Mám nárok na Covid príspevok, keď robím na polovičný úväzok?

dubek
30. aug 2021

Dobrý deň mám otázku v októbri mi končí rodičovský príspevok mám nárok na covid príspevok ak som zamestnaná na polovičný úväzok a mám len 80h mesačne??prosím kto má s týmto skúsenosti ozvite sa ako sa to dá poriešiť

ofzuza
30. aug 2021

preco by si mala mat narok?

dubek
autor
30. aug 2021

@ofzuza 😂 prečo nie ?ja sa len informujem

ofzuza
30. aug 2021

@dubek nie, nemas narok. A ktory prispevok mas vobec na mysli?

lesana25
30. aug 2021

@dubek ak máš príjem, nárok na pandemicky rodičovský nemáš.

dubek
autor
30. aug 2021

@lesana25 aj som si to myslela len u mňa je situácia takáto v zmluve mám odpracovať 80 hodín robím v hoteli ako chyžná uvažujú aj o Tom že sa hotel zavrie podľa situácie covid alebo ak sa aj nezavrie nebude tam toľko hostí tým pádom nebude toľko práce a ja nebudem mať odrobenych toľko dní v tomto či nieje nejaká vinimka

lesana25
30. aug 2021

@dubek raz máš príjem, tak nemáš nárok.

3009
30. aug 2021

@dubek nemáš nárok.

jamila
30. aug 2021

Pokiaľ ti dieťa nezobrali do škôlky môžeš žiadať o pandemickú OČR. To však znamená že sa musíš o dieťa starať počas celého dňa takže nesieš mať odrobenú žiadnu hodinu. Platí to však len v prípade že máš rozhodnutie o neprijatí dieťaťa do škôlky

ofzuza
30. aug 2021

@dubek a to mas pracovnu zmluvu ci dohodu?

abbey1
30. aug 2021

Treba hľadať inú, stabilnú prácu.

misinka0611
30. aug 2021

Nemáš nárok

nafka0483
30. aug 2021

@dubek "ako sa to da riesit" - ako sa da riesit co? To, ze ti konci RP a ty nastupujes do prace?
V pripade, ze hotel zatvoria, tak potom mozes riesit aktualnu situaciu a to na co mas narok presne podla danej situacie, ale nerozumiem co chces alebo potrebujes riesit teraz a o akom pripsevku presne hovoris.

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
30. aug 2021

Žiaden "covid príspevok" nie je.

nafka0483
30. aug 2021

@kate211 No ja som to asi nepochopila, lebo pyta sa na covid prispevok. Ale nasledne, ze mozno nebude moct odpracovat tolko hodin kolko ma v zmluve. Ak nebude mozne odpracovat svoj uvazok, tak vacsinou je to prekazka na strane zamestnavatela, cize to riesi zamestnavatel, ze zamestnanec je doma a bezi mu plat, alebo 80% z platu a pod. Ale nerozumiem stale ako to suvisi s nejakym covid prispevkom, cize preto sa pytam, ze mozno len nenapisala dobre kd eje problem a aku situaciu vlastne potrebuje riesit.

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
30. aug 2021

@kate211 Aha, tak v tom pripade odpovede su:
- nie, okrme platu nie je narok na nic (okrem pridavkov na dieta)
- ak jej zamestnavatel nebude vediet priradit pracu, tak to riesi prekazkou a zamestnanec ostava doma napr. na 80% platu - to upravuje aj kolektivna zmluva, cize nepozname podklady, nevieme teda presne odpovedat
- financne najlepsie vyjde povacsine praca na plny uvazok, v pripade, ze PP skonci tak mozno splni podmienky na podporu, inak len zamestnat sa

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz