Môže sa chodiť kočíkovať?

1. jan 2021

psa nemam. nebyvam v extravilane ale v centre. mozem ist kocikovat? a este otazka ako mam dokazovat ze sa idem starat o mamu ??

daniela1911
1. jan 2021

Jasne, že môžeš ísť. Starostlivosť o blízku osobu je bez obmedzenia. Dieťa nie je blízka osoba ? Je tu toho plná stena, stačí čítať...
Dokazovať ? Normálne vysvetlím situáciu kam idem.
Keď pôjdeš do obchodu, tak ukazes nákupný zoznam ? Tiež len povieš kam ideš.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristina2015
1. jan 2021

Boli sme tiež na prechádzke a ďalší kopec ľudí čo som videla

hettinka
1. jan 2021

Jasne, poďme sa všetci prechádzať. Hľadajme zámienky, pseudodovody kam a prečo ideme. Lockdown je len slovo...
Keď ochorie jeden z domácnosti, budete 10 dni minimálne v karantene. Decko sa zblázni doma, keď nebudete môcť kočíkovať a vy s ním? Asi nie...

Vďaka tým prechádzkam žiaci sedia doma od októbra a tak skoro so školy nepôjdu. Vďaka prechádzkam babky a dedkovia v DSS mesiace nevideli príbuzných. Len tak ďalej...

zuzki1
1. jan 2021

@hettinka co je na tom ísť sa prejsť? Keď dodržiavaš opatrenia ? Nechodíš na frekventované miesta a nestretávas sa , keď sa vyhnes na 5m ak niekoho stretneš ? Nemá každý dvor, tiež mame 3izbak bez balkóna no hniť doma isto nebudem a opatrenia dodržiavam. Keď vidím že celé mesto je na kope idem inam kde je malo ľudí alebo nikto.

becyn97
1. jan 2021

@hettinka takze byt zavrety stale,neist nikam,ale ked nahodou budem pozitivna tak 10 dnova karantena????to ma aku logiku prosim ta?🤣podla toho co si napisala by sme boli stale iba doma zavrety...a predstav si aj ja chodim na prechadzku a aj budem;)

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1911
1. jan 2021

@hettinka vieš prečo nevidime svojich príbuzných a deti sú doma ?
Lebo mnoho ľudí “neverí v coronu” chodia na chaty, Silvester, žurky na bytoch, smejú sa na tom.. ale na druhý deň každý ide k svojim 50-60r rodičom, lebo však nedelný obed. A už je to tam. Nakazia rizikových, medzitým nakazia bezpriznakovo kolegov v práci a každý ide potom v nedeľu na obed.. len v obchodoch, koľko ľudí si ani nevydenzifikuje ruky, tlačia sa pri mandarínkach ako keby boli zadarmo, chytajú sa pod rúškom, potom vozík, tovar...
Nikto na prechádzke v prírode s rozostupmi sa nenakazil.

jexica
1. jan 2021

ked moze pes mozu aj deti

hettinka
1. jan 2021

@zuzki1 momentálne platí opatrenie o zákaze vychádzaní z domu okrem nevyhnutných prípadov. Prechádzka s kočíkom 2x za deň podľa mna nevyhnutná nie je. Takte ak chce niekto dodržiavať opatrenia, sedí na riti doma a ide len na nutný nákup (1 z rodiny do najbližšej predajne), do roboty a k lekárovi. Nie trajdat s kočíkom po meste zbytočne hore-dolu.

h2
1. jan 2021

@hettinka Vďaka prechádzkam? To žartuješ? Poznáš reálne niekoho, kto sa nakazil na prechádzke?

hettinka
1. jan 2021

@pupavka89 čerstvý vzduch nikomu neoblizi. Keď tak, sadnem do auta a vyveziem sa mimo ľudí niekde do extravilánu mesta, kde fakt nikto nie je, polhodinu sa vyvetrať. Nie sa prechádzať v meste pomedzi ľudí.

