Môže exekútor zablokovať materskú?

Prosim chcem poprosit o radu,ci mi niekdo nevie povedat, ci ma exekutor pravo zablokovat mi celu matersku! Nechce dovolit splatky a na ucte mam zablokovanu vyssiu sumu ako je materska,takze ked mi pride, hned s nou nemozem hybat! Ma na to pravo?? Predtym mi povedal,ze minimum na ucte sa nechava 100 euro,ale zistila som,ze ked tam su exekucie, nezostane mi to tam a s nim sa dohodnut neda, chodila som k nemu ako na hodiny klavira, a odmietol akukolvek dohodu? co s tym? ci nic? ako to uz v tomto state byva..... 😞
anatalia77
25. okt 2013
@martija asi nemáte pravidelný príjem,preto sadol na tvoj účet.Ako som už napísala,on može ísť len nad životné minimum!! Oni skutočne počítajú s tým,že ludia nevedia,a kým sa spamatajú tak niečo vymožu.
Nezabudni si vypýtať to životné minimum zo zablokovaného účtu,máš naň nárok,a ak banka zablokovala celý účet bez toho,aby ti mohli hned na požiadanie uvolniť tú sumu,tak porušili zákon.Toto sa dá vybaviť do cca hodiny v banke.Ale ešte prebehni internet,o skuśenostiach s exekúciami je dosť.
Hlavne odklon peniaze a zalep mu oči tými splátkami.Toto nie je moja parketa,ale viem to od kolegov,tak nejaké info mám.
Keď príde na lámenie chleba,tak bude rád tým malým splátkam čo pošleš.
kalifa28
25. okt 2013
@martija ty sa smrada hlavne neboj, nedaj sa zastrašit a taký pánko, za akeho sa vydava určite nie je, aby si narokoval na niečo, čo nie je ešte ani len tvoje...
bosoriak
25. okt 2013
@martija
Ano, exekutor ma obrovske pravomoci a ty ako dlznik mas male prava. Moze ti zablokovat cely majetok na ucte, pre exekutora ani pre banku nevyplyva povinnost skumat, ako sa tam ten majetok dostal. Preto ti mozu "vziat" cely rodicak, kym ti chodi na ucet. Mozes si ho dat posielat postou. Predpokladam, ze to je ta finta, co tu pisali, ze ak ho poziadas o uvolnenie zivotneho minima, tak to ti dat musi.

Kazdopadne, spravila si niekde dlh. Ten dlh prerastol az do takeho stadia, ze na teba poslali exekutora. Cize tu by som zacala. Skus sa prestat obhajovat tromi detmi a zacat riesit tuto situaciu. Totiz, exekutor skutocne moze prist a vziat ti tvoj hnutelny majetok, okrem takeho, ze by to bolo proti dobrym mravom. Nemoze ti vziat napr. snubny prsten. Ale moze ti vziat sporak, mikrovlnku, televizor, pocitac, telefon, pribory, riady, periny, postel a pod., ide mi o vykreslenie situacie. Nemozu ti vziat byt ak nejaky vlastnis, pokial v nom byvas. Cize skor skus uvazovat smerom, ako ten dlh splatis.
Vyssie ti @zazvorka87 ponukla riesenie vo forme osobneho bankrotu. Neviem, aky velky dlh mas. Ale pokial uz teraz nesplacas ani hypoteku, tak to moze dopadnut velmi zle.

Viem, ze nepotrebujes taketo moralisticke kecy, ide mi iba o to, aby si sa nakopla a zacala riesit to, co je povodom situacie a nie sa tu natahovat s exekutorom o to, ci ti uvolni 99,80 alebo 99,90. Cize zarobit a splatit dlh.

