Môžu mi v práci neprijať výpoveď?

14. apr 2022

Baby som zamestnaná, od 1.5. by som mala nastúpiť do novej prace, vypoved dam k 30.4., môžu mu ju nedať? Alebo by som musela ešte tri mesiace od robiť a až potom výpoveď? Ďakujem ja potrebujem tu 30.4 skončiť a 1.5. nastúpiť do novej

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
14. apr 2022

@tomi97 áno, doba určitá to môže riešiť. Ale ja tomu človeku venujem čas a energiu. A tú mi nikto nezaplatí. Preto je normálne zisťovať si referencie. A v prípade tejto dámy... ak by som niekoho chcela prijať a vedela by som, že v starom zamestnaní je schopná odísť z jedného dňa na druhý, tak ju neprijmem aj keby sme už boli dohodnutí. Lebo ak to urobila im, urobí to možno raz aj