Príspevok pre slobodnú mamičku

rira
8. apr 2021

Ahojte chcem sa opýtať či ako slobodná matka mám nárok aj na nejaký iný príspevok na dieta.Mala ma 14 mesiacov s jej otcom sme sa rozišli pred mesiacom takze sa o nu starám sama okrem toho ešte chodím do prace na 4 hodiny dostávam rodičovský plus prídavky ďakujem

zojanka
8. apr 2021

@rira ako slobodná matka máš nárok na výživné od otca.

sense
8. apr 2021

Výživné od otca

pribinak
8. apr 2021

@rira ak je otec zapísaný v rodnom liste, tak môžeš si dať neodkladko na súd na výživné

rira
autor
8. apr 2021

@pribinak výživné to mi je jasne

sissy27
8. apr 2021

@rira nie, na nič extra nemáš nárok. Klasika rodičák, prídavky na dieťa, výživné od ex a ak to nevychádza a nie je našetrené, tak zamestnať sa.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
8. apr 2021

@cocolino234 ešte nemá nárok na náhradné výživné.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
8. apr 2021

@cocolino234 však lebo ešte nebolo súdom určené výživné

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lesana25
8. apr 2021

Bohužiaľ, štát nemôže za to, koho si si vybrala za otca dieťaťa, takže extra príspevky neposkytuje.

elizabet173
8. apr 2021

@sissy27 pracuje na 4 hodiny

sissy27
8. apr 2021

@elizabet173 tak potom zamestnať sa na full time alebo niekde kde lepšie platia. Podstatu to nemení - na žiadne extra príspevky ako “slobodná matka” nárok nemá.

elizabet173
10. apr 2021

@sissy27 len od 14 mesačnej je to dosť problém.

sissy27
10. apr 2021

@elizabet173 nie je to jednoduché ale ani nemožné. Rozhodne ľahšie ako žiť zo vzduchu. A ver mi, viem o tom svoje.
A naozaj inej cesty niet, žiadne príspevky pre tento prípad nie sú (a chvalabohu, lebo to by zrazu bolo “slobodných mamičiek” ), musí si len zvýšiť príjem. Akým spôsobom, to už je na nej.

kika499
31. okt 2022

@lesana25 vybrala? Nie vždy to je tak že sa dvaja ľúbia žena otehotnie a nakoniec sa rozídu niekedy môže byť žena zneužívaná a vtedy otehotnie prípadne je znásilnenia ..nikdy nehovorte že žena za to môže akého má jej dieťa otca ! Nikdy neviete v akej životnej situácii sa ocitnete vy raz tak ako chce žena stastie pre seba tak isto aj pre svoje dieťa 🙂