Môže exekútor zablokovať materskú?

martija
25. okt 2013

Prosim chcem poprosit o radu,ci mi niekdo nevie povedat, ci ma exekutor pravo zablokovat mi celu matersku! Nechce dovolit splatky a na ucte mam zablokovanu vyssiu sumu ako je materska,takze ked mi pride, hned s nou nemozem hybat! Ma na to pravo?? Predtym mi povedal,ze minimum na ucte sa nechava 100 euro,ale zistila som,ze ked tam su exekucie, nezostane mi to tam a s nim sa dohodnut neda, chodila som k nemu ako na hodiny klavira, a odmietol akukolvek dohodu? co s tym? ci nic? ako to uz v tomto state byva..... ☹

sisaha
25. okt 2013

@martija zajdi do banky a poziadaj o uvolnenie zivotneho minima na ucte.. A stazovat sa tam..

martija
autor
25. okt 2013

@sisaha a myslis, ze sa to da? ci ma banka pravomoc ? no za spytanie to stoji. Inak vyrchol, ako to funguje, exekutor moze vsetko, a ty ako obcan nic, uplne ubohe, keby sa chcel aspon dohodnut. ale dohodu o splacani mam, tu mi vyltacil,ale ucty v banke neuvolni, co znamena, ze k datumu prvej splatky, mi aj tak z uctu odidu prve peniaze, co dost dobre som nepochopila potom vyznam tych splatok, to je uplne na palicu v tomto state s tymito ludmi

mami.sk
25. okt 2013

@martija máš nárok 1x mesačne požiadať banku o vyplatenie sumy cca 99, 58 eur zo zablokovanej sumy . dáš v banke jednoduchú žiadosť a ak si ešte tento mesiac nežiadala o vyplatenie banka Ti musí vyhovieť 😉
ak sa dohodneš s exekútorom , môže to byť aj vyššia suma - ak ide o sociálne dávky. ale to už musíš riešiť priamo s exekútorom, ak Ti to odobrí tak je na to zvlášť tlačivo, ktoré Ti musí potvrdiť exekútor a na jeho základe Ti banka vyplatí aj vyššiu sumu.

martija
autor
25. okt 2013

no tak tento exekutor nie je pristupny ziadnej dohode. Ta suma co si napisala,to je asi tych 60% zo zivotneho minima,vsak? a co 25% na neplnoleteho clena domacnosti u mna je to x3 na to pravo nemam? nevies poradit?

martija
autor
25. okt 2013

@mami.sk lenze problem je aj v tom,ze ja tie prostriedky na ucte nemam ,mam tam velke minus na jeho dlznu sumu, a ked pride materska jednoducho ju to zhltne....mna uz nestve ani,to ze musim to zaplatit (to uz nenarobim nic) mna stve pristup tohto exekutora a pravomoci ktore ma, ako sa chova, je mu to jedno,ze mam tri deti, ved z toho prispevku sa neda vyzit, a aj tak ma pravo nanho siahnut, nic ho nezaujima,nechce dohodu....proste hroza. Ale nasla som vdaka tomuto foru,aj odkaz na slov. komoru exekutorov, a tam je bezplatne poradenstvo,tak som tam pisla, mozno poradia viac, ak mi siahne na minimum, a nema na to zo zakona pravo,som pripravena branit sa a podavam trestne oznamnie, uz len z principu, co si dovolia k bezbrannym ludom, a ako zneuzivaju svoje pravomoci

kalifa28
25. okt 2013

a čo tak zajst na Upsvr a tam zmenit sposob vyplacania príspevku? ked ti bude chodit materská poštou, tak tam exekutor namá dosah, či??? svine su to, treba s nimi vybabrat jak s dá...alebo zmenit č.u. na ktorý chodí príspevok, napr. na učet, ktorý vlastní mama, alebo kamoška, alebo sestra....

kalifa28
25. okt 2013
sisaha
25. okt 2013

@martija poziadaj si o vyplacanie rodicovskeho cez postu, ine ti momentalne poradit neviem..

