Máte zapísaný v sobášnom liste titul?

25. júl 2022

Dali ste si zapísať do sobášneho listu titul? Matrikárka sa pýtala na najvyššie ukončené vzdelanie, bude tam automaticky?

rossen
25. júl 2022

Ty určite nemáš vysokoškolský titul

autor
25. júl 2022

@janka_266 Práveže vzdelanie v sobášnom liste uvedené nie je.

autor
25. júl 2022

@rossen Určite. Lebo Ty to hovoríš.

kkovacovak
25. júl 2022

@rossen ale má....veď hovorí že má. Tak má!! 😄

17alexis
25. júl 2022

@kkovacovak tak niektori si ho trepu aj na FB pre istotu. Dokonca ked som robila na help desku pre jednu banku, tak kolega ho mal aj na skrinke v satni. Bol PhDr., vystudovany novinar. 😁😁😁

lentak1223
25. júl 2022

Nezapíšu, ja ho nemám v OP, nemám ho ani na sobášnom liste, ani na rodných listoch detí. Môj muž má na OP, má ho uvedený všade. Ak ho chceš mať musíš sa preukázať. Aj do OP ti ho dajú len na základe diplomu a nie, že im povieš.

vero96
25. júl 2022

:D ja rozmýšľam, kedy som si uviedla titul pred menom, nech uvažujem ako uvažujem, nikdy 😀 pomôže to niečomu? budú sa ku mne inak správať keď budú vidieť 4 písmená pred menom? snáď ide o to ako správam a nie aký mám titul.....

stary_ujco
25. júl 2022

Asi veľa z vas si kladie rovnaku otazku. Tak odpoviem: áno, aj toto môže mať ukončenú vysokú školu...

autor
25. júl 2022

@stary_ujco Ja nie som "toto". Tak ma láskavo oslovuj slušne.

kkovacovak
25. júl 2022

@vero96 asi tak 😃 nám sa suseda, ktorá dáva ručne písané oznamy vyvesené na vchodovej nástenke napr o tom že budú odpisovať vodomery, podpisuje ako domovníčka Mgr. Alena.... 🤣

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stary_ujco
25. júl 2022

Ale veď ja som nepísal o tebe... Prečo si to myslíš?

radanna11
25. júl 2022

Ináč tu sa niekto pýtal či sa budú správať inak no žiaľ áno poviem príklad cudný.
Som vychovávateľka na základnej škole a mám VŠ gynekológ trval na tom,že mi ho zápise do tehotenskej knižky a na zamestnanie som odpovedala vychovávateľka a on mi napísal do tehotenskej že učiteľka ZŠ aj keď som ho dvakrát opravila že niesom učiteľ a že moje vzdelanie je sociálna pedagogika a vychoavatelstvo nechal to tak.
Za dva týždne som začala špiniť išla som na pohotovost a keďže som bola len 10tt bavili sa somnou ako so psom.Doktor nevedel že ho cez pootvorené dvere počujem a rozprával take škaredé veci že pani v 10tt si čo mysli to je stále v rukách osudu a že si mám čakať že on má dôležitejšie veci na práci.
Po hodine a pól má zobral dnu, otvoril knižku a povedal hmmm pani učiteľka dobrý deň prosím poďte nech vás vysetrim a kde učíte atd. Zrazu sa jeho chovanie ku mne obrátilo o 180stupnov len preto že som namiesto upratovačka mala v knižke učiteľka čo je strašne smutne a na zaplakanie a tiež som nikdy v živote nikde nenapisala svoj titul ani do dokladov ani nikde len som chcela podotknúť že žiaľ áno stále sa nájdu ľudia čo sa k vám správajú inak podľa vášho postavenia

yanni
25. júl 2022

@radanna11 Toto co pises sa stalo aj mojej kamaratke. A tiez presne u gyn. Jej syn je uz takmer dospely ale ked mi to vravela, skoro som spadla z noh. Ohovaracky a zrazu, jej pani inzinierka, sadnite si atd. Na SK beru tie tituly velmi vázne.

