Môžem ísť s priateľom do prírody, keď nebývame v jednej domácnosti?

4. mar 2021

Ahojte baby, chcem sa vás opýtať. Chceli by sme s priateľom ísť spolu do prírody keďže nikam inam sa nedá bohužiaľ ísť. S priateľom spolu nebývame, môžme ísť spolu do prírody s negat. testom? Tam kde chceme ísť je v rámci okresu. Chcem len vedieť či môžme byt vôbec spolu takto von v prírode keď nebývame spolu...
Čítala som, že môžu ísť von ľudia iba ktorí sú v tej istej domácnosti... poraďte mi, ďakujem. 😊

kittyna5
5. mar 2021

Veď keby vás zastavili viete povedať, že spolu bývate 😉

oli18
5. mar 2021

Myslim, ze za kazdym krikom v prirode cupi policajt 🤣

panelacikova
5. mar 2021

@kittyna5 no to už je výhovorka 😀 veď sa preukážu OP 🙂

williamska1
5. mar 2021

na op nemusí byť aktuálna adresa, takže aj keby vás chceli kontrolovať, tak vám nevedia prakticky dokázať, že spolu nebývate. myslím, si, že by to malo byť v pohode v tomto prípade

skolara
5. mar 2021

no už len to by som riešila :D , pýtať sa ich budem ...... booože ľudia .......

autor
5. mar 2021

No, tak všade to je iné... niekde vôbec nekontroluju a niekde aj za každým rohom... preto sa pýtam. Niekde kontrolujú všetko, aj občianský.

elizabet173
5. mar 2021

@panelacikova prechodny pobyt v OP nemas, ani v nom nemusi byt aktualna adresa. Kto jej dokaze, ze u neho nebyva?

fino
5. mar 2021

@oli18 lebo sere

ninusa221
5. mar 2021

Aj my spolu byvame a trvale pobyty mame obaja ine 😂 takze jedine keby si pytali doklad o zmluve bytu

konikkon
5. mar 2021

Poslanci OLANO boli na výlete v Jasnej, ďalšia poslankyňa dovolenkuje v Dubaji... Zdá sa ti, že si máš od niekoho pýtať povolenie, či máš tráviť čas so svojím frajerom? Vonkoncom nie. Ak by ťa stretli policajti, povedz len, že bývate spolu. Viac sa nemajú čo starať. Keď ťa budú náhodou kontrolovať, nezabudni ich upozorniť, aby dodržali 2m odstup.

cialota
5. mar 2021

to podla mna nemaju ako skontrolovat, ze spolu nebyvate, to uz by bolo podla mna prehnane. pokial dodrzite opatrenia, tak preco nie. clovek nemoze byt len doma zavrety a priroda veru este nikomu neublizila

kittyna5
5. mar 2021

@panelacikova prečo? Ani môj muž nemá TP tam kde ja a bývame spolu 🙂

panelacikova
5. mar 2021

baby, áno "ľudsky" sa dá takéto vysvetlenie prijať. podľa doslova a dopísmena vyhlášok a kadejakých nariadení, máte sedieť v mieste TP. všetko ostatné, ak nie je papierovo podložené, môže byť problém. ak natrafíte na doslova pedanta. aj môj muž má u mňa prechodný pobyt, má ho riadne nahlásený na úrade a doma má dokonca tlačivo o tom. ale predstavme si, že nemá nahlásený a trafí na pedanta. povie mu niečo také a policajt to preverí. no a problém je na svete. proste môže sa stať. možno jeden zo 100 000, ale môže....
@kittyna5
@elizabet173
@ninusa221 a áno, presne, totálny pedant môže žiadať aj o nájomnú zmluvu. stačí, že zaznačí údaje o človeku a požiada, aby mu v priebehu niekoľkých hodín odoslali prefotenú nájomnú zmluvu ako dôkaz... a môžeme mať ďalší problém, ak sme v nájme načierno....
áno, viem, to sú možno až prehnané záležitosti, ale pripravme sa na to, že k tomu môže veľmi ľahko dôjsť, vzhľadom k tomu, že situácia sa výrazne zhoršuje.
@konikkon bohužiaľ, pravda je taká, že sú rovní a rovnejší. je fakt, že poslanci si robia, čo chcú a hnevá to asi každého z nás. rovnako ako piča cibuľková a jej podobní kreténi a kravy.... ale.... druhý fakt je to, že sú tu isté nariadenia a policajt na základe tohto môže požadovať dokladovanie konkrétneho tvrdenia. má na to proste právo. aj mňa to štve, že tu si lieta kto chce, kam chce, že hranice nie sú už minimálne mesiac (pre turistov) zatvorené. štve ma kopec vecí, no s týmto by si u policajta vôbec nemusela pochodiť...

