Máte zapísaný v sobášnom liste titul?

25. júl 2022

Dali ste si zapísať do sobášneho listu titul? Matrikárka sa pýtala na najvyššie ukončené vzdelanie, bude tam automaticky?

kkovacovak
25. júl 2022

Tak to je naozaj dôležité mať titul na sobášom liste 😃

paulinkaa2
25. júl 2022

Ak ho máš uvedené v OP tak si myslím ze ti ho tam napise

autor
25. júl 2022

@kkovacovak Nie je. Len sa pýtam či Vám ho tam matrikárka dala.

e1i
25. júl 2022

Nebude automaticky, ak mas v OP bude ak nie a chces musis doniesť diplom ukazat resp kopiu

autor
25. júl 2022

@paulinkaa2 Nemám ho na OP. Len sa pýtala na ukončené vzdelanie. Tak by som chcela vedieť že či tam bude alebo nie.

autor
25. júl 2022

@e1i O tom nič nepovedala. Ale pýtala sa na ukončené vzdelanie.

e1i
25. júl 2022

Tak ak chces musis im doniesť ukazat diplom. Muz tak mal

alenah31
25. júl 2022

normálne som sa bola pozrieť...áno mám - asi to odpísala z OP kde ho mám uvedený - nakoľko ja som jej o titule nehovorila. Ale neviem k čomu je to dobré. Ak ho nemáš na OP musíš jej doniesť doklad o nadobudnutí titulu inak ti ho tam nezapíšu.

autor
25. júl 2022

@e1i Takže automaticky nebude? Aj keď som povedala vzdelanie?

e1i
25. júl 2022

Nie. Ja som mala v OP tak napisali. Muž nemal a chcel tak posielal mailom kópiu a na základe toho mu zapisali

tncka
25. júl 2022

Ja nemam na sobasnom

patka06
25. júl 2022

Povedala si aj titul Ing, Mgr, MUDr. a pod.
Lebo podľa ukončenéj VŠ titul nezistí
V konečnom dôsledku je to úplne jedno či je alebo nie je na sobášnom liste

majki_ki
25. júl 2022

Ja mám, pretože ho mám uvedený aj v OP, muž nemá, a to tých titulov na celkom dosť, len ich nemá zapísané v op.. pokiaľ ho nemáš v op, nebude ani v sobášom liste

ckatka
25. júl 2022

Ukončené vzdelanie nič nehovorí o titule. Pretože je x titulov....
Na ukončené vzdelanie sa ta pýtala len pre štatistické účely. (Sleduje sa koľko sa sobáši stredoškolsky vzdelaných, vysokoškolsky vzdelaných...A podobne)

autor
25. júl 2022

@ckatka Tak to som nevedela, ale povedala som jej aj titul. Ale nepovedala nič o tom, že musím doniesť ukázať diplom.

autor
25. júl 2022

@majki_ki Si si istá? Aj keď som jej ho povedala?

ckatka
25. júl 2022

Na sobášny list idú údaje z občianskeho. Ak ho v občianskom nemáš...tak ti ho nezapisu. Jedine ak by matrikarka pýtala diplom. Ved normálne tej matrikarke zavolaj a opýtaj sa jej. A budeš to mat rýchlejšie a aj spolahlivejsiu odpoveď.

patka06
25. júl 2022

Matrikárka nezapíše titul len tak, keď si ho povedala, ak ho nemáš v OP, tak diplom

autor
25. júl 2022

@ckatka Aha, no ja som si myslela, že sa má pýta na vzdelanie práve kvôli tomu. Na občianskom nemám titul, ja som občianku kvôli titulu nechcela meniť.

autor
25. júl 2022

@patka06 Tak prečo sa na to pýtala?

kkovacovak
25. júl 2022

Nemôže ti úrad uviesť niekde titul bez dokladu o titule. Na základe čoho by ti ho tam dali?

patka06
25. júl 2022

Vysvetlila ti maminka niekde vyššie v komentári - kvôli štatistike

autor
25. júl 2022

@kkovacovak Keď som riešila poistku na auto, tak sa ma pýtali na titul a dali mi ho tam. A neukazovala som diplom.

beata_k
25. júl 2022

Poistka na auto nie je uradny doklad.

marrilyn
25. júl 2022

Manzel ma, ja nemam. Isli podla obcianskeho a ten sa mi po skole kvoli titulu menit nechcelo.

kkovacovak
25. júl 2022

Poistka a úradný dokument? Aha...úplne to isté 🤦‍♀️ Ten titul si si zaplatila že? Ako ti môže úradníčka niekde zapísať niečo len na základe tvojho slova? Nemôže

danica2711
25. júl 2022

a prečo si sa nespýtala matrikárky?

evaachesa
25. júl 2022

Máš vysokoškolský titul, no tvoja otázka je teda dosť mimo. Ak nemáš titul v OP, na základe čoho by ti mala veriť a zapísať ti ho? Len pre tvoje pekné oči? Nerozumiem. 🤔🤷

majki_ki
25. júl 2022

Určite áno, ona nemôže vedieť či ten titul naozaj máš, pokiaľ nie je uvedený v op alebo pokiaľ si nedoniesla diplom k nahliadnutiu

janka_266
25. júl 2022

Titul ide podľa op, ale tuším je na sobasnom liste aj kolónka vzdelania, tak ako sa kedysi uvádzalo aj v rodných listoch, zamestnanie rodičov, to už neviem či sa teraz uvádza 😃