Kybernetické šikanovanie

joy75
28. jún 2013

Dobré ránko mamičky. Zaujímal by ma váš názor na jednu závažnú vec. Čo by ste robili, ako by ste postupovali ak by ste zistili, že dochádza voči vám alebo napríklad voči vášmu dieťaťu ku tzv. kybernetickému šikanovaniu. Skúste sa rozpísať. Budem sa snažiť chytiť čohokoľvek čo mi možno pomôže von z mojich problémov ktoré sa týkajú práve tohoto novodobého negatívneho fenoménu. Ďakujem.

popelka5000
28. jún 2013

Na policii ti povedia ,ze si mas zistit admina danej stranky. Vytlacit konverzaciu kde ta sikanuje a doniest im to. Teda mne bolo toto povedane.

warholette
28. jún 2013

@joy75 toto by aj mna zaujimalo 🙂 ake mas problemy? co ta trapi? nebude skor lepsie popisat svoj problem predtym, ako ti zacnu ludia hovorit o svojich, ked to nemusi spolu mat ani suvis?

sissy27
28. jún 2013

@joy75 sa mi zdá, alebo zase "žaneta" 😅
v prípade kyberšikany bude asi úplne najlepšie odpojiť sa od internetu a ísť na prechádzku do prírody, tam isto nič také nehrozí 😎

klincek
28. jún 2013

@sissy27 aj mne sa zdalo..len mi nesedi, ze ten prispevok dava zmysel a je k veci 😉 . takze ak sa mylime, moze to byt uzitocna tema.

joy75
autor
28. jún 2013

@sissy27 áno, som to ja, tej jej. ale som si povedal, že takto ako som tu vystupoval predtým ako darebák sa nikde nedostanem. nepôjdem proti sebe.

sissy27
28. jún 2013

@klincek no a sme "doma" 😝
@joy75 ako vidíš, ani to netrvalo dlho ťa odhaliť... odporúčanie zostáva rovnaké, tvoja snaha o maskovanie za slušáka bola zbytočná, už si tu o sebe vytvoril exkluzívny obraz... ak si si naozaj taký istý, že ti je ubližované, obráť sa na najbližšie oddelenie PZ ako ti radila @popelka5000 ... ale keďže si si vedomý toho, že ten kto sa pohybuje na hrane zákona, si v prvom rade ty, tak táto varianta asi neprichádza do úvahy, že?
btw. a to čo robíš ty, to nie je kyberšikana? otravovať donekonečna ľudí na diskusnom fóre dokola s tým istým? aby sme sa nedopracovali k tomu, že budeš mať čo na polícii vysvetľovať ty 😎

joy75
autor
28. jún 2013

@sissy27 počúvaj miláčku. ja som si vedomý svojich chýb a viem aj to, že som sa ich dopustil preto pretože som bol jednoducho vyprovokovaný resp. dal som sa vyprovokovať. bol a som s nervami v koncoch. som ochotný si priznať chyby ale len svoje vlastné. za predpokladu, že bude schopná si nájsť ku mne cestu. ja cudziu vinu, cudzie prehrešky na seba nevezmem. rád by som za tým všetkým otočil list. to, že ona a jej rodina verí klamstvám ktoré mi k nej hatia cestu nieje môj problém.

sissy27
28. jún 2013

@joy75 miláčku, hej? aby som sa začala báť 😀 inak nepočujem nič takto online, ale nevadí...
nech je to čokoľvek, čo ju drží od teba ďalej, tak je to len pre jej dobro a ja pevne verím, že to vydrží čo najdlhšie a ty už vyhľadaj nejakého ale že ozaj dobrého cvokára čo najskôr, to zas bude hlavne pre tvoje dobro...

joy75
autor
28. jún 2013

@sissy27 ja som ku každému milý. a ináč nepotrebujem cvokára pretože koniec-koncov sa s tým musím popasovať aj tak sám. a ja si nedám drístať do ničoho. pekný deň milá pani. alebo ešte slečna? ak niekto na mňa niečo má nech sa kľudne ozve. ja sa konverzácii nebránim.

sissy27
28. jún 2013

@joy75 no hej, milý, hlavne žaneta a jej rodičia to náležite oceňujú... a to je zaujímavé, že všetci blázni o sebe tvrdia, že cvokára nepotrebujú, takže vlastne k cvokárovi sa dostanú len tí normálni jedinci 😅
hmmm ale ti tá pretvárka dlho nevydržala, blbé no 😀

klincek
28. jún 2013

@joy75 ten cvokar nemusi byt az taky blby napad, niekedy cloveku pomoze zorientovat sa vo vlastnych pocitoch a nasmerovat ho ku konkretnemu rieseniu. nevyriesi veci za teba, ale vdaka nemu si mozes spravit trosku poriadok v hlave a v zivote.
no a k tomu, ze "ona a jej rodina verí klamstvám ktoré mi k nej hatia cestu nieje môj problém" ti poviem asi tolko, ze to veru tvoj problem je, pretoze kym ich nepresvedcis o tom, ze klamstva su len klamstva a pravda je na tvojej strane, tak mozes na dievca zabudnut. lenze musis prist na sposob, ako tieto veci odkomunikovat tak, aby to druha strana pochopila, to nebyva jednoduche.

