Kúpa pozemku a stavba domu, keď nie sme manželia

11. júl 2021

Ahojte, s priatelom sme spolu 6 rokov, mame 4 rocne dieťa. Vo vzťahu sme si presli už kadecim, aj rozchodom pred tromi rokmi. Zvažujeme kúpu pozemku a stavbu domčeka ale nie sme manželia. Trochu ma to desi, ak by sme sa nedajbože v budúcnosti rozišli ako to bude s majetkom. Viem že je predmanželská zmluva ale neviem či s nou bude priateľ súhlasiť, a aby to nebral tak, že sa s ním potom plánujem rozísť... prosím poraďte.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_266
11. júl 2021

Predmanželská zmluva na Slovensku nie je platná, veď kúpite to všetko na 1/2, a keď by bolo treba sa vyrovnáte.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
11. júl 2021

Ja som tiež takto pozerala na už môjho bývalého, že veď až do smrti 🤣🤣 a odišla som s holou riťou 🤷 kým som mu platila úver, bolo to aj moje, potom pri rozvode len jeho. 😉

lucik194
11. júl 2021

my s muzom tiez nie sme manzelia a nie je problem s majetkom, vsetko mame na polovicu ako spoluvlastnici.
nevidim v tom problem.
predmanzelska zmluva neexistuje.

syslik81
11. júl 2021

vsade na zmluvu davat oboch ,, tym padom sa vsetko deli na polovicu ..alebo neviem ci sa na sk da ale napisat to na dieta ..

liz_lemon
11. júl 2021

@syslik81 napisat na dieta, tak to je naozaj blbost, lebo ak by s tym potom nieco chceli robit, vsetko musi ist cez sud, a nikdy nevies, co bude tvoje dieta zac, ako dospele, a ci neskoncis na ulici

ddd333
11. júl 2021

V podiele 1/2 vy a 1/2 manžel 🙂 predmanželská u nás na sr neplatí

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hviera81
12. júl 2021

@viestta ak su manzelia, tak je to bezpodielove spoluvlastnictvo
autorka: vlastnictvo nehnutelnosti sa potom da rozdelit aj inak ako 1/2 a 1/2, kludne aj podla toho, kto kolko penazi do toho vrazil. pri rozchode je bud predaj alebo jeden vyplati druheho.
ak ste sa uz raz rozisli, tak by som si davala na to pozor, aby malo vsetko svoju stopu, ak ty posielas na ucet jemu za nakupy, tak to pekne oznac, o co ide, nechavaj si faktury, atd.

cubo2
12. júl 2021

Kludne do toho chodte, nie je s tym ziadny problem. Dobra sprava je, ze ani banka to nejak velmi neriesi, ze ci ste manzelia alebo nie.. Treba vsak zmluvy spravit tak, aby ste na kastri boli zapisani takto

1. Priezvisko Meno r. Priezvisko, adresa, SR
Podiel: 1/2
2. Priezvisko Meno r. Priezvisko, adresa, SR
Podiel: 1/2

Takto mas priznanu polovicu a nikto ti ju uz nikdy nemoze zobrat ;) (iba ak by sa prestala splacat hypoteka ale to je dalsi pribeh)

ddd333
12. júl 2021

@viestta preto že nie sú manzelia pisem že si môžu dať všetko do podielu 1/2 : 1/2 nerozumiem čo mi tu píšete ?

sipopa
12. júl 2021

ako to je jedina moznost, spravit to formou spoluvlastnictva pol na pol, aby to do buducna v pripade nejakych patrnerskych potiazi, bolo dobre proste pre obidve strany

qetka
12. júl 2021

@ddd333 pises, ze podiel 1/2 ona a 1/2 manzel 🙂 asi si sa sekla a chcela si dat priatel 😉

ddd333
12. júl 2021

@qetka áno priateľ 😃