Mám nárok na poberanie príspevku na bývanie?

sima9111
31. aug 2014

Mamičky potrebujem radu. Kedze neviem ako to chodi v tomto state a co stat ponuja pre slobodne mamicky.
Som slobodna mamička bývam v podnájme a dostávam len rodičovský príspevok plus s prídavkom na dieta cize moj mesacny prijem je 223eur. Este chcem podotknut s otcom dietata sme sa dohodli ustne na sume vyzivneho nechceme sa sudit.
Mam narok na prispevok na byvanie ked nemam vlastny byt ale zijem v podnajme?? Alebo je mozne poziadat o nejaky iny prispevok na ktory by som mala narok v mojej danej situacii??
Dakujem za kazdu radu 🙂

danielka7
31. aug 2014

Ahoj,čo sa týka príspevku na bývanie,na ten má nárok iba vlastník bytu a to nie si a ústna dohoda o platení výživného nestačí.Budeš musieť podať na súd návrh na výživné,aby si mohla dostať nejaký príspevok.Viac k tomu neviem,ale viem,,že výživné musíš mať súdom určené a to oni zakladajú do spisu.Samozrejme musí ísť o právoplatný rozsudok.Viac Ti neviem poradiť,nakoľko ja sama budem musieť niečim podobným podstúpiť 🙂

zuzka_puska
31. aug 2014

slobodne mamicky maju velmi vela vyhod,prispevkov.....staci zajst na UPSVaR a tam vam povedia UPLNE VSETKO,aj vybavia 🙂 co sa tyka tej ustnej dohody- ak chcete cokolvek vybavit,potrebujete potvrdenie o tom,kolko vam otec plati.Posudzuju sa vsetky prijmy. Ak potvrdenie nemate,nevybavite takmer nic. je pekne ze sa nechcete sudit,ale vam to potvrdenie bude chybat

mihula
31. aug 2014

@sima9111 a prečo nevieš ako to chodi v tomto štate?Ešte si zabudla na vyzivne na dieta ci to nie je príjem?Dnes žije skoro kazda druha matka "ako slobodna mamička"si mysliš,že TENTO štat je dojna krava?Skus napisat čo si dala ty TOMUTO štatu a potom mozno zistiš na čo všetko maš narok

liz_lemon
31. aug 2014

@sima9111 prispevok na byvanie sa viaze na davku v hmotnej nudzi, teda ak splnis podmienky pre davku v hmotnej nudzi, mozes poziadat aj o tento prispevok
nemusis vlastnit nehnutelnost, staci, ak mas najomnu zmluvu
davku v hmotnej nudzi dostanes, ak su tvoje prijmy nizsie ako 288,51 E

liz_lemon
31. aug 2014

@zuzka_puska ake uz len maju vyhody? jednak zakon ani nepozna pojem slobodna matka, len osamela

zuzka_puska
31. aug 2014

@mihula preco na nu hned utocis pre boha.....tak je sama s dietatom, potrebuje peniaze, co je na tom? ja by som podobne postupovala,kebyze nemam manzela. myslim,ze poctivo si platime dane ked pracujeme, vsetky mozne odvody,tak preco aj nieco nedostat ak treba? vsak predpokladam,ze pani neplanuje byt na davkach cely zivot.ak ano,tak to je uz o inom. Ked mozu nasi spoluobcania mat davky,a domy a byty zadarmo,preco nie aj my? stat nie je dojna krava??? Odkedy? vsak pokial viem,spoluobcanov nadaja viac nez je zdrave a pekne!!!!

sissy27
31. aug 2014

@zuzka_puska no vyvediem ťa z omylu - slobodná matka nemá nárok na nič extra v porovnaní s hociktorou inou matkou... osamelý rodič (lebo nemusí to byť len matka) má nárok na dlhšiu materskú o pár týždňov, to je všetko... a teda je rozdiel medzi slobodnou matkou a osamelým rodičom 🙂

sima9111
autor
31. aug 2014

@zuzka_puska dakujem ze si sa ma zastala mam rovnaky nazor ako ty a co sa tyka @mihula samozrejme ked biela matka sama s dietatom nieco potrebuje a nema na najom stat jej nic neda a nasi spoluobcania nepracuju cely zivot a stat ich dotuje. Zdemoluju si byty a stat im postavi nove dostavaju vsetky mozne prispevky a ze statnie je dojna krava je len nie pre biele slobodne mamicky. Nie som rasistka no pravda je pravda. O slobodne mamicky sa nikto nezaujima ci maju kde byvat ci maju z coho platit byt ci vedia uzivit na mesiac seba aj dieta s ubohych 223eur.