kkovacovak
25. júl 2022

@radanna11 a nebude to skôr tým že to prvé rozprával keď si tam nebola a bol milý až keď si prišla dnu? 😃 Lebo to by sa stalo aj judr, docentke a neviem komu ďalšiemu

radanna11
25. júl 2022

@kkovacovak však to je jedno aký titul ja som napísala,že zmenil správanie keď videl titul nenapisala som že preto že práve učiteľka bolo zamestnanie

matkahelka
25. júl 2022

ja mam tituly 2 a na sobasnom liste mam len jeden, pretoze v OP mam len jeden. jednoduche a logicke.

zuzanka.zuzu
25. júl 2022

jooooj ale tituly sú dôležité aj v pôrodnici - podľa titulu nás zadeľovali na izbu 🙈 doktorky spolu, magisterky spolu, inžinierky spolu, stredoškoláčky spolu, učňovkárky spolu a na koniec chodby, ja som vychytala tuším druhú izbu od začiatku... titul nemám nikde ale sestička znalá pomerov v nemocnici mi ho pri príjme zapísala do knižky.

kkovacovak
25. júl 2022

@zuzanka.zuzu tu ale nejde o tituly ako také ale o približné sociálne postavenie. V skratke...aby si spolubývajúce rozumeli. Presne toto sme rozoberali s jednou sestričkou. V jednej izbe bola totižto veľmi, povedzme zvláštna osoba inej farby pleti, ktorú tam bolo dosť počuť. Pýtali sme sa sestričky že čo sa stane ak by sme takú dostali na izbu a boli by sme nespokojné. Povedala nám že by sa to nestalo lebo že na väčšine oddelení sa izby neprideľujú len tak ako si mnohí myslia. Keď to kapacita povoľuje tak pacientky triedia. Jednou z možností je práve triedenie podľa vzdelania alebo zamestnania atď. Takže tento zámer má korene inde ako si si asi myslela 🙂

zuzanka.zuzu
25. júl 2022

@kkovacovak však o tom píšem

lalala94
25. júl 2022

My ho v sobášnom liste nemáme, ale to ani v OP, čiže asi preto sa to nejako neriešilo. Keď sa ma 1x na poradni v nemocnici spýtali, či mám titul, povedala som nie (však na čo). Zjavne chyba, keď to tu tak čítam, ktovie kde skončím. 😀

kkovacovak
25. júl 2022

@zuzanka.zuzu ano ale aby to niekto nezobral že to tam niekto robí v zlom alebo tak 😃 že vďaka titulu je lepšia starostlivosť, prístup alebo čo.

judar
25. júl 2022

@kkovacovak pre niektore zenske je dolezite ho mat aj na obalke s vecama z bazara dokonca este aj na svadobnom oznameni by za titulovanu hviezdu hoc chlap bez titulu :D

kkovacovak
25. júl 2022

@judar tak keď nemajú čím iným zaujať 😃 ja si nepamätám či som vôbec niekedy môj titul niekam písala 🤔 Ale tiež poznám jednu bc. ktorá to má na facebooku 🤣

vero96
26. júl 2022

@kkovacovak tu by som doplnila ak dovolíš, titul neznamená múdrosť. Je na svete xy ľudí, kt. má titul pred meno za menom a jeho vystupovanie a správanie sa nehodí ani do tretej cenovej a schová ho do vrecka muž/žena s učňovkou a bez maturity.

kkovacovak
26. júl 2022

@vero96 to je bohužiaľ 100% pravda

kate_cs
26. júl 2022

Naschval som to pozrela a mám ho tam. Vôbec si nepamätám, že by som nosila na matriku diplom, alebo to špeciálne riešila. Ja si myslím, že keď ho raz máš v občianskom, dajú ti ho všade, kam ukážeš OP, veď raz si ten titul už niekde dokladovala. Mne ho píšu všade, aj ked ja nepoviem ani slovo.

drakvak
26. júl 2022

V sobášnom liste nemáme, v rodných listoch detí áno. Mali sme už tituly v čase svadby, ale zrejme ešte neboli v OP, keďže kvôli tomu sme občianske nešli meniť, keď sme skončili VŠ 😉 Ale keď vám na tom záleží, pýtajte si na matrike. Pre mňa je dôležité, že muž miluje ženu, nie inžinier magisterku 😍 Z formálneho hľadiska na tom nevidím nič zlé, aj keď titul naozaj používam len v dokumentoch v práci.

anickaaa6aaa
26. júl 2022

@vero96 no predstav si stalo sa mi ze u lekára alebo niekde inde mali hned iny prístup ku mne..