Môže vycestovať dieťa bez súhlasu matkinho ex partnera?

anetta221
8. júl 2012

zdravim Vas,poprosim vas,ak ma niekto skusenost,,,moja znama ma dieta zverene do vylucnej starostlivosti,ale dieta ma priezvisko svojho otca...neboli manzelmi iba partneri,ale k otazke...moze znama vycestovat na dovolenku do krajiny EU s malou bez pisomneho suhlasu jej ex partnera-otca malej?dakujeme

minnie55
8. júl 2012

Nie, na vycestovanie potrebuješ písomný súhlas druhého rodiča. len ma zaujíma, čo to konkrétne znamená, že má dieťa zverené do "výlučnej" starostlivosti ? Druhému rodičovi boli odobraté rodičovské práva na základe súdneho rozhodnutia? Ak áno, tak to by bol jediný prípad, kedy by dieťa na vycestovanie súhlas otca nepotrebovalo.

habibi78
8. júl 2012

pokial nie su manzelmi, dieta ma v starostlivosti a dieta ma vlastny pas, tak moze....

titkovamiriam
8. júl 2012

jasne ze moze,ja som po rozvode tak isto nepotrebovala ziadny suhlas aby som s detmi mohla cestovat,len pri vybavovani pasu som potrebovala rozsudok o rozvode

pink_lady
8. júl 2012

@minnie55 - ak ho matka má zverene do starostlivosti, môže. Písomný súhlas sa vzťahuje na rodiča, ktorý nemá dieťa v starostlivosti, t.j. v tomto prípade otca. @anetta221

natalienka12
8. júl 2012

samozrejme že môže, ak však v tom čase keď bude na dovolenke mal právo styku otec, má si vyžiadať jeho súhlas, ale stačí ústny, nemusí byť písomný však nie sme z marsu

cherries
10. júl 2012

Jasne , že nepotrebuje ja už s mojim dieťaťom tak cestujem tri roky a ešte ani raz som sa nepytala na jeho nazor a okrem toho ma nikde ani nekontrolovali kedze ja som matka .

nikolka2
10. júl 2012

Ja som tak bezne cestovala ,,mala som dceru vo svojej vychove a jeho priezvisko mala dcerka ,,mala som pre istotu rodny list zo sebou....a cestovali tak s dcerkou aj moji rodicia bez problemov stale ,,,tak kludne moze aj ona 🙂

pastelka74
10. júl 2012

celkom pokojne môžeš vycestovať,my máme s ex manželom spoločnú výchovu a nikdy som ho neinformovala že cestujeme do zahraničia...nepotrebuješ žiadny papier.....a to bola doba,ked sme si po rozvode vôbec nevedeli prísť na meno.....jednoducho som vycestovala a bolo....a nestalo sa vôbec nič...myslím že minnie55 dosť preháňa a zveličuje.... 😉 😉

sissmiss
10. júl 2012

na upsvar mali k tomu letak ze pozor na to, ze idete sice iba na dovolenku, ale musite informovat aj drueho rodica, inak to moze byt povazovane za unos...Ak sa otec nezaujima, asi by som len informovala upsvar aby vedeli keby daco o tom, ale ak sa oemtec zaujima a stretava sa, informovala by som ho ustne a pripadne aj cez sms alebo inak pisomne aby vedel a nedoslo k nedorozumeniu Ak je predpoklad ze by tuto situaciu mohol zneuzit tak urcite sa spytat na upsvar

maggie59
18. júl 2012

http://rozsudkyodetoch.sk/index.php/ako-postupo...

Tu je to vyslovene napísané, ze ked chce ist na dovolenku jeho suhlas nepotrebuje - uplne na spodku