zuzka_puska
31. aug 2014

@sissy27 akoze nie? 🙂 ked je matka vydataa a muz pracuje, nema narok na nic,vsak muz ju zivi 🙂 slobodne matky predsa su vecsinou v hmotnej nudzi-v pripade ze nepracuje .tym padom moze ziskat vsetky tie davky a prispevky ktore existuju, ci sa mylim? 🙂

zuzka_puska
31. aug 2014

@sima9111 v prvom rade si vyries to vyzivne.musis to mat sudom dane,rozhodnutie o tom kolko ti plati, bez toho nevybavis nic.

sissy27
31. aug 2014

@sima9111 z duše nenávidím jednu vec - porovnávanie sa s cigánmi... nič ti nebráni žiť ako oni - v osade, v špine, v chatrči, bez vody, s načierno natiahnutou elektrinou a vykrikovať do sveta ako nemáš... nech sa páči...
a že si slobodná mamička? tou poslednou vetou si ma fakt dostala - nikto sa o slobodné mamičky nezaujíma... preboha, snáď nejaký nový ohrozený druh na tejto planéte?? no dievča zlaté, neľutuj sa, ani my, ani štát nie sme za to zodpovední... prečo by si mala dostať extra príspevky, lebo nemáš chlapa? veď nikde nie je napísané, že musíš žiť s dieťaťom z 223€ mesačne - okrem toho, táto suma sú PRÍSPEVKY, sociálne dávky, nie náhrada mzdy alebo plat za to, že si doma s dieťaťom... ale máš možnosť ísť pracovať a súčasne poberať rodičák - ja som pred rokmi túto možnosť nemala, musela som si vybrať jedno alebo druhé...
a akékoľvek ďalšie príspevky by si si chcela vybaviť, tak budeš potrebovať právoplatný rozsudok o výživnom na dieťa, takisto môžeš od ex požadovať nejaké financie na seba (v súvislosti s tehotenstvom a pôrodom), takže toto si porieš prvé, vy dvaja ste jediní zodpovední za dieťa a celú situáciu...

sissy27
31. aug 2014

@zuzka_puska ešte raz - slobodná matka je každá jedna, ktorá nie je vydatá, aj taká, čo žije s chlapom v jednej domácnosti... osamelý rodič je niečo iné... nárok má jednak na dlhšiu materskú (to je tá časť pred rodičákom) a to je naozaj všetko... ako bolo spomenuté vyššie, tak na príspevok na bývanie musí spĺňať určité podmienky, nie každá žena na rodičáku ich spĺňa...

mihula
31. aug 2014

@sissy27 presne ako pišes,toto su iba prispevky pre dieta a nie aby matka z toho zila.A to ze nema chlapa,nič neznamena.Dieta ma dvoch rodičov,ktori sa musia o dieta postarat.Priviedli na svet dieta,tak je to ich povinnost.A ak sa jej tak pacia ciganske vyhody,nech sa pači.

sima9111
autor
31. aug 2014

@sissy27 ja som sa s nimi neporovnavala len som vyjadrila svoj nazor na ten vyraz ze stat ci je dojna krava. Pre nich stat je dojna krava lebo ich zivy ale ked niekto druhy potrebuje pomoc nato uz stat neberie ohlad. A ja som sa sem neprisla hadat ale poradit si 🙂

mihula
31. aug 2014

@sima9111 vies,kolko rodin byva po podnajmoch?A nemaju narok na prispevok na byvanie?Preco by si ty ako slobodna matka mala mat?Ak otcovi dietata zaleži aby malo podmienky na svoj rast a zdravy vyvoj,mal by sa podielat aj na peniazoch

sissy27
31. aug 2014

@sima9111 cigáni dostanú ale o bielu matku sa nikto nezaujíma - tvoje slová (skrátene), ja z nich cítim porovnávanie, ale ok, je to môj subjektívny názor...
a nikto sa s tebou neháda, ale realita je taká, že ak by si aj na niečo od štátu nárok mala (čo nemáš, keďže nemáš súdom určené výživné), tak to stále budú len PRÍSPEVKY, nie pokrytie životných nákladov teba a dieťaťa... len dvaja ľudia na celom svete sú zodpovední za tvoju situáciu, takže treba to riešiť v prvom rade s nimi (jednou z tých dvoch si ty...)

zeriempizzu
31. aug 2014

Nerada sa zapajam to takychto tem lebo je to iba o hadke, ale musim sa zastat @mihula a @sissy27.
@sima9111 mas rocne dieta, ak nemas dost penazi, preco nejdes pracovat? Nic by ti v tom nemalo branit - a stat ti pri tom pomoze s prispevkom na jasle / skolku.

sima9111
autor
31. aug 2014

@zeriempizzu uz som si bola shanat pracu a zijem v takom malom meste kde je najvyssia nezamestnanost cize to trva daky cas kym si clovek nieco najde nie som leniva ze sedim doma 🙂

maznacik007
31. aug 2014

@sima9111 socialne davky v tomto state nie su viazane na etnikum ani na farbu pokozky .. to po prve ..

