Kto vydáva rozhodnutie o umiestnení retardéru v obci?

22. júl 2022

Dobrý deň,
potrebujem radu, že kto vydáva rozhodnutie o umiestnenie retardéru v obci a ako to vybaviť? Čiže občania danej ulice by mali spísať petíciu? Ako sa to rieši?

kkovacovak
22. júl 2022

No hlavne sa nemôže dať tam kde si vy zmyslíte. Akékoľvek obytné miesto musí byť prístupné pre sanitky a hasičov. Ak je teda cesta na ktorú chcete umiestniť retardér najrýchlejšou prístupovou cestou k nejakému obydliu tak máte smolu.

mirage
22. júl 2022

@kkovacovak U nas je retarder na beznej ulici, po oboch stranach domy, ziadna ina pristupova cesta k tym domom nevedie..

klarissa25
22. júl 2022

@kkovacovak môže byt retarder kdekolvek aj tam kde iná prístupová cesta nie je ...

simca06022011
22. júl 2022

@kkovacovak vobec nie, retardery mame pp celej obecnej ceste

kkovacovak
22. júl 2022

@mirage
@klarissa25 to ale vyhodnocujú práve tieto zložky. Nie je to len tak a nejde to kdekoľvek

simca06022011
22. júl 2022

Treba sa obratit na obec a usmernia, myslim ze to bude mat nejaky "odbor" policie na starosti, znacky sme tiez na policii riešili tsk predpokladam zr aj takéto veci povoluju na cestách oni

klarissa25
22. júl 2022

@kkovacovak no keďže tu v okolí je retarder na každom kroku, tak si myslím ze to ide naozaj všade...a vôbec to nie je podmienené tým ako píšeš ze tam musí viesť aj iná cesta

qetka
22. júl 2022

ja som dala ziadost na MiU s dovodmi, preco ny tam mal byt. S tym, ze suhlasia vlastnici domu, vedla ktoreho by bol osadeny (to mi poradili na urade, lebo sa im casto stazuju ludia, ktori maju dom vedla, ze napriklad ke auta strasne buchaju)

kkovacovak
22. júl 2022

@klarissa25 rozhodujúci je charakter cesty, aká je tam rýchlosť a mnoho iných vecí. Na všetky takéto záležitosti čo zasahujú do dopravy musia dať súhlas aj takéto zložky.

klarissa25
22. júl 2022

A rozhodnutie o umiestnení retarderov dáva obec, alebo mesto takže treba ísť tam

3petka
22. júl 2022

Čo nám vraveli tak u starostu. Ale nám tiež povedali že sa u nás nedá osadiť nakoľko cesta je "hlavným ťahom v obci" a vedie do ďalšej obce. Asi budeme riešiť aspoň hliadky policajtov nakoľko okolo nás autá prefrčia aj 130....

klarissa25
22. júl 2022

Chceme retardér. Ako ho vybaviť?

Umiestnenie nových spomaľovacích prahov v meste rieši Oddelenie rozvoja mesta. Najprv si musíte zozbierať podpisy obyvateľov príslušnej ulice, ktorí s umiestnením spomaľovacieho prahu budú súhlasiť. Premyslite si tiež, kam konkrétne by ste spomaľovací prah chceli umiestniť. Dôležitý je najmä súhlas toho, pred koho dom má byť retardér namontovaný. V praxi sa totiž môže udiať to, že v jeden týždeň spomaľovací prah mesto osadí a do týždňa vznikne petícia za jeho demontovanie. Lebo obyvatelia nechcú hluk pred svojím domom, ani v jeho blízkosti. Toto sa už viackrát v Seredi udialo a domontážou sa spomaľovacie prahy presunuli do kategórie „zmarená investícia“.
Takže žiaden súhlas záchranných zložité vôbec nie je nutný..

klarissa25
22. júl 2022

@kkovacovak vôbec nie...stačí trochu pogooglit prečítať...takže nepíš zle informácie

kkovacovak
22. júl 2022

@klarissa25 veď pozri čo písala @3petka Nejde to všade kde si kto zymslí

klarissa25
22. júl 2022

@3petka u máš sú na takých cestách bežné retardery....
@kkovacovak osobne si myslím ze to nie je teda tým skôr o ochote riešiť takéto veci

kkovacovak
22. júl 2022

@klarissa25 ja si skôr myslím že vo veľa mestách je to na čierno. Predstav si že ťa vezie sanitka s infarktom a musí brzdiť pred každým retarderom. To by si asi každý rozmyslel ich montáž

oli18
22. júl 2022

Jz som o potrebe retardera povedala poslankyni za nas obvod. A cuduj sa svete, dali ho rovno pred nas dom.