Môžem dať dcéram mená Zara a Sára?

mirina
19. sep 2010

Ahojte, poprosim vas o nazor pri mene Zara pre babatko. Moja prvorodena dcera sa vola Sara, svojmu tretiemu dietatu - druhemu dievcatku chcem dat meno Zara. Moc pochopenia zo strany okolia a hlavne rodiny ale nenachadzam /aj ked som odhodlana trvat na svojom/ - vraj je to meno odvodene od mena Sara a mozem mat v tomto pripade problem v matrike, kedy surodenci nemozu mat rovnake-podobne mena /ako keby sa volali Dana a Daniela, Branislava a Bronislava, Miriam a Miriama/. Co vy na to?

ludka140281
19. sep 2010

myslim,ze matrika problem nebude,skor deticky nebudu vediet ktoru vlastne volas,je to priliz podobne 😅
aj ja mam Sarku,druhu Karin 😀

bajana
19. sep 2010

O tom, ci to bude problem, sa najlepsie informujes na matrike - hoci osobne si myslim, ze z tych prikladov, co si uviedla, by mna ziadna matrikarka nepresvedcila, ze Dana a Daniela alebo Brana a Brona su rovnake mena - osobne poznam sestry Andreu a Adrianu...Ale asi by si mala zvazit jedinecnost mena, ktore chces dat svojej dcere. Jednak sa zrejme nevyhne celozivotnemu vysvetlovaniu typu: nie, ja som Zara, nie Sara, to je moja sestra....+ jej pocit - mam meno po sestre, preco? Preco pre mna mama nevybrala nieco originalne? Ved je predsa tak vela krasnych mien...Asi chces, aby boli tvoje dcery svojimi menami vynimocne, ale nezabudaj, ze si mozno vobec nebudu podobne, ani fyzicky, ani povahovo....Preto by som ja osobne svoju druhu dceru nepomenovala velmi podobne ako prvu (lebo rozdiel Sara x Zara je po zvukovej stranke ovela mensi ako trebars Jana x Dana)

janka5861
19. sep 2010

Mne sa to zda zvlastne .... ked jedno dievcatko ohlasis , tak pridu obe.... znie mi to rovnako a Sara je pekne meno. Zara mi znie ako obchod.

warholette
19. sep 2010

tiez si myslim, ze ti na matrike nic nepovedia, ale problem bude skor v beznom zivote. na druhej strane, ked zavediete hned pomenovania pre dievcatka take, aby sa neplietli, tak by sa mohla uspokojit aj tvoja rodina. napriklad Saru budete volat Sarinka a Zaru Zarka, takze namiesto Sara - Zara to bude Sarinka a Zarka. alebo Sara a Zaruska... nieco na ten sposob 🙂
mne sa aliteracia v menach, pripadne rymy, celkom pacia. k Sare sa potom okrem Zary hodi aj Klara, Dara alebo Tara, Lara, Kara...

natalia777
19. sep 2010

su to dve uplne rozlisne mena, a ak niekto neveri nech si nastuduje kalendar zahranicnych mien na internete 😉

dkb
19. sep 2010

Mená Sara, Zara, Sari sú podobné a ich význam je princezná

traktor
19. sep 2010

tiez si myslim, ze zo zapisanim mena nebudes mat problem...skôr s tym, ze su podobne..ja mam patrika a mateja a volame ich matko a patko...a ked zavolam na matka hned pribehne aj patko, ze volala si ma?...a aj samej sa mi to obcas pletie 😀 😀 poviem im menom toho druheho 🙂 ...ale aj napriek tomu som rada, ze maju take mena ake maju 😉

ciko85
19. sep 2010

moja dcera sa vola Zara a uz som sa stretla aj s tym,ze ju oslovuju Sara,musi sa to meno pekne zretelne vyslovit aby to ludia podchytili,ze rozdiel tam je....ale aj moj manzel to niekedy povie ako Sara aspon mne to tak znie..mozno ku Sare by bolo lepsie napr.Tara,Lara ale je to na tebe 😉