ale k teme ... ak chces príspevok na byvanie musis byt v hmotnej nudzi cize musis mat priznanu davku v hmotnej nudzi ... ak si ju chces vybavit musis mat v prvom rade /inak ti to ani nebudu ratat uradnicky/ uplatnene vsetky zakonne naroky medzi ktore v prvom rade patri vyzivne na dieta a to musi byt sudom schvalena dohoda... min. vyzivne je cca 28 EUR na dieta ..
dalej ak chces si uplatnit príspevok na byvanie musis mat oficialne uzatvorenu zmluvu s majitelom bytu, normalne to prihlasene on musi mat na danovom a splnit vsetky poziadavky zakona .. cize legalne prenajimanie,
dalej si treba uvedomit ze pri poberani davok v hmontej nudzi si POVINNA odpracovat 32 hodin mesacne pre obec ... nejake upratovanie a pod .. bez ohladu na to ze si doma s dietatom ...

a teraz k samotnému vypoctu .. vyska davky v hmotnej nudzi sa urci ako rozdiel medzi suctom tvojich narokov na davku a suctom tvojich prijmov (nerata sa prídavok na dieta)
cize len tak zhruba to ber cca
davka v hmotnej nudzi matka a dieta 117 EUR
príspevok na byvanie je cca 89 EUR
na ochranny príspevok narok nie je dieta je starsie ...
cize spolu by bol narok na davku vo vyske 206 EUR .. cize sama vidis ze narok ti nevznikne na nic kedze tvoje prijmy su vyssie resp. budu vyssie i pri minimálnom vyzivnom

takze jedine asi ostava ist do prace alebo poziadat o zvysenie vyzivneho a pod...

@zuzka_puska vidis sama ze sa mylis ... nejake extra naroky slobodne matky nemaju ...

a inak gro poberatelov Davok v hmotnej nudzi tvoria .. mladi ludia ... co idu na VS niekedy aj kvôli davkam .. namiesto roboty a vybavia si min. vyzivne od rodicov akoze prenajmu nieco a poberaju davky ... a nie romske mnohopocetne rodiny tam vacsinou poberaju nejake invalidne ked uz a rodicak a vtedy moc naroky na davky nevznikaju ... tento isty vypocet plati ak ma matka 4 deti co nechodia do skoly... takze take terno to nie je ..

mihula
31. aug 2014

@maznacik007 no huraaa,konecne krasny vyklad,som vedela ze sa pridas 🙂

nasta55
31. aug 2014

@mihula a ty si co dala tomuto statu.

nasta55
31. aug 2014

@mihula ty si co za cloveka. Slobodna matka to ma tazsie bez partnera. Milujem taketo chladnokrvne zeny.

maznacik007
1. sep 2014

@nasta55 ano zena bez partnera ktora vychovava a stara sa o deti to ma tazke ...a ano stat by mal Adresne pomahat takymto zenam ale ked si pozries fotoblog a albumy mamicky co zadala tuto temu tak to asi nebude ten typ ze ostala sama na vsetko ... 😉 a prave najma kvôli vysokej miere zneuzivania boli naroky na socialne davky v minulosti okresavane... a tak nedostanu ani tie co by to fakt potrebovali ... na prezitie ..

liz_lemon
1. sep 2014

@maznacik007 presne tak, tiez som si pozerala jej fotoblog, a teda ze by trela biedu, to vobec nevyzera, je tu kopec zien, co su na tom ovela horsie

nasta55
1. sep 2014

@maznacik007 ano kukla som profil a mas pravdu, to by si kazda z nas co je na materskej mohla uplatnovat taketo prispevky ak nieje vydata, ja myslela ze je na tom zle a je bez partnera, ale fotky svedcia o inom. 🙂 Keby nou tak tie fotky zmazem a potom sa hram na chudatko.

vicky_se
1. sep 2014

Tiez som si na podnet ostatnych prispievateliek pozrela fotoalbum. Fotky s partnerom, fotky od profesionalneho fotografa, atd atd. Ved ty si vlastne prispevkova podvodnicka.

mihula
1. sep 2014

@nasta55 ja som tomuto statu dala velmi vela,ked sa pytas a som v prvom rade zodpovedny clovek

mihula
1. sep 2014

@nasta55 a rozvedena to ma lahsie?

mihula
1. sep 2014

@nasta55 vidis,a ona je čo za človeka,zavadza tu ludi,ktorí su na tom daleko horsie a keby už bola na tom tak zle,tak si sama vyhlada na čo ma narok a nie aby čakala,kto jej poradi

liz_lemon
1. sep 2014

@mihula tu je to casty jav, hlavne mlade dievcata, ktore este ani nikdy nepracovali, chcu zo statu vytrieskat peniaze, a potom su strasne nahnevane, ze toho vela nedostanu 🙂