Tak držím palce, nech sa nedostaneš ro karantény. Nič-moc to nie je. Ale neboj, nezblázniš sa. Najhoršia časť je čakať na výsledky testu sama zatvorená v izbe.

hettinka
1. jan 2021

@h2 “prechádzka” obrazne. Dnes už veľa ľudí absolútne nevie, kde sa nakazili. Možno aj na “prechádzke” do obchodu.

panelacikova
1. jan 2021

@hettinka prechádzky v prírode v rámci okresu sú predsa povolené. ty poznáš môj názor na covid a veľmi dobre vieš zo skupiny, čím som si prešla... napriek tomu chodím na prechádzky von, mimo mesta. doslova vyhľadávam miesta, kde niet ľudí, alebo kde ich stretnem tak raz za 5-10 minút. vieš, že dodržiavam všetky opatrenia, ale pohyb je veľmi dôležitý. naozaj sa nedá sedieť toľké týždne-mesiace doma na zadku. osobne nevidím nič zlé na to, ak ide matka s dieťaťom na prechádzku, pokiaľ ide SAMA a snaží sa vyhýbať akýmkoľvek ľuďom vrátane možno blízkej rodiny (nie z domácnosti). a ešte jedna vec. autorka predsa nepíše, kde žije. ak žije v petržalke, tak to už je problém, tam sa ľuďom veľmi nevyhneš. ale ak žije v nejakej malej dedinke, kde má za rohom prírodu, tak prečo nie? nie je bývanie a bývanie 🙂

dievcacitajucelist
1. jan 2021

@hettinka prepáč, ale to čo za bludy píšeš...ja sa s deckami chodím prejsť u nás v obci na poľnú cestu... stretávame tam bežne zajačikov a milých hlodavcov 😁

hettinka
1. jan 2021

@daniela1911 ale oni sa pýtajú na kočíkovanie v meste, nie v extraviláne, kde nikto nie je 😉 a inak súhlas. Keby vydržali ľudia 2 týždne, raz jedny Vianoce doma, mohlo byt už lepšie. Dajte im môžeme pekne poďakovať teraz.
A nech takto pokračujú a koncom januára mame vojsko v uliciach a vychádzky len s povolenkou.

h2
1. jan 2021

@hettinka Keď idem do obchodu, tak to nie je prechádzka. A ak sa počas toho nakazím, tak určite v tom obchode, než po ceste tam, či naspäť. Myslím, že nikto nemyslel prechádzku obrazne, ale doslova, čiže chôdza vonku na vzduchu bez stretávania sa s inými ľuďmi.

hettinka
1. jan 2021

@h2 “ nebyvam v extravilane ale v centre. mozem ist kocikovat?” - kde tam vidíš, že chce ist do prírody sama?

hettinka
1. jan 2021

@panelacikova prechádzky v prírode, nie kocikovanie v centre mesta 😉

hettinka
1. jan 2021

@dievcacitajucelist na polnu cestu v dedine, kde nikoho nestretnes, kľudne chod. To je niečo iné ako behanie po meste.

ladyvi
1. jan 2021

v centre mesta stretnete asi tak 2 ludi. Na prechadzke v prirode v blizkosti mesta asi tak priemerne 20-30. Na zaklade nasich skusenosti v Ba 😂

zuzki1
1. jan 2021

@hettinka prepáč ale kočíkovať do lesa sa veľmi nedá . Ja osobne bývam na kraji mesta takze chodím do extravilanu kočíkovať ale tak nejako sa tam aj dostať musím takze idem po ulici...

asia83
1. jan 2021

@hettinka Ale veď sa nejdeme prechádzať do domov či panelákov, ale po parkoch či uliciach. Kto už v tejto zime postáva na uliciach, aby vás objal či potriasol rukou, prípadne vás vybozkával? Logicky uvažujte, keď okolo niekoho prejdete, ako sa môže nakaziť? On či vy. Takže nehľadajte zámienku na konflikt tam, kde nie je. Keď sa ja prechádzam s deťmi, ani noha okolo mňa neprejde.

