Mám nárok na podporu po skončení rodičovskej?

nina233
15. okt 2012

Ahojte, v decembri mi skonci rodicovska dovolenka. Do byvaleho zamestnania nemozem nastupit, robila som cez agenturu, ked som bola tehu, prepustili ma.
Cize narok na odstupne nemam. Mam narok na podporu? Ak ano, kolko?
Dakujem, pekny den.

jamar
9. jan 2013

Ahojte, prosila by som o pomoc. 22.2.2013 mi konci rodicovska dovolenka. Kedze je v nasom kraji so zamestnanostou velmi zle, obavam sa, ze skoncim na urade prace. Mam narok na podporu, ak som bola od r. 2006 do r. 2009 zamestnana u jedneho zamestnavatela, od januara 2010, mesiac pred nastupom na matersku som sa zamestnala u ineho zamestnavatela za max. vymeriavaci zaklad a pracovny pomer trva. No zanikne presne 22.2.2013, nakolko so mnou uz nepocitaju? Ak mam narok na podporu, chcela by som sa opytat, co by sa dalo spravit, aby som mala narok na max. podporu? Stacilo by zamestnat sa na mesiac u ineho zamestnavatela a ak ano, tak aka by mala byt vyplata? Dakujem. Mozte odpovedat aj do IP.

evita68
9. jan 2013

@jamar .. ak chceš mať max. podporu, trvaj na tom, aby pracovný pomer skončil nie 22.2. ale 23.2., v tomto dni si vyčerpeš jeden deň dovolenky a ostatné dni ti budú preplatené.. tu potom ale nepôjde o výpoveď, ale skončenie prac. pomeru dohodou a nebudeš tu mať nárok na odstupné.. jedine že by ti to odstupné dali po vzájomnej dohode do mzdy formou odmeny.. myslím, že zamestnávateľ bude s touto variantou súhlasiť, pretože ty máš nárok pri výpovedi aj na výpovednú lehotu, pri dohode nie..

jamar
9. jan 2013

@evita68 a tá varianta ked by som nastúpila od 23.2 do noveho zamestnania cca na mesiac za
nejaký max.výmer by nepomohlo?

evita68
9. jan 2013

@jamar pomohol, nemusíš mať ani celý mesiac, stačí dva dni.. 23.2 nastúpiš, 24.2. skončíš, zárobok za tieto dva dni musí byť aspoň 105 eur..
ale v predchádzajúcom zamestnaní teda musí byť ukončený prac. pomer dňom skončenia RD, teda 22.2.

eny26
17. okt 2013

Prosím môžete mi poradiť : Som SZČO soc. poistenie si ešte neplatím, ale prihlasujem sa od 1.11.2013 na dobrovolné nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie min. základ. Od decembra by sme sa chceli začať snažiť o bábätko. Chcem sa opýtať či sa mi oplatí platiť si aj fond v nezamestnanosti keď pred SZČO som bola nezamestnaná. Musela by som si aj počas materskej platiť všetky tieto dobrovoľné odvody čiže celý balík dobrovoľného poistenia aby som dostala podporu, ak by som náhodou nemala zamestnanie? Podľa mňa sa mi to neoplatí, ale nie som zbehnutá v týchto zákonoch či náhodou sa nedá počas materskej a rodičovskej platiť iba fond nezamestnanosti. Ďakujem za radu 😉

ivka1565
11. feb 2014

ahojte..chcem sa spytat ci mam narok na nejaku davku...v aprili mi konci rodic.dovolenka...robotu nemam...toto viem ze sa mam ist nahlasit na upsvar. ale mam narok na nieco ??? nepracovala som nikde kedze mam este starsiu dceru ma 5 rokou..takze som isla s materskej hned na druhu....dakujem

evita68
11. feb 2014

@ivka1565 nárok na podporu nemáš, tak sa nemusíš ani evidovať na úrade práce.. v sociálke nebudeš riešiť nič, tam naďalej budú za teba odvádzať dôchodkové poistenie.. do zdravotnej zájdeš a nahlásiš si koniec poberania rodičovského príspevku a nahlásiš sa tam ako osoba, starajúca sa o dieťa do 6 rokov.. dieťa v tomto prípade môže chodiť do škôlky len na 4 hodiny, inak by za teba štát neplatil zdr. odvody ..

gabrielakin
10. feb 2015

Ahojte potrebovala by som poradit.Mam narok na podporu a ak ano z coho bude vypocitana.?Pred nastupom na matersku som pracovala cez slovensku agenturu v cechach od 20.9.2010 do 28.2.2013 kde bol pracovny pomer na dobu urcitu s minimalnou mzdou 8200 kc.Od 26.6.2012 som poberala matersku v cechach do 7.1.2013 v dennej vyske 189 kc. rodicovsky prispevok som zacala poberat od 1.3.2013 a dcerka bude mat tri roky 23.7.2015.Do poistovne som nic naviac neodvadzala kedze moje tehotenstvo bolo zistene az ked som bola v 4 mesiaci.