klincek
28. jún 2013

@sissy27 hm, davam mu max. hodinu..a tak dobre to zacinalo. hlavny problem bude nezvladanie emocii, na to ani odbornik nemusim byt.

joy75
autor
28. jún 2013

@sissy27 som taký aký som. nepretvarujem sa ale kopať do Teba tiež nekopem.

klincek
28. jún 2013

@joy75 ak si rozhodnuty konecne riesit veci racionalne, drzim palce. ale ozaj tazko zvladas kritiku a odmietnutie. skus na tom popracovat, da sa to.

joy75
autor
28. jún 2013

viete vy dve prečo ma ona vlastne nechce ak ste už do nej zabŕdli? pretože ma dobehla minulosť resp. ľudia, podotýkam neznámi ľudia z mojej minulosti. niekto vám šliape dlhé roky na päty iba preto aby vás zničil a vy proti tomu nezmôžete nič. akosi sa ich nedokážete striasť pretože som nebol schopný riešiť problémy hneď na začiatku. o čom to tu ale píšem nechám radšej tak. dúfal som, že aspoň ju od toho uchránim. dievča keď mi napísalo, ze neostane so mnou v kontakte pretože vie, že som si pokazil život vedel som hneď ktorá bije a odkiaľ. ona sa bojí, má strach. nie mňa ale mojej minulosti s ktorou som sa ani ja sám ešte nevysporiadal.

joy75
autor
28. jún 2013

jednoducho sa bojím, že kvôli svojim chybám z minulosti, kvôli nevyriešeným problémom ktorých spúšťačom boli práve tie chyby ostanem sám. že ostanem bez nej. ale to je nezainteresovaným viac ako len ťažké vysvetliť.

tova
29. jún 2013

omg pocujem prvy krat ze kiberneticke sikanovanie, kybersikana. to neni od anj. slova cyberbullying, ktore sa vyslovuje "sajber a nie kiber?

joy75
autor
29. jún 2013

@tova chceš mi azda nahovoriť, že neviem o čom píšem? je myslím, že jedno aká je výslovnosť, podstata veci myslím, že ostáva rovnaká.

tova
29. jún 2013

@joy75 nie len ze ked uz sa prebera slovicko z anj, tak ho treba aj tak vyslovit, alebo treba dat tomu sk nazov ako internetova sikana, je vela tako zle prelozenych slov do sk.

warholette
29. jún 2013
tova
29. jún 2013

@warholette co kybernetika ma potom spolocne so sikanovanim na nete? http://en.wikipedia.org/wiki/Cyberbullying

warholette
29. jún 2013

@tova poukazujem na to, ze slovo kybernetika a kyberneticka je normalne slovenske slovo, ktore aj ked pochadza z anglickeho slova cybernetics, cita sa ako kyber-netika, nie sajber-netika

tova
29. jún 2013

@mariankas Kyberšikanovanie (elektronické šikanovanie, cyberbullying, cybermobbing) – forma šikanovania, pri ktorej sa používajú nové technológie, ako je počítač, internet, mobilný telefón. Prebieha vo virtuálnom priestore s využitím rôznych služieb a nástrojov ako sú email, IM (instant messeneger - napr. Skype, ICQ), čet, diskusné fóra, sociálne siete, stránky na zverejňovanie fotografií a videí, blogy, SMS správy, telefonáty.

cize kybersikanovanie = cyberbullying, sk slovicko bolo prebrane z anj a v anj sa vyslovuje sajber nie kajber preto kybersikanovanie prvykrat pocujem.

warholette
1. júl 2013

@tova nie vsetky slova su do slovenciny prelozene spravne 😀 ved si zober take Kapske mesto. v originali je to Cape Town, teda Mesto na myse, nie Kapske od slova Cape 😉

maria112
2. mar 2015

Ahojte baby.aj ja vas poprosim o radu.moj syn je vaznejsie chory.je po operaciji.na fb napisal,ze uz je po a ze sa tesi domov.byvali spoluziak mu okomentoval,,bodaj by si skapal,,.skoro som dcvokla ,ked som to videa.volala som k nemu do skoly,co sa stalo.riaditel iba poveal,,viem o koho ide a su s nim stale problemy.tak som sla za nim a vynadala som mu ze ci je normalny toto pisat.miesto toho aby sa nam prisiel omluvit,siel na policiu a tvrdi ze som ho napadla a vraj ,am zbran 🙂 .policajt povedal,ze aj ked on tamto napisal,oni ho nijak nepotrestaju nakolko ma 12rokov. Tak babenky radte.dakujem

warholette
2. mar 2015

@maria112 jedenast-dvanastrocne deti nemaju co mat Facebook, v pravidlach pouzivania tejto stranky sa pise, ze je pre ludi od 13 rokov, takze to synovi pokojne zrus.
Facebook ma tiez nastavenia, ze mozes urcitych ludi blokovat. vyhladaj si to so synom, ak sa teda rozhodnete profil nevymazat, a daneho spoluziaka jednoducho zablokuj, aby nemal pristup na synov Facebook.
o tom, ze nejaky zasran ta ide udat na policiu, nehovorim 😕 😀

maria112
2. mar 2015

@warholette ahoj.moj syn ma ucet na fb ale mam ho stale pod kontrolou,viem jeho hesla a bezne tam chodim nech viem co robieva.a to ze ho dam zablokovat toho zasrana na fb mi asi nepomoze,ale dikza nazor