Máme ako rodina na niečo nárok?

susanna2
27. aug 2015

Dobrý deň, chcela by som poradiť. Sme 4-členná rodina. Ja som na rodičovskej, tá mi končí v januári. Manžel pracuje za minimálnu mzdu. Máme 2 deti, ktoré idú od septembra do škôlky. Máme nárok na nejaké úľavy od štátu? Dávky v hm. núdzi, .......... Len v škôlke mesačne necháme veľa penazí, splácame hypotéku na dom, inkaso, proste ako všetci ostatní. Škôlka mesačne 7€ +28€ obedy na jedno dieťa, spolu na obe deti 70€, hypotéka okolo 250€ + inkaso okolo 100€. Ja dostávam cca 250€ mesačne rodičovskú. Vraj sa dajú vybaviť v škôlke obedy za 1€. Neviem ako to funguje. Prosím o radu, či máme na niečo podobné nárok. A ako sa to všetko vybavuje. Myslím tým (hmotnú núdzu, príspevok na bývanie, škôlka a podobne ............)Ďakujem

vika35
27. aug 2015

zajdi si na upsvar na oddelenie pomoci v hmotnej nudzi ale myslim, ze asi narok nebudete mat.

alenah31
27. aug 2015

pravdepodobne nie - mali ste dostatočný príjem na získanie hypotéky - máte vlastné bývanie, ak sa nemáš kam vrátiť do práce pôjdeš sa zrejme evidovať na ÚP - budeš doma, takže vieš znížiť výdavky - deti nemusia do škôlky. Pokiaľ nebudeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti môžeš získať nejaké peniaze vykonávaním aktivačných prác. ÚPSVaR bude skúmať celkové pomery rodiny - vlastný dom, auto, iný majetok - oprávnené výdavky, až preskúmaním tohto sa rozhoduje o dávkach. Ale každý prípad sa rieši samostatne - za pokus niečo od štátu získať nič nedáš🙂

marylis
27. aug 2015

Pozri, ked ti idu deti od septembra do skolky, mozes sa zamestnat aj ty. Rodicovsky budes dostavat napriek tomu az do dovrsenia 3r. dietata. Inac na ziadne ulavy podla mna narok nemate.

jani_uk
27. aug 2015

Nevies si zohnat pracu?

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabina27
27. aug 2015

na tie obedy v skolke sa popytaj u zriadovatela - teda na mestskom alebo obecnom urade, alebo aj priamo veducej jedalne, mala by to vediet poradit. zda sa mi, ze sa to da vybavit, ale neviem, co treba dokladovat. na davky sa informuj na upsvar, kludne aj teraz, ked si na RD a hladas pracu, aspon budes potom vediet