nikpa
1. jan 2021

Prechádzky kedy sa držíte rodina z domácnosti po kope a vyhýbate sa ostatným, určite nie su problém. Problém su preplnené lyžiarske strediská s ľuďmi bez rusok kde sa stretaju celé rodiny z rôznych kútov, problém su kostoly, návštevy v preplnených obyvackach a podobne. Kvôli tomu ze ty pojdes kocikovat určite nikto nezomrie ani sa nenakazi. Lebo keby sme ani toto nemohli tak sedíme s detmi doma uz kolko týždňov/mesiacov?? Stačí, ze sú zatvorené krúžky, vsetky aktivity pre deti, škôlky, bohužiaľ toto treba ale uz to trvá tak dlho, ze deti z toho budu mat následky este dlho. Takze ano, chod sa prejsť. So psom sa snad tiež môže ist von, ci maju teraz vsetci co maju v byte psa ho tam nechať s prepacenim srat do obývačky?! Tak psa vyvencim a dieťa nie? Trochu zdravého rozumu ľudia. Aj my sedime doma na riti ale štýlom, ze nechodím po rodine, s nikým sa nestretavame ale von chodíme stále a sme tu a ani sme este nikoho nenakazili.

kubkovamama
1. jan 2021

@hettinka prečo by nemohla ísť kocikovat sama alebo s mužom v ruskach volakde okolo domu,do parku,ved na prechádzke sa s nikým nestretne.🤦Od koho by to chytila?Moje decká sú od marca doma.To akože okrem leta majú umret na izoláciu??Lebo minimálne ďalšieho pol roka do školy nepojdu.Ja sa s miminom nemienim obmedzovať,dieťa potrebuje čerstvý vzduch a ja pohyb po pôrode.K dr.do poradne na pešo s kočíkom.Mam to hodinu cez mesto.Dokopy 2 hodiny vonku.Parada.Zas tie opatrenia netreba brať fanaticky

h2
1. jan 2021

@hettinka Ja neviem, akú máš predstavu o prechádzke v centre mesta teraz za týchto okolností, ale ja osobne dosť pochybujem, že sa tam bude predierať cez davy ľudí.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
1. jan 2021

@hettinka ja ti rozumiem a sama som odporca kadejakých skupiniek, hoci len dvoch mamičiek alebo lobzovania pomedzi ľudí... ale faktom je, že každý rozumný človek v súčasnosti doslova vyhľadáva pokojné miesto. ja som dnes šla peši za rybník pri diele, cestou som stretla (na opačnej strane chodníčka) asi tak dokopy 10 ľudí, celkom mali rúška, možno 2 nie, ale ja áno, boli odo mňa minimálne 10 metrov. no a potom áno, obehlo nás pár ľudí, niektorí rúška mali, iní nie, čo narobím? ale ja som, veď vieš... po pozitivite. keby som nebola, tak sedím celá vykakaná doma 😀 ja mám od lekára nariadené prechádzky, takže idem. keby som nebola prekonala, tak by som bola veľmi nasratá na tých, čo ma míňali a rúška pod bradou (našťastie, to bolo tuším tak 2x2 ľudia a dostatok priestoru na obehnutie). ale ja ti úplne rozumiem. no skôr ako prechádzky ma vytáčajú stále tie návštevy a neviem čo. niektorým to fakt stále nedopína :(

maciatkolulu
1. jan 2021

@hettinka ale no tak, ved predsa prechádzka mimo ľudí, kocikovanie v prázdnom parku nie je také hrozivé a najmä to píšeš ty, ktorá si bola v lete v chorvátsku, to snáď nemyslíš vazne😂😂😂😂, ved kebyže sa chcú ísť prechádzať niekde do auparku, obchodov, ale s kočíkom mimo frekventovaných miest. Tak ako ste vy boli predsa v lete, či? Tiež som bola toho názoru, že v lete mali všetci sedieť doma na svojich riti ach a nie cestovať a ty si bola ta, co tvrdila, že ste boli pomaly sami.... A tebe zrazu vadí, že od októbra sedia decká doma? Žeby dôsledok letných dovoleniek a bum zrazu, že poďme dodržiavať opatrenia a matka nemá ist na prechádzku okolo domu, ale fijuuu v lete do chorvatska🙏, nesranduj😂😂😂

daniela1911
1. jan 2021

@hettinka máš pravdu, pýtala sa na kocikovanie v meste, ale hádam aj v meste sa dá kočíkovať mimo ľudí... hádam nemyslela, že po ceste vyzdvihne 3 kamošky.
Ale jasne, ľudia vymyslia aj nemožné, aby si mohli vysvetlit pravidlá podľa seba.
Už som to tu viackrát písala, až keď bude v nemocniciach kódex koho ošetrovať a kto je na umretie, to ľudia začnú brať vážne.