Mám nárok na sociálne dávky?

miasun
14. aug 2013

baby, viete mi nejaka poradit? na matersku nebudem mat narok lebo pracujem menej ako 270 dni. len na rodicovsky prispevok ci co to je tych 199 eur. moj manzel je SZCO ale s nizkym rocnym prijmom. mam narok na nejake socialne davky? dakujem

anatalia77
14. aug 2013

@miasun podla mna nie,máš manžela,on je SZCO,a čo je nízky ročný príjem??U nás kolega,má výplatu 380 eur, to má podla úradov královský príjem.Má 4 deti, a len dochádzanie ho vyjde na 120 eur mesačne/je týždnovkár/.takže ide obmedziť chodenie domov,pokúsi sa vyžiť zo straveniek.Bohužiaľ,je to tak postavené,nedá sa svieťiť.Kolega keby bol doma,tak by dostal od uradu socialne dávky asi cca 380 eur,ale nie,on je hrdina,a bude pracovať.Má velmi maličké deti/snád po roku/.V jeho prípade by som bola doma s detmi.Toto bolo len tak na okraj,viem,že ti to nepomože 😀

miasun
autor
15. aug 2013

aha, tak super...dakujem aj tak.

lesanka845
15. aug 2013

urcite nie, budes dostavat RP, mas manzela, takze urcite ti to na hmotnu nudzu nevyjde, je to zle, ale bohuzial je to tak

mima4
15. aug 2013

@lesanka845
či je zle? Manzel ma pracu, nesie peniaze a este platit davky zo statnych penazi?
ked je to zle, tak jej pravidelne ty posielaj peniaze na jej ucet... Ja osobne si myslim, ze v tomto state su ludia, ktori skor potrebuju pomoc... a su naozaj opusteni, chori....

zara13
16. aug 2013

@miasun
myslim ze nie. ked dostanes rodicovsky prispevok na dalsi prispevok od statu uz nemas narok 🙂

miasun
autor
16. aug 2013

@mima4 neviem co ty mozes vediet o prijme mojho manzela,ale zrejme si tak zatrpknuta lebo mas sama nejaky problem.prajem ti vsak aj tak len to najlepsie a dakujem za odpoved.