Kúpa bytu - prechodný a trvalý pobyt

fialka1318
15. sep 2016

Ahojte🙂 chcela by som sa opýtať ako to je s prechodným alebo trvalým pobytom,ak by ste mi vedeli niekto poradit lebo na internete nachadzam vsetko co sa na nasu situaciu nehodi:(
Chystame sa kupit byt v senci, ale mame trvale pobyty na vychodnom slovensku, sme sem pricestovali za robotou🙂 Ideme sa na buduci rok brat a o dva mesiace absolvujeme kurz manzelstva na arcidieceze🙂
Da sa dat nam obom len prechodny pobyt aj ked budeme majitelmi toho bytu? nechceli by sme trvaly vzhladom k tomu, ze do svadby by sme museli zase behat po kostoloch a pytat licenciu na sobas a behat po matrike a pytat si povolenie k sobasu na vychode, proste kopec vybavovaciek je s tym:( co sme uz teraz absolvovali a nemam chut zase behat a hadat sa s kade kym aby nam dali potvrdenia a ako viete ochota nulova:(

Za kazdu odpoved vopred dakujem🙂 Lebo uz citim beznadej a som vycerpana z toho vsetkeho:(

radkamikic
15. sep 2016

Vlastnik nemusi mat v svojej nehnutelnosti TP...ved domov ci bytov maju ludia aj viac.

radkamikic
15. sep 2016

Na prechodny sa mozete prihlasit maximalne na 5 rokov

mihula
15. sep 2016

@fialka1318 trvalý niekde mas,a prechodný vobec neries.

kenzom
15. sep 2016

Nemusíš prechodný vôbec. .!!

fialka1318
autor
16. sep 2016

Dakujem velmi pekne,lebo by sme museli kopec dalsich veci riesit a viete ako to je,snazime sa aj o babatko uz 4roky a stale nic☹ a este k tomu kupa bytu a svadba,mame tazky rok☹ idem na buduci tyzden na laparoskopiu a uvidim ci to pomoze,lebo liekmi ma lekari vykrmuju dost☹ dneska je velmi tazke mat aspon jedno vytuzene babatko☹ a este raz vam vsetkym dakujem za odpovede ste mi velmi pomohli aspon nebudem uz tolko nad tym premyslat🙂

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebeka7501
16. sep 2016

@kenzom a to ako vieš ?

rebeka7501
16. sep 2016

už len kvôli tomu, čo písala @lili2015 a ešte i kvôli pošte - úradné doporučené zásielky). Hlásenie prechodného pobytu upravuje § 8 zákona č. 253/1998 Z.z. o hlásení pobytu.

simca06022011
16. sep 2016

@rebeka7501 zasielky chodia na trvaly pobyt... ak si nenahlasus inu adresu. Netreba jej vobec menit tp a ani prrchodny pobyt. Ked odsvadbuju, povybavuju tak si vsetko zmenia. Uradne zasielky sa daju zaslat kamkolvek, pri podani DP sa nahladi koredpondencna adresa, a ak vybavuju kostol na vychode aj tak tam cestuju cize postu si vybavia (aj teraz im chodi niekam).

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialka1318
autor
17. sep 2016

To je super,lebo by sme mali zbytocne vela problemov kvoli svadbe☹ a odkladat svadbu uz nechceme byvame spolu uz takmer 6rokov a je cas sa posunut vpred🙂 neviem,aj ti nasi knazi su strasne zloziti☹ ako keby nebolo jedno v ktorom kostole sa vezmeme,rozposielaju nas prosit o licencie raz sem raz inde a ani jeden knaz nam ju nechce poslat a sa len vyhovaraju☹ a minule ma jeden vyhresil ze nechodim do kostola☹ kedze robim zastupkynu veducej v obchode vela casu nemam,som takmer stale v praci a ked mam jeden den volna tak vybavujeme veci okolo bytu,proste nie je tolko casu ako bolo niekedy a do prace musim chodit kedze je to ti bieda s pracou na slovensku..ostala som prekvapena ze po mne vykrikuje,ze som si zrazu spomenula...ved nie je viera v boha o tom ze verim zvnutra? To v dnesnom svete predstavuje viera navstevu kostola kazdu nedelu? Uz mi to pripada ako vzyvat zlate tela☹ ale velka vdaka za odpovede,lebo na internete to je niekedy velmi tazke najst odpoved na niektore otazky☹

kenzom
19. sep 2016

@rebeka7501 lebo moj muz ma dva byty, nie je jediny .....

rebeka7501
19. sep 2016

@kenzom môže mať aj desať nehnuteľností, trvalý pobyt môže mať osoba len jeden, prechodný tiež len jeden. počet nehnuteľností sa nevzťahuje na trvalý pobyt. zároveň ide i o to, že obec - mesto získava finančné prostriedky podľa občanov trvalo prihlásených k pobytu v danej obci - meste. A prečo sa potom študenti alebo robotníci prihlasujú k prechodnému pobytu ? Zo zákona vyplýva, že prechodný pobyt je pobyt občana mimo miesta trvalého pobytu, kde sa dočasne zdržiava, ak má trvať viac ako 90 dní.

kenzom
19. sep 2016

Áno ako hovoríš~ ale nie je tvojou povinnosťou sa prihlásiť na prechodný pobyt ak si majiteľ~ otázka bola v duchu povinnosti zmeniť trvalé bydlisko. ...tá nie je. ..autorka rozhodne nemusí byť v panike že teraz niečo rýchlo musí. ..

yna1
19. sep 2016

myslim ze v tomto pripade nie je potrebne sa nahanat a rychlo nieco vymyslat 🙂 kamoska ma trvaly u rodicov a prechodny vo svojom byte takze podla mna to vobec nie je ziadny problem 🙂