Velmi ti drzim palce.
martijaautor
25. okt 2013
@anatalia77
@kalifa28
@bosoriak
teraz som zitila,ze mam zablokovane peniaze na ucte, uz aj tie,ktore su uharadene, zacinam penit ]-(
a bosoriak, periny a postele ti vziat nemoze,podla clenov domacnosti, teda ak nas je 5 clenov, tak 5 posteli sa nesmie dotknut, a to iste plati aj pre periny...a potom nesmie siahnut na 60% zo zivotneho minima, teda to vychadza okolo 100 euro....a dalej 25% na kazde malolete dieta vyzivovane v domacnosti.
a dlh mi vznikol na meste koli smetiam, oni totiz nie su povinny ti oznamit ten dlh, jednoducho ti uz pride vyrozumenie od exekutora...
a prave o to ide, uvazujem tym smerom ako dlh splatit - splatila som mu vacsinu v hotovosti a tu mensiu cast som poziadala o splatky, ktore budem ako-tak zvladat platit z rodicaku,lenze ten ...... nechcem napisat co, mi zablokoval v banke do riadneho debetu tak z coho preboha mu mam platit splatky??? ved s nim sa neda jednat, proste uplne neprijemny clovek. Kazdy normalny exekutor ti da splatkovy kalendar a az pri neplneni sa moze zrusit,ale on mi nedal sancu ani splacat, jednoducho mi odmietol odblokvat ucty, proste uplne nechutny clovek toto....take jednanie som vzivote nezazila...
martijaautor
25. okt 2013
@bosoriak a povodom su tie smeti, mesto to posunulo jemu, proste ja ten dlh plus jeho vydavky musim hradit jemu, tam si nepomozem s povodom dlhu,lebo teraz to ma vsetko na starosti on.....ako neni su to tisice, keby som poziadala rodicov,tak by mi helfli,ale ja som sa chcela dohodnut a nejde to,a mne uz teraz ide o princip (samozrejme ani peniaze su mi neni lahostajne) ale ja mu ich nedam a nedovolim mu siahnut na to, na co nema pravo...ved potom bodaj by si nedovolovali ked im to dovolime!
aliza
25. okt 2013
@martija no, ja si myslim, ze teraz nejde o ziaden princip. Urobili ste dlhy, tak to dali exekutorovi a ten sa nemusi chciet s tebou dohodnut, nie je to jeho povinnost. Myslim, ze uplne zbytocne proti nemu bojujes a minas si energiu a nervy. Ak su nejake finty, treba ich vyuzit, ale v zasade plati, kym dlh nesplatis, darmo sa budes rozculovat na exekutora. Mam osobne skusenosti, teraz tym prechadza aj moj otec a poviem ti jedno, nevybabres s nimi a hlavne zabudni na principy. na tvojom mieste by som poprosila rodicov o pomoc, nech vam to vyplatia, zbavite sa exekucie a potom to mozte postupne splacat im. Takto sa budete zbytocne stresovat, natahovat, ale v konecnom dosledku to budete musiet aj tak splatit, plus vam budu narastat uroky.
A podla veku deti mi vychadza, ze ti zablokovali rodicovsky, nie matersku, ci? to je podla mna rozdiel. Ak manzel nema robotu, preco ty nejdes do prace? neber to v zlom, ale naozaj treba hladat riesenie, ako z toho von a nie bojovat proti exekutorovi. Viem, doba je zla, ale mate 3 deti, aspon jeden z vas musi mat stabilny prijem, inak sa dnes neda zit, zial.
martijaautor
25. okt 2013
