Môžem sa dať otestovať v dedine, v ktorej nemám trvalý a ani prechodný pobyt?

mataa52
29. okt 2020

Ahojte v sobotu je to celoplošné testovanie a ja sa rozhodujem kde by bolo idealne sa otestovať. Čitala som veľa člankov že sa dá testovať hocikde ale som zvedavá aj na Vaše názory, postrehy.

Vec sa má tak že trvalý pobyt mám nahláseny v obci kde býva moja sestra bývala som u nej kým som nezačala bývať s priateľom.. U priateľa bývam 3 roky dá sa povedať že načierno lebo nemám nahlásený ani trvalý ani prechodný pobyt u neho.

A teraz neviem či mám isť na testovanie tam kde mám trvalý pobyt alebo pôjdem v obci v ktorej bývam ale nemám tu nahlasený žiadny pobyt. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede

veronikaszabova
29. okt 2020

@mataa52 mozes sa ist otestovat kde chces

pribinak
29. okt 2020

Môžeš sa dať odtestovat kdekoľvek. Tato otázka tu bola zodpovedana asi 100x

claudia001
29. okt 2020

ano mozes 🙂

mataa52
autor
29. okt 2020

Keby náhodou mám pozitivný test čo verim že nie lebo nemám priznaky a chodim iba do obchodu tak by som mohla byť v karantene u priatela alebo by som musela isť k sestre kedže tam mám trvalý pobyt??

birika
29. okt 2020

@mataa52 za mna by to bolo prijemnejsie u priatela 🙂

hipuska
29. okt 2020

@mataa52 v karanténe môžeš byť kde chces. Akurát , musí byť v karanténe s tebou aj priateľ , resp.sestra

loginexistuje
29. okt 2020

u nas bez TP v dedine az po 6 tej vecer

andrejka1974
29. okt 2020

ja idem tu na dedine a nemam tu trvaly pobyt a urcite s tim problem nebude

lopka1313
30. okt 2020

Inak nebyvas u neho nacierno. Od 2016 je povinnost hlasenia prechodneho pobytu zmenena len na pravo obcana. Nemusis nikomu hlasit, kde realne byvas. A testovat sa samozrejme mozes dat kdekolvek 🙂

petamada
30. okt 2020

Mozes kdekolvek, len ak je to velmi mala dedina, tak maju usmernenia take a budu tak robit,ze najprv otestuju domacich a potom cezpolnych, zistovala som si pre seba. Treba si aj overit, ci nemaju ine casy odberov, a najlepsie pre nich bolo, nahlasit sa ze prides, a starostovia si vedeli pytat navyse pocet pridelenych testov.