Mám nárok na príspevok, keď som 6 rokov rozvedená?

rosnicka37
25. feb 2017

Ahojte vsetke kocky.Vie mi niektora z vas poradit ci mam neaky narok na prispevok od statu?Som 6 roky rozvedena a som momentalne nezamestnana.Mam dve malolete skolopovinne deti.Moj ex manzel mi neplati vyzivne.na dve deti ma 50 eur.ale to nevadi plati mi za neho stat.Socialka mi dava 226,50eur.(50 je to nahradne vyzivne rodinne davky to su asi 55eur.to presne neviem a zbytok je prispevok na byvanie.)Chcem sa vas spytat nemam ziaden iny narok na vyssiu davku?☹

sissy27
25. feb 2017

@rosnicka37 prečo sa nikto v tvojej situácii nepýta na voľné pracovné miesta, ale rovno "na čo mám nárok od štátu" ?? stav tvojej "momentálne nezamestnanosti" asi netrvá mesiac či dva, že? dávka v hmotnej núdzi, príspevok na bývanie (ak spĺňaš podmienky), prídavky na deti a výživné od otca detí - to je všetko, na čo by si mohla mať nárok. Sumy aj podmienky si vygoogli. A nie, nemáš nárok na nič viac len preto, že si rozvedená s dvoma deťmi - to nie je problém štátu ani daňových poplatníkov.

pribinak
25. feb 2017

Mas 2 možnosti ako si pomoct:
1. požiadaj o zvýšenie vyzivneho, na 2 deti je to fakt nízka suma
2. zamestnaj sa cim skor, zober hocijakú pracu, prvorade je platit účty a mat co jesť

moni244
25. feb 2017

@rosnicka37 viac od statu nemas narok, ale mas narok ist pracovat

mima4
26. feb 2017

@sissy27 pretoze ludia vacsinou nechcu pracovat ale chcu peniaze - to po prve a po druhe stale vacsina ludi ma pocit, ze stat (cize ja, ty, pracujuci ludia v SR) sa ma o nich starat

linda81
26. feb 2017

@rosnicka37
@mima4
@sissy27 ja to tiez nechapem...kazdy len stale daky narok, prispevok, davka.....ale fakt..na robotu sa nepyta nik...odkial sa maju tie peniaze donekonecna brat nechapem...

sasa1310
26. feb 2017

@linda81 ešte aj zodpovednosť za chlapa prevzal štát. fakt super. Z našich daní

loginexistuje
26. feb 2017

@rosnicka37

podla toho co pises poberas uz vsetky davky, na ktore je narok

- nahradne vyzivne (to je velmi nizke, skus dat na sud na zvysenie)
- rodinne pridavky
- davky v hmotnej nudzi
- prispevok na byvanie

Isto ti v skole povedali, ze deti maju narok na obedy za euro a prispevok na skolske pomocky dva krat rocne

Iný nárok na dávky nie je .. treba potom zacat aspon brigadne pracovat (ale to samozrejme znizi narok na davky ) lebo na davkach sa asi neda dlhodobo fungovat... mozno nejake upratovanie aspon ..

sissy27
26. feb 2017

@mima4
@linda81 aby som upresnila - ja veľmi dobre viem, prečo sa pýta na dávky a nie na prácu, ale proste nemám pochopenie pre takýto životný štýl... A fakt ma tieto otázky "na čo mám ešte nárok" vytáčajú... Samozrejme chápem, že každý z nás sa môže ocitnúť bez práce, v ťažkostiach, ale tak hľadám cestu ako z toho von a nie dajte mi, postarajte sa...

obsadenemeno
26. feb 2017

@sissy27 pamatam, ako nas v skole ucili o ustave....a prva vec bola, ze kazdy ma NAROK na pracu.......
a z dejepisu/historie vieme, ze ako za to pravo ludia bojovali.....a dnes???
sme to dopracovali....... ☹ slovo praca je urazkou pre niektorych ludi.......

mima4
26. feb 2017

@obsadenemeno hej..zena ked chce ist pracovat do troch rokov dietata, aby sa hanbila, ze ide pracovat... mozno je pritalnejsie pozerat drbnute reality show a primitivne serialy, ako nieco spravit pre zlepsenie svojej financnej situacie....

obsadenemeno
26. feb 2017

@mima4 a este ma zaujal nazov....ja som rozvedena 17 rokov.....zmeskala som vsetky naroky????

evittam
26. feb 2017

@obsadenemeno Inak to ma tiez zaujalo...😀😀😀