kittyna5
5. mar 2021

@panelacikova to je pravda. Len načo by som si s mužom riešila nájomnú zmluvu. To je moja vec kto u mňa býva, na úrade je nahlásený počet osôb. Keby to bol niekto cudzí tak jasné. A zasa keby chceli doložiť zmluvu, tak sa dá rýchlo spísať 🤷🏻‍♀️ no ako všetko je možné, ale ja som u nás zatiaľ policajtov kontrolovať nevidela nikde nikoho. Aj mestský keď chodia, nič nekontrolujú len papuče dávajú 😄

panelacikova
5. mar 2021

@kittyna5 v prípade manželstva si myslím, že by to bolo braté ako samozrejmosť. skôr som narážala na partnerov. ale pravdou je, že ani toto sa autorky netýka, keďže píše, že sú obaja z jedného okresu. v tom prípade áno, dá sa takto vyhovoriť. napokon, tak či tak sa stretávajú a robia kadejaké veci, takže každý normálny policajt by to na 100% pochopil. len som sa tak zamyslela nad tým, že vo všeobecnosti sú tu isté páky na ľudí a možno budeme v takých sračkách, že dôjde aj na takéto "skúmanie", ako píšem vyššie.... na druhú stranu, nemáme na to lidi 🙂 takže ani z voza ani na voz 😀

dzejsik
5. mar 2021

@panelacikova nemusíš bývať tam, kde máš TP

kittyna5
5. mar 2021

@panelacikova ani môj muž neni môj muž 😄 iba ho tak volám, nejsme zobratí 😄 a má TP v inom okrese. Treba žiť ako doteraz, nebyť doma zavretý a hotovo. Jasné dodržiavať nejaké tie pravidlá, nestretávať sa s ľuďmi mimo domácnosti a myslím si, že v takom prípade nič nehrozí 🙂 ja sa veľmi bojím, že to dostaneme, ale netreba to tak prežívať a báť sa ísť už aj von do prírody

panelacikova
5. mar 2021

@dzejsik nemusíš, ale v prípade takejto hĺbkovej kontroly máš vedieť dokázať svoje tvrdenia, viď vyššie, čo píšem. nemyslím si, žeby to niekto až tak skúmal, ale môže sa stať.
@kittyna5 sedela som doma. dcéra to privliekla zo školy. od detí rodičov, ktorí žili tak, ako doteraz :( a mala som na mále, aby som neskončila v nemocnici. preto ja osobne nie som ani proti hĺbkovým kontrolám, pretože ľudia sú vychcané svine a na všetko si vedia nájsť výhovorku. podvádzajú. majú na háku. a potom trpia tí, ktorí sa chránia a ten svoj doterajší život výrazne obmedzili. možno keď tým prejdeš alebo niekto z blízkych, potom ma pochopíš 🙂

zuvelyn
5. mar 2021

@panelacikova ja mam prečítané nariadenie od hora po spodok a teda mozno som citala zle a vynechala som nieco, ale vies mi povedať, ze v ktorom bode je uvedene ze musis dokazovat kam ides, kde byvas, co kupujes o koho sa staras atd? Lebo pokial viem, je to len oporucanie policie ,ale mozno sa mylim 🙂

kittyna5
5. mar 2021

@panelacikova ja úplne chápem a tiež nemusím takých ľudí, ktorým to je jedno a robia si čo chcú a roznášajú to kade tade. Myslela som to tak, že žiť ako doteraz, ale s tými pravidlami, aby ma nikto neohrozoval a nenakazil ma (nestretávať sa a hotovo). My sme s nikým neboli už rok. Zajtra bude presne rok, čo sa s nikým nestretávame, keď ideme do prírody tak iba sami a vôbec s tým nemáme problém ako niektorí ľudia, ktorí majú potrebu sa navštevovať a stretávať.
"Veľmi pekne" by som sa tým rodičom poďakovala za to 😤 nemyslela som to v zlom

