Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Má žena, ktorá 2 krát potratí nárok byť doma toľko dní, koľko bola tehotná?

82
7. nov 2012

ma niekto s tymto skusenost?vyuzil to uz niekto?ja si myslim ze zena ktora je psychicky na dne a v praci to mas tiez nanic ☹ Tak by to mala vyuzit,popritom sa moze aj zadarit 🙂Kamoska mi o tomto hovorila ze ju gynekolog nechal doma.Co vy na to?

rora
7. nov 2012

Tak to pocujem prvykrat, ten gynekolog ju nechal doma urcite na pn zo zdravotnych dovodov....

zuzka38
7. nov 2012

na PN mozes ist kedykolvek.. nevypise ta gynekolog ale obvodny lekar

xlucia
7. nov 2012

zo zakona nic take nevyplyva. mimo ineho je to blbost. ved si zober. zena ktora potrati napr. v 19tt bude doma dalsich 19 tyzdnov? to urcite nie. a inak si mylsim ze ci zena potrati v 6 alebo 10 tt boli ich to rovnako, obe citia velky nekonecny zial a bolest zo straty dietatka.
ale ak sa necitis dobre, moze ta dr. normlane vypisat na PN alebo ist k psychologovi a vypise ta ten.

elise
7. nov 2012

v zákone je iba ak sa žene narodi mrtve dieťa (nie potrať) môže byť doma na materskej až do doby kedy by dieťa bolo bývalo dovršilo pol roka.lekár môže vypísať na PN podla rôznych diagnoz bud gynekologických alebo psychyských neurologických alebo iných vážnych stavoch.

normuliatkolb
7. nov 2012

Tak o tomto som nikdy nepocula!! Ja som prekonala dva potraty a gynekológ ma nechal automaticky doma 6 týždňov, ako keby som bola po pôrode (sestonedelie) . Ked som chcela byť dlhšie ze som sa stale necitila dobre pn som pokračovala u svojho obvodneho lekara.

lucka1987
7. nov 2012

mna gynekolog na PN nechal doma dva tyzdne potratila som v 10 tt . robili mi akutny kyret. po potrate som komplikacie namala. no doki si uz nieco nasiel aby som mohla ostat a trosku sa z toho dostat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli