Kde vybaviť potvrdenie o štátnom občianstve?

mimikuku
6. júl 2010

ahojte babenky som z Košíc a chcela by som vybavit malým pasy ale treba tam potvrdenie o štátnom občianstve a nikde sa neviem dopátrať kde po to mám isť a koľko sa za to platí, neviete náhodou? budem velmi rada ak mi niekto pomože...

kvetinka211
6. júl 2010

snad pomoze toto:

Osvedčenie o štátnom občianstve Slovenskej republiky vydáva príslušný obvodný úrad v sídle kraja na základe písomnej žiadosti o vydanie osvedčenia o štátnom občianstve Slovenskej republiky, ktorá sa podáva osobne na obvodnom úrade v sídle kraja, diplomatickej misii alebo na konzulárnom úrade Slovenskej republiky.

Žiadosť o vydanie osvedčenia o štátnom občianstve Slovenskej republiky obsahuje

* meno, priezvisko, rodné priezvisko, rodné číslo, ak ho má pridelené, dátum a miesto narodenia žiadateľa,
* adresu pobytu žiadateľa a adresu posledného pobytu žiadateľa na území Slovenskej republiky,
* dátum a podpis žiadateľa.

Žiadateľ predloží k žiadosti o vydanie osvedčenia o štátnom občianstve Slovenskej republiky

* doklad totožnosti,
* rodný list a
* doklad o osobnom stave, ktorým je sobášny list, právoplatný rozsudok alebo potvrdenie o rozvode manželstva, úmrtný list manžela, ak je žiadateľ ženatý muž alebo vydatá žena, rozvedený alebo ovdovený,
* ďalšie doklady potrebné na posúdenie žiadosti, ak je vyzvaný obvodným úradom v sídle kraja na ich predloženie.

janula2511
8. jún 2018

A viete mi prosím vás povedať že ja to načo budem potrebovať osvedčenie o štátnom obcianstve. Synovi chcem pas robiť. Ja som slovenka a otec je z madarska. Syn sa tu na sk narodil, tu žijeme.takze je slovak, štátne obcianstvo ma slovenské. A potrebujem to k vydaniu pasu. Neni to nezmysel?