panelacikova
5. mar 2021

@zuvelyn prepáč, neštudovala som vyhlášky, možno sa mýlim. usudzujem tak zo správ, usudzujem tak z rozprávania ľudí, ktorých kontrolovali a zaznamenali si či už meno lekára alebo pracovisko, chceli vidieť TP - pobyt a nariadenie od zamestnávateľa. vyžadovali to. zrejme na to majú právo. ale neviem ti do ja osobne dokázať žiadnym zákonom, vyhláškou, nariadením, lebo ja to nemám tak dôkladne preštudované ako ty. ale robia to, žiadajú to a tak asi existuje niečo, na základe čoho si to môžu dovoliť.

panelacikova
5. mar 2021

@kittyna5 ja viem, že si to myslela dobre. už nie som nahnevaná. veľmi som bola v októbri. potom som už nevládala byť ani nahnevaná 🙂 ale už je to OK, len strach mám obrovský 🙂 čo sa týka tých rodičov, viem, že viacerí mali na háku, ale nemôžem ukázať prstom. chápeš. s ľuďmi sa nestretávam od septembra (nebudem klamať, v lete keď bol kľud, vyšli sme si na pohár vína, ale sami s mužom. ale okolo nás boli aj iní ľudia, rozumieš). bol útlm v pandémii, tak sme šli. ale vždy sami a sedeli sme sami. alebo na večeru. von, terasa a sami. teraz ani to. nie preto, že je zatvorené, ale nešla by som v tejto situácii, ktorá je zložitá. a čo sa týka rodičov, videla som ich od septembra dokopy 3x po cca 1,5-2 hod. v rúšku a pri otvorenom okne.... kvôli nim. pre istotu 🙂 ale inak žijem normálne, chodím s dcérou a mužom von, keď sa dá, že je pekne. ideme mimo ľudí, keď sa tam nejakí nachádzajú, samozrejme máme ochranu tváre. ale obdobie ako také je to veľmi ťažké :(

ninusa221
5. mar 2021

Tí čo tu píšete že ste niekoho nevideli rok a podobne načo je to dpbré ? Ja som mala ist domov mama vola ani nechoj oco ide z roboty je nakazený na druhy den mama z roboty nakazená buuum o 3 mesiace vola priatel z roboty idem domov som nakazený... a takto by som pokračovala čo poznam že si tp doniesli z roboty. Ja žijem normalne. Stretavam sa s rodinou kamaratmi u nas sa nič nemení uz som 3 týždne zavreta 100 km od všetkých ( 2 týždne karantena plus zajtra sa už chystam domov ) nič ma nebavi ani upratovat.. ja sa nebojim korony ja si skor myslim že sa stohto obdobia psychicky zrutim... a to nevravim koľko som pribrala 😀

kittyna5
5. mar 2021

@panelacikova áno aj my tak fungujeme, že iba sami chodíme (členovia domácnosti). Náš malý má pol roka a každá babka ho videla raz v živote asi hodinu vonku, nikto iný ho ešte nevidel. Nebudeme to riskovať a nech si o nás myslí kto čo chce, proste sa chránime 🤷🏻‍♀️

zuvelyn
5. mar 2021

@kittyna5 tak toto je podla nie ze smutné ale choré. To uz sa nikdy neuvidíte? Lebo prekvapenie, korona tu uz s nami bude navždy, nezmizne zo dna na den... Moj ma 10 mesiacov, narodil sa v maji a teda v zivote by som nedovolila aby nevidel svojr babky a dedkov alebo aby oni nevdieli svojho vnuka. Nikdy. Najdlhšie sme sa nevideli 2 tyzdne ked sme boli v karanténe. (Mimochodom nakazila som nas ja, co som doma a chytila som to v cakarni u zubára)