zuza.m
19. sep 2010

no mne sa velmi pačia take podobne mena.dokonca som už rozmyšlala (do buducnosti)že ake meno by sa hodilo k mojmu Patrikovi. 😅 no nič ma nenapadlo...inak kamaratka ma Ivanu a narodila sa im Biana.Ivanka Bianka tiež je to v bežnom živote dost podobne a okoliu to nejako nerobi problem.,

falkonka
19. sep 2010

Ahojček,su to sice krasne mena...ale akosi uz ich je moc na slovensku.Je to strasne,jedna celebrita da meno,a pak pol slovenska opakuje,ale to je kazdeho nazor🙂

maggie2
20. sep 2010

@mirina prikláňam sa k názoru @falkonka, meno Zara je síce krásne tak ako všetky mená, ani na matrike by si nemala problém v súvislosti Sara - Zara, ale - myslím, že Tvoje okolie tentoraz naozaj Ti radí triezvo. Po prvé to meno je už dosť "okukané", veľmi časté, ak Ti to nevadí, OK, ale predpokladám, že práve chceš niečo originálne, a v tomto momente mená, ktoré boli "originálne" tak pred 5 rokmi, dnes už bohužiaĺ nie sú, lebo ich má už veľmi veľa detí. Táto doba teraz dáva práve príležitosť navrátiť sa k tradičným menám, ktoré boli v minulosti považované za bežné až sprofanované. Ak máte židovské korene, (Sara sa dávalo tradične v týchto rodinách) tak môžte dať nejaké meno typické pre túto kultúru (Rebeka a iné). Inak máš na výber tisíce iných krásnych mien, ak chceš podobnosť v slabikách a predsa jasne zvukovo rozlíšené je tu napríklad: Lara (čo je ale bohužiaĺ tiež už veĺmi časté meno), alebo Clara (Klara,Klára), Cara, Marah (obe na SK veľmi neobvyklé, pre odvážnych). Skrátka ja mám rada tiež originalitu, ale nie okukanú po celebritách, alebo naopak mám rada takisto aj "staré dobré" klasické mená.

majula28
21. sep 2010

maggie2 tak to si ma teda urazila 😠 😠 😠 ja mám tiež Sáru a vôbec nemáme židovské korene 😠 😠 mne sa to jednoducho páčilo a hotovo, a nepozerám akej bolo to meno viery 😖 ... ale okrem iného meno Sára sa v katolíckej viere spomína dosť často 😉 😉

suem
21. sep 2010

@majula28 preco urazila. Sara je tradicne zidovske meno - podotykam pekne. Nebodaj si antisemita 😉 😅

bzuzka
3. okt 2010

ahoj ja ma tri dievky a chcela som aby mali rovnaky pocet slabik v mene 🙂 to mi vyslo, ale aj rovnake zakoncenie, to uz nie: mam zuzana, kristina a terezka. mena, co si vybrala su krasne, ale priklanam sa k nazoru, ze sa ti budu zvukovo a slabicne pliest a aj ony to budu zneuzivat, vsak to teba volala, nie mna 😝. skus sa odputat, od tej verzie, co uz mas a hladaj dalej, mozno budes prekvapena, ze najdes este nieco lepsie. drzim palce!
p.s. kamoska ma tiez 3dievky a chcela mat v mene r : rebeka, esterka, sarah 😉

zana0077
5. okt 2010

ahojte maminy, chcela by som sa pripojit tiez k vasej debatke...moja prva dceruska sa v porodnici volala sarah...v porodnici preto, ze ked siel ocko na matriku, tak sa sarinka zmenila na lilinku 😀 (lilien). No a ta druha je nelly, tak to mame take zvucne teraz, ze - lilinka a nellynka... okolie ma moc nezaujima, mne to znie milo a to mi k detom patri a ako dospele by s menami tiez nemali mat problem, kedze budu nelly a lilien langove... horsie by to bolo s nelly hraskovie, ci s lilien rydzoslovenskou... 😎