martija
autor
25. okt 2013

@kalifa28 presne to som chcela urobit, on mi povedal,ze mi siahne na majetok - co dodat, neviem,ci sa bez svedomia uz narodil,alebo ich to ucia v skole

mami.sk
25. okt 2013

@martija nevadí, že momentálne tam peniaze nie sú, ale keď prídu tak môžeš požiadať o vyplatenie tej sumy aj keď účet ako taký bude v mínuse. najlepšie je komunikovať s exekútorom, aby Ti umožnil vyššiu sumu - keďže aj prídavky na deti sú sociálnou dávkou plus materská - to je určite viac ako 99 eur 😉

martija
autor
25. okt 2013

@sisaha pisala som do tej komory exekutorov, ci ako sa to vola,pockam na odpoved, a ked urobi nieco,na co narok zo zakona nema, zacina boj!!! ja som ochotna platit za svoje chyby, som ochotna platit nezmyselne poplatky (nemale), ale on nie je ochotny sa ani dohodnut, a pokial zneuzije svoju moc, teda siahne mi na cely prispevok,tak to teda uz nie som ochotna tolerovat, uz len z principu,lebo ani z tych sto euro sa neda zit, to vieme vsetky....

martija
autor
25. okt 2013

@mami.sk dneska som tam bola, pohadali sme sa,lebo mi dal splatky,ale nechce mi zrusit blokaciu,takze peniaze odidu naraz, nechapem teda princip splatky, proste prepacte - sere si do huby! Takze ja tam uz nejdem,nema to zmysel od zaciatku nie je pristupny komunikacii, trepe dve-na tri, neda sa verit jeho slovu, napisal mi na papier inu sumu, v banke je na strhnutie ina suma. A dalsie drobnosti, to by bolo na dlho, proste s nim som skocila - teda nemozem s nim komunikovat uz, pockam na dalsi krok, a potom konam,ale uz cez urady, policiu...atd,len som chcela vediet,ci niekdo nevie presne, ci ma alebo nema narok na tu sumu, ci mi ju moze strnut celu alebo nie.....

dadika2504
25. okt 2013

@kalifa28 potom jej siahne na majetok 😨

kalifa28
25. okt 2013

@martija máš byt? auto? ak nie, tak by som svoj majetok s prepáčením mala u riti, nech si nan siaha kolko chce, čo ti zoberie??? mikrovlnku??? televízor??? ako ti dokáže, že patria tebe??? povieš, že su mamine.... chod si dat zmenit posielanie prispevku, inak ta furt má v hrsti....

mami.sk
25. okt 2013

@martija keď sa dohodnete na splátkovom kalendári, je exekútor povinný poslať do banky info, že má zrušiť blokáciu účtu. a iná suma môže zablokovaná v banke a iná vymáhaná lebo narastajú trovy exekútora - to sú poplatky, ktoré idú exekútorovi. keď sa budeš s ním hádať, nič neporiešiš. V Tvojom záujme je čo najskôr to vyriešiť, lebo Ti zbytočne nabiehajú vyššie a vyššie poplatky.

martija
autor
25. okt 2013

@kalifa28 mam auto, ktore mi kupili rodicia dochodci a stale mi ho splacaju patri leasingovke zatial,ale exekutorovi to zjavne nevadi....☹ a hypoteku, ktoru tiez splacame ledabolo, momentalne sme na tom financne dost zle,preto aj ta exekucia....a tym padom este horsie

martija
autor
25. okt 2013

@mami.sk no to si ho mala pocut,ako na mna zvysoval hlas, a robil zo mna blbca,ked som sa ho dozadovala zrusenie blokacie na ucte, vzhladom na to,ze mam splatkovy...povedal,ze ten je akoze nad ramec, ked nebude na ucte dost penazi,tak vsetky co mam mi strhne a keby som si chcela doplatit zvysok (neviem z coho) tak mozem ....chapete??? moze mi niekdo toto vysvetlit? a este som bola ja ta blba,ze co vlastne chcem,ze blokaciu nezrusi...a co sa stale dookola pytam na splatkovy, ze to je len asi na ozdobu ten papier, alebo teda neviem naco....

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
25. okt 2013

@zazvorka87 prepac, ale nikoho nezaujima pre co minas peniaze. To je tvoje sukromie.

@martija jednoznacne by ti tu mala poradit najlepsie nejaka skusena a sikovna pravnicka... 🙂 najlepsie presny postup, co a ako postupovat, krok za krokom aby ste s manzelom hned mohli konat. Neviem ci tu nie su aj take temy alebo aj nejaka skupina, ze "pravna poradna". Je dolezite, aby si vedela, ci ma, resp. nema pravo exekutor ti zablokovat komplet ucet, na ktory ti chodi materska. Pravnicka ti poradi, aj ako tento problem riesit, kam sa obratit. Drzim palce, aby vsetko skoncilo dobre 🙂

stastenka42
25. okt 2013

@martija poradila by som ti poslat ziadost o zmenu exekutora na zaklade zaujatosti a ....popis co sa deje...posli to na komoru a sud ktory pridelil exekutora... Takto to urobil aj kamaratka ,dokonca napadla neprimeranu vysku odmeny pre exekutora a vysli jej v ustrety...zmenili exekutora a znizili aj odmenu...