kittyna5
5. mar 2021

@zuvelyn tak už sa nikdy neuvidíme. Zhodli sme sa na tom všetci rovnako, všetky strany, že hlavne nebudeme nikto ohrozovať malého. Každý nech si robí ako chce a ako uzná za vhodné 🙂

cervenaruza123
5. mar 2021

@zuvelyn Moze to byt rozne, situacie su rozne, nemusi to byt hned chore. U nas napriklad stari rodicia sami nechcu ohrozovat nasu malu dcerku. Ocko mi minule dokonca cosi bol doniest a odmietol aj vojst dnu, ze by strasne chcel, ale ze ked si predstavi, ze by nas nahodou nakazil, tak by si to nikdy neodpustil. Predpokladam, ze to tak nebude navzdy, ale zase prehovarat ich nebudem, nahodou by sme sa nakazili, hoci inde a oni by si vycitali, ze to urcite kvoli nim. Aj jedni aj druhi stari rodicia vnucku zboznuju natolko, ze radsej sa stretnut nechcu, darmo im zdoraznujem, ze prave deti mavaju bezproblemovy priebeh. Maju pravo sa tak rozhodnut a my to respektujeme, aj ked smutno mi z toho samozrejme je. Ale zase tiez ich mame radi natolko, ze nechceme, aby trpeli vycitkami. Ja som zavreta doma, ale ostatni su v styku s dost vela ludmi, tak chapem, ze sa boja.

lenkakravcova
6. mar 2021

@panelacikova Ako vieš ze rodičia deti žili ako doteraz?
Kľudne sa mohli nakaziť v obchode alebo u lekára.
Nie je to ani nemožné a ani nepravdepodobné.
Šíri sa to vzduchom, takže aj keby sme sedeli všetci zamknúti doma a objednávali si jedlo cez kuriéra, tak sa nakaziť môžeme dokonca aj od neho.
Zatiaľ sa tuto chorobu nepodarilo vymiest z krajiny ani karantenou (viď Čína, Nový Zéland ktorý je oddelená morom a stále sa tam nájdu pripady..)

lenkakravcova
6. mar 2021

@ninusa221 presne no.
Z nášho okolia už poznám vyše 20 ľudí čo sa nakazilo. Netušia kde, lebo všetko dodrzovali, chodili len na nákup a k lekárovi, do práce 😶
Časom si tým prejdeme asi aj tak všetci. Nemyslím si ze ta choroba zázračne zmizne a očkovanie pre našu generáciu je v nedohľadne.

panelacikova
6. mar 2021

@lenkakravcova nás sa covid týkal začiatkom októbra. na konci septembra 4 neviem čím motivovaní rodičia v triede dcéry dali silou-mocou zvolať rodičovské združenie pre istý "problém", ktorý napokon problémom nebol, ale to nie je podstatné. podstatné je, že pre nepriazeň počasia (pôvodne malo byť stretnutie na šk.dvore) sa to konalo v telocvični. bolo nás tam od 17 detí, čiže cca 28 rodičov +/- a dokopy asi 12 ľudí pedagogického zboru. a mnohí z rodičov si dávali rúška dolu. jedna v tom nevedela dýchať, iný tvrdil, že ho nebude rozumieť, ďalší sa vyhováral zase na niečo iné..... už len podotknem, že potom, čo dcéra ochorela, to presne sedelo s tým, že práve deti týchto rodičov sa večne v triede na niečo sťažovali a dávali si rúška dolu. aká matka, taká katka.... samozrejme, deti museli aj desiatovať, piť tekutiny, atď, takže keďže vírus bol roznesený v triede, dcéru to lapilo. v ten týždeň bolo doma ďalších 5 detí z jej triedy s horúčkami. no len ona jediná bola na testy, lebo nakazila aj mňa a mňa vyslal lekár, tak som vybavila testy aj jej. ostatné deti ostali týždeň doma a potom ich rodičia dali do školy akoby sa nechumelilo... týždeň pred ňou boli 2 deti s horúčkami doma (mám pocit, že jedno dieťa bolo od tej mamky, čo "nemohla dýchať") a po dcére boli ďalšie deti doma. potom školy zavreli na konci októbra... takže áno, má to zo školy a deti zo školy si to priniesli od nezodpovedných rodičov.