@aliza ale ja som si vsetkeho vedoma, dlh splatit chcem, ale nedam si siahnut na minimum,ved oni ma predsa nemozu nechat uplne bez prostriedkov, dokonca im to ani zakon nedovoluje. Ide o to,ze chcem splatky on neni ochotny, dobre,ale teda nedovolim mu vziat mi vsetko z uctu,ked na to nema narok predsa, no nie?
a ano ja som ani matersku nepoberala, mne to preto pride rovnake, ale v podstate je to rodicovsky prispevok....
pracu hladam, zial nie je to take jedochuche, ze lusknem a pracujem.....riesime...ale neda sa to zo dna na den, takze pokial tuto zlu dobu neprkliesnime, nedam si viziat posledne spod nosa, pokial na to nema zo zakona narok....
martijaautor
25. okt 2013
@aliza a viem,ze to nemyslis v zlom,ale to ako a kde sme sa dostali to je ina tema, tu rozoberat naozaj nechcem.....len tu hladam rady, nie ako obabrat exekutora,ale ako zabranit nepravosti.....
aliza
25. okt 2013
@martija ako ti kocky pisali, chod do banky a aby ti uvolnili to minimum, dalej si daj posielat rodicovsky postou....ale zaroven cakaj, ze exekutor pride k vam domov a poberie vam veci a nebude to nic prijemne.
dana_l
25. okt 2013
exekutori si myslia ze ked povedia ze takto a takto tak sa vsetci z nich po...ru a budu skakat ako oni chcu. len sa nedaj a povedz ze ich das vsetkych na sud kvoli poruseniu zakona - lebo nejake peniaze na zivot ti musia nechat. pekne to pisomne jemu aj banke. nech nemozu povedat ze o nicom nevedeli. a s nim jednat len pisomne, e-maily alebo sms-ky pripadne ked telefonicky tak mat svedka ktory moze pocuvat co sa povie. nech sa nemoze zatlct ze si vymyslas.
iba "chory" clovek by nesuhlasi so splatkami.
drzim palce nech sa tvoja situaciu cim skor vyriesi
martijaautor
26. okt 2013
@dana_l ano to je presne to co mi vadi, on sa tvari ako pan boh,alebo riaditel zemegule a mysli si,ze ja som jeho podriadena, tak toto ma stve najviac, aj ked mam dlhy voci nemu,tak aj ja mam svoje prava!! v pondelok sa rozbieha kolotoc, pojdem do banky a opat za nim, mozno spisem aj nejaku ziadost, uvidim,co sa dozviem od pravnika.
aliza
26. okt 2013
@dana_l exekutor vzdy zablokuje na ucte sumu vo vyske dlhu, na to ma pravo. To nema nic spolocne s jeho povahou, to je bezny postup. Peniaze na zivot nechaju, az ked nema majetok na vyplatenie dlhu, prebehne sud a ten nariadi zrazky zo mzdy, dochodku a pod. Tam musi nechat 60% zivotneho minima pre dlznika a 25% na kazdu vyzivovanu osobu.
aliza
26. okt 2013
@anatalia77 ano, ponechava sa minimum, vid co som pisala vyssie, ale najprv sa spise majetok a exekutor zoberie veci vo vyske dlhu. Ak to nepokryje dlh, tak sa da prikaz na zrazky zo mzdy a az tam sa musi nechat minimum. Ak ide o bankovy ucet, na ten sa nic nevztahuje. Ak martija vedela, ze dlzia a ze im hrozi exekucia, mala si dopredu vybavit vyplacanie rodicaku cez postu a nenechavat peniaze na ucte. Teraz je zbytocne nariekat. exekutor si len urobil svoju robotu :-S
aliza
26. okt 2013
@martija toto som nasla na nete:

Spôsob vymáhania je na exekútorovi

Existujú rozličné metódy vymáhania dlhu, všetko závisí od exekútora. Zväčša volí najrýchlejšie a najjednoduchšie riešenie, ktoré zabezpečia okamžité uspokojenie pohľadávky. Takýmto riešením je v praxi veľmi často používaná metóda exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke. Je jednoduchá – exekútor vám zablokuje účet a strhne vám z neho potrebnú sumu. „V prípade, že povinný má na účte dostatok finančných prostriedkov na pokrytie dlhu, je to najrýchlejší spôsob uspokojenia pohľadávky,“ hovorí exekútorská koncipientka Martina Zátková. Ak na účte nemáte dosť peňazí, môžu vám byť nariadené zrážky zo mzdy či iných príjmov. Nielen z platu, príjmu, ktorý poberáte na základe dohody o vykonaní práce, ale dokonca aj zo sociálnych a z nemocenských dávok alebo z dôchodku.

Zrážky majú svoje hranice

Pochopiteľne, exekútor vám nesmie zobrať celý plat. Vaše príjmy sa rozdelia na tretiny a vypočíta sa časť, na ktorú vám nemôže siahať. Strhnutá vám môže byť len jedna tretina, pokiaľ ide o vymáhanie prednostnej pohľadávky, ako napríklad výživné či dane, strhnú vám dve tretiny. Na nepostihnuteľnú časť však nikto siahnuť nemôže. Tá sa vypočíta zo sumy životného minima – 60 percent minima vám nechajú, ďalších 25 percent vám nebudú môcť strhnúť za manželku a tiež 25 percent za každé vyživované dieťa.

Takto vám dlh môžu strhávať pomerne dlho. „Čas tohto spôsobu výkonu exekúcie závisí od výšky pohľadávky, ktorú je potrebné zo mzdy zraziť a tiež výšky mzdy povinného,“ vyjadrili sa z úradu súdneho exekútora Stanislava Laifera.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
cize z toho mi vychadza, ze s uctom nic nenarobis. Ak nebudete splacat splatky, daju vam exekuciu na plat, ci davky a az potom vam ponechaju minimum. V tomto stadiu zrejme nie.
Dalej sa pise o tom, ze exekutor nie je povinny sa s tebou dohodnut.:

Ideálne riešenie

Právnici upozorňujú, že exekúcie sú len krajným riešením. Je to nútený výkon, keďže sa predpokladá, že povinný si svoje záväzky dobrovoľne platiť nebude. Veľa ľudí sa však do takéhoto stavu dostáva nedobrovoľne. „V prípade, že sa dostanete do situácie, keď si nemôžete v dôsledku vašej momentálnej insolvencie plniť záväzky voči veriteľovi, je najlepšie pokúsiť sa s ním dohodnúť na odložení splatnosti dlhu alebo na jeho postupnom uhradení splátkami. Najlepšie je ponúknuť úhradu časti dlhu pred poskytnutím splátkového kalendára, ako prejav vašej ochoty zaplatiť dlh. Ak by zo strany veriteľa nebola ochota riešiť situáciu takýmto spôsobom, ako krajné riešenie by sa dalo navrhnúť aj uhradenie dlhu prostredníctvom úveru
aliza
26. okt 2013
@anatalia77 tak opravujem, pri mensich dlhoch su zrazky zo mzdy, na majetok sa siaha az pri vysokych sumach 😉. martija pisala, ze dlh nie je velky, takze o majetok by sa bat nemali.
dana_l
26. okt 2013
@martija @aliza hoci zakon povoluje exekutorovi zablokovat ucet I tak si nemyslim ze ma pravo to nechat zablokovane na par mesiacov a tym padom rodina nemoze mat pristup k ziadnym peniazom. to ako z coho potom maju ti ludia zit? maju ist na socialku a povedat ze nemaju si za co kupit chleba alebo zobrat na ulici?
pisatelka pisala ze sa chcela dohodnut na splatkach a ze velku cast dlhu uz splatila. takze to nie je ze sa pred nim schovavala a nechcela prevziat ziadnu zodpovednost za dlh. exekutor si vybral riesenie ktore by som pouzila ak ludia nechcu splacat dlh. ale tu? no musim povedat ze deb.. exekutor.
anatalia77
26. okt 2013
@aliza áno je to logické,že ak je dlh menší tak sa dá uspokojiť aj zrážkami zo mzdy,prípadne sa blokne účet.No ak je to rádovo desaťtisíce eur,tak musí nastúpiť aj exekúcia majetku.J e to tak.
anatalia77
26. okt 2013
@dana_l v podstate s tebou súhlasím,je to tvrdé opatrenie,ale je to vlastne len ochrana veritela pred dlžníkmi,ktorý sú vyčúraný a prešpekulovaný.S takými by som sa ani ja nebabrala v rukavičkách.
dana_l
26. okt 2013
@anatalia77 ano, takym by som aj tie gate z r... stiahla
anatalia77
26. okt 2013
@martija musím súhlasiť aj s tebou,je to svojím sposobom svinstvo,keď sa k človeku správajú ako k masovému vrahovi.Na túto tému by sa dalo dobre polemizovať,ale to by som už musela začať nadávať.Všetci vieme ako niektorí spoluobčania participujú na elektrike,vode,pode,aj smetiach :-S ,a nik to nerieši!!!
Tak to dáko porieš,v podstate si ten exekútor robí svoju robotu za ktorú je platený.
lydkab
26. okt 2013
@martija neôže ti len tak sihnuť na majetok. môže ti dať napr. plombu na byt, ale len preto,a by si s tým nemohla hýbať. nemôže ti siahnuť na majetok v zmysle, že ti byť predá aby uspokojil vyplatenie pohľadávky. Porad sa s dobrým právnikom, ale pokiaľ ja viem, ak pravidlene splácaš, nič ti nemôže. a určite by som takéto arogantné správanie riešila, aby si nemyslel, že mu nikto nič nemôže....držím ti palce!
martijaautor
26. okt 2013
@aliza no prave, mam zablokovany ucet,ale mam tam minus dlzna suma, takze zatial mi rodicak nevzali, zistovala som si,ci moze, ale zda sa,ze ano,tak v pondelok si idem dat posielat rodicak postovou poukazkou a zacnem so splatkami a pockam,co sa bude diat......
Inak exekutori ti zablokuju ucet,ale ak si dohodnes splatky ucet odblokuju, a splacas, to robi 99% exekutorov, ten moj je to 1% co to neni ochotny urobit....len nechapem preco.
martijaautor
26. okt 2013
@aliza ja som zaplatila 3/5 dlhu, bolo 5 exekucii (aj na moje deti, zistujem,ci na to pravo ma) 3 z 5 som uhradila na ruku, hotovosti ihned, este skor,ako jemu prislo vyrozumenie - vysoka ochota a vola z mojej strany, o zvyse dve exekucie som hned ziadla na splatky. Takze nechapem,preco na to nepristupil a spraval sa arogantne. a ten mal taku drzost,ze mi povedal,ze mi siahne na majetok,ak tam nepride moja materska, chapes?? to je neskutocne jednanie a teraz som rozpravala s pravnikom urobil par chybnych krokov, medzi inymi aj to,ze neodblokoval uz zaplatenu exekuciu v inej banke,kde splacame uver, takze mame koli nemu problemi - pravnik poradil,ze toto je na stazonst na komoru. TAk spisujem stazonost.
martijaautor
26. okt 2013
@dana_l presne ako pises, vola ochota z mojej strany, ale z jeho strany som sa dockala arogancie a utokov.....
martijaautor
26. okt 2013
@lydkab dakujem, ano spisem staznost,lebo je tam viacero veci, ktore pokafral,aj ked sa vyhovara na banku a vravi,ze jeho nic nezaujima,aby som teda bola uprimna dlzim mu 250 euro, aj ked na papier mi dal sumu inu a do banky je blokacia vyssia ako mi napisal on, - dalsia z jeho chyb.....neviem si s nim rady. Aj ked sa mi teda vyhrazal,ze mi siahne na majetok, budem poctivo splacat, a ak sa pokusi siahnut na majetok,tak sa znova obracam na komoru, mozno aj na sud...
lydkab
26. okt 2013
@martija Kôli 250 eurám ti na majetok siahnúť nem§že, to sa mu rovno vysmej do tváre a zavolaj si markízu....snímať do tváre ťa nemusia, ale takého to človeka by som nešetrila....

Začni písať odpoveď...

Odošli