pepies
5. okt 2010

ahojte, mne sa to zda velmi podobne, obe su velmi pekne mena, ale Z a S su podobne znejuce spoluhlasky, ja by som urcite nedala take meno, pokial by som uz mala doma Saru. Podla mna sa to bude pliest ...... Aj samotnym rodicom .......
Ak by si dala napr. Klara, to uz znie predsa trosku inac ......... To sa mi celkom pozdava, ale samozrejme, je to vsetko na Tvojom rozhodnuti. 😉
My sa zasa vyhybame menam, kde je R 😉 😉 😉 😉

abbey1
5. okt 2010

Zara je úžasné meno.A ak Ty máš vnútorný pocit,že patrí k tvojmu dieťaťu,tak ho určite daj.

aliska19
6. okt 2010

Zara je krásne meno a ja, by som ho dala hned len manžel nesúhlasil:(( Myslím, že by s tým nemal byť problém..mne sa nezdá, že by to bolo rovnaké meno ako Sára?radšej sa informuj na matrike pre istotu, ale dúfam, že to bude v poriadku a také pekné meno dáš svojej malinkej!!držím palce!!🙂

kamilecka
6. okt 2010

Ahoj @mirina aj na urade sa riadia tymto zoznamom....baby names....kedze my sme chceli Sarah tak sme nevedeli ci dovolia,tak som si zistovala .....
Mala si pravdu Zara je forma Sary tu to aj mas ..... akurat ze Zara je poanglictena Sara

http://www.babynames.com/name/ZARA

A tu je Sara
http://www.babynames.com/name/SARA

Obidve mena maju tenisty vyznam....cize princezna

nikusa9
6. okt 2010

ahoj 🙂 obe mena sa mi páčia, ale osobne by som ich takto nekombinovala...na jednej strane je fajn, ze by sa tak podobali, ale na druhej by som to riesila, tak nech su odlišné, aby som predišla zbytočným miešaninam, zamieňaniu...ja si myslim, ze ked este trosku prelituješ kalendár sa ti určite este ine zapáči, ktoré by mohlo byť to prave. ale ak nie a budes mat pocit, ze toto je jedina kombinacia, ktorá tebe vyhovuje, tak potom bude Sara a Zara 🙂 🙂 🙂 🙂 a este len moj mini postreh Zara mi pride take "tvrdsie" meno aj ked samozrejme zdrobneniny sa daju urobit.. 😵 😵 😵 vela stastia pri rozhodovani 🙂 🙂 🙂 🙂

janka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadika1114
7. okt 2010

kamaratka ma meno pre dcerku Zarach ..... a ked mas prvu len Sara krstenu tam myslim ze to moze byt .....

zaruska
12. okt 2010

prosím nevie mi niekto povedat kedy má zara meninky?

rivatha
13. okt 2010

Zara a Sara su dve formy toho isteho krasneho mena 😉 Ja by som pre druhu dcerku vybrala urcite nieco ine, ved je tolko peknych mien 🙂

@zaruska Zara ma meniny v rovnaky den ako Sara, teda 19. januara. Pozri si http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

pici
17. okt 2010

zara je pekne, to mam vybrate, ked budem mat raz dceru.. ale k sare.. to fakt nie... to je ako sofia a zofia... to proste k sebe nejde...

renata2222
9. jan 2011

ja mam dceru Saru a kazdy ju v skole vola Zara ,kazdemu vysvetluje ze ona neni Zara ale Sara

zaria
10. jan 2011

Ja mam zasa opacny problem, mam dcerku Zaru a kazdy ju vola Sarka...ide ma hodit o zem, ked to pocujem... 😀 , najlepsie je, ze mala nevie vyslovit svoje meno a tak sa vsetkym predstavuje ako Jarka, inac mam ju ako Zarah.

energystar
15. júl 2015

" Zaira " je krásne meno 🙂 alebo ešte " Zifa "