martija
autor
25. okt 2013

@mima4 dakujem za podporu, aspon takto. Ano mame jedneho znameho, zajtra mi s nim dohodla mama stretnutie,ale najviac sa bojim toho,ze v tomto state exekutor moze vsetko a ty (ja) nic. A @zazvorka87 ma pravdu aspon v tom,ze ja nemam iny prijem a exekutora by mohlo zaujimat,ze zivim tri malolete deti, to je fakt vrchol,ak dovoli legislativa tento fakt ignorovat, ja mam jedno velke stastie v rodicoch, oni mi nenechaju deti od hladu zahynut,lebo podla tohoto,co sa deje, by sme od hladu pomreli,lebo ked mi vezmu vsetko z coho kupim detom jest? to nehovorim o tom,ze byt, voda elektrika sa z toho samozrejme neplati, ale kedze ani mm nezarabal, tak je to dost zufala situacia a nechce sa mi verit,ze na to neexistuje ziaden zakon,ktory dopusti,aby matka s detmi ostala uplne bez fin, prostriedkov....

martija
autor
25. okt 2013

@stastenka42 tak to je zaujimava info, pisala som o radu do komory uvidim,ako mi odpovedia, popripade skusim sa opytat aj na tuto skutocnost....

stastenka42
25. okt 2013

@martija vyskusaj,u nej to zabralo a nakoniec ty nemas co stratit,len ziskat. Je to hnus...

lydkab
25. okt 2013

@martija ak si dáš matersku vyplácať na poštu nie na účet, nieje tak jednoduché siahnuť na majetok. Je ale dôležité, aby si mu každý mesiac poslala napr. 50 eur, vždy k určiému dňu. Pokiaľ zachováš pravidelnosť splátok, nič ti nemôže 🙂 robí len bu bu bu, lebo vedia že poznaju zákony a bohužiaľ ľudia nie...

anatalia77
25. okt 2013

@martija materskú poštou,a pravidelné splátky ako napísala lydkab. Ja by som to tak urobila.
A keď sme pri tom,nemal by exekútor strhávať len peniaze nad životné minimum? Kolega je teraz v robote vysmiaty,lebo mu exekútor može strhnúť max.5 eur,nakolko má 4 deti a nezamestnanú ženu.Výplatu si dáva posielať na účet k svojej tete.

martija
autor
25. okt 2013

@lydkab ano to by vyriesilo problem s tym,ze by mi nevzal matersku,ale do oci mi povedal, ze mi siahne v tom pripade na majetok - ja ani nemam slov, co dodat, vypatila som mu v hotovosti 3 exekucie (bolo ich 5 - na kazdeho clena domacnosti jedna vratane deti) a dalsie dve som chcela na splatky, dostalo sa mi iba arogantneho spravania. Neviem si dat rady, a tak cez vikend nazbieram co najviac informacii a ak urobi co i len jeden chybny krok,tak zanho zaplati. Uz ma nahlobene,lebo som zistila,ze mam v jednej banke dve exekucie a v druhej - manzel - ma tretiu exekuciu ktora je uz uhradena, takze sa ma co tesit v pondelok,ked uz nic ine,aspon mu dam najavo,ze nie som ovca, resp. manzel asi ,ten je dost vybusny 🙂

martija
autor
25. okt 2013

@anatalia77 ano presne toto potrebujem zisti, ci ked vlasnte ma vyzivuje manzel, ci mi tym padom zanika toto pravo, ci ano,alebo nie. Manzel ale nema staly prijem, obcas aj ziadny...a on si len mele svoje,ze jeho povod penazi nezaujima - teda ci mam matersku (alebo odkial mam peniaze na ucte)...a zivim tri deti momentalne ja,ale som vydata...tak neviem teraz...

kalifa28
25. okt 2013

@martija auto nie je tvoje, patri spoločnosti a hypo je dalšia dlžoba a nie majetok... nemáš čo stratit...

martija
autor
25. okt 2013

@kalifa28 ano tak to je, ale on povedal,ze to nevadi, takze asi ma nejakym sposobom paky aj na to...uvidim,co sa mi podari zistit, vsetko si overim, dam si posielat matersku postovou poukazkou, hned v pondelok tam pojdem..., a skusim so splatkami....ale ak sa do mna obuje,tak potom neviem,ci mam pravo aj na vzduch ktory dycham,ci aj ten mi nezablokuje - jezis strasne by som si zanadavala......