Kto vypíše OČR pri manželke na rizikovom?

masinka
13. feb 2011

Ahojte
pre hroziaci potrat mi gynekologička kázala ležať, ale (zatiaľ) ma neposlala do nemocnice. Mám 2 malé deti, takže ak som s nimi sama doma, moc toho nenaležím. Manžel navrhol, že si zoberie OČR - viete mi, prosím, poradiť ktorý lekár to vypisuje? Môj gynekológ, obvoďák, alebo pediater mojich detí? A je to vôbec možné, pokiľ som nešla do nemocnice, ale ležím "iba" doma ?
Ďakujem

kamajka
14. feb 2011

Ahoj, no neviem či je to možné viem že na deti sa OČR dá vypísať (u detskej lekárky ku ktorej chodíte) skús sa dohodnúť s lekárkou, možno by bolo jednoduchšie vybaviť OČR na niektoré z detí ako konkrétne na teba.

traktor
14. feb 2011

ked som bola tehu, manzel si zobral ocr na mna..papier nam potvrdil môj gynekolog...ale ocr je len ..neviem to presne myslim, ze na 7 dni...potom sa to uz asi berie inak..skus sa poradit v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/mam-narok-na-osetrovanie-clena-rodiny/ 🙂 je tam @gapa , ta ti urcite poradi 😉

ludka140281
14. feb 2011

aj ja som mala tak podobne...lezala som doma a manzel si plati nemocenskeke,tak mal ocr na starsiu dcerku no da sa len na 10 dni....aj ty mozes marodit zo sebou...aj to som mala 😅 ...na deti ti da pediater a ak chces marodku,tak gynekolog,lebo on ti t 😅 o odporucal 😉 vela stastia 🙂 ...marodku mozes mat :ak ma mesiac 28 dni,tak marodka len 27,a tak dostanes aj matersku aj marodku 😅

babulina
14. feb 2011

Mne vypisal ocr gynekolog v nemocnici ked ma hospitalizovali, boli sme na tom rovnako, doma som mala starsiu a nemal sa kto o nu starat

benne
14. feb 2011

mm si zobral očr na dcéru, vypisovala pediatrička

kisska
14. feb 2011

OCRku ti vypise ten isty lekar, ktory ta poslal na PNku, ale ako pisu dievcata, trvat moze max. 10 dni v kuse. OCRku si mozes zobrat na deti, manzela, svojich rodicov, aj manzelovych rodicov.

gapa
14. feb 2011

v zákone je niečo také, že máš nárok na ošetrovné v prípade, že osoba, ktorá sa obvykle o dieťa do 10rokov ochorela, je v karanténe alebo bola prijatá do ústavnej starostlivosti a z toho dôvodu sa o dieťa nemôže starať. Ak si teda považovaná za chorú, tak predpokladám má z toho dôvodu nárok manžel na očr. Ale či sa vypísuje na dieťa alebo na manželku a kto ho vypísuje netuším. Počula som, že detská lekárka, ale tá nemá o tom dostatok info, tak by som skôr predpokladala, že tvoj lekár. Ale ozaj netuším. Možno sa tomu lekári skôr vyhybajú a radšej dajú očr na dieťa.

luciferr17
6. aug 2016

Ahojte dievcata chcem sa spytat co mi poradite som v 33tt a dnes som si zlomila nohu...som vedena na urade prace takze nic nepoberam..manzel si chce vziat namna ocerku kedze mam problem z pohybom...ale od 12.8.2016 mi oficialne zacina materska teda vyplacat matersku..co mam urobit..lebo ak mi doktor napise pn na ziadost ocerky pre manzela tak mi matersku nevyplatia alebo to je inak...poradte...dakujem
.