom prepisu. Dali sme rýchlo prepis pozemku co stoji 266€malo by to byt do 15 dni ale to samozrejme nesplnili za nejakú ich chybu na katastri a stále čakáme nakoniec to bude ako obyčajný prepis za 30dni. Ako môžem požiadať o vratenie peňazí keďže nesplnili lehotu? Človek by toľko neplatil keby vie ze to neprepisu do tychh 15dni. ĎAKUJEM

titla
30. apr 2019

@tymynqa Na katastri podáš žiadosť o vrátenie poplatku, pretože nebola dodržaná lehota 15 dní. Vzor žiadosti nájdeš na webe.

tymynqa
2. máj 2019

@titla ďakujem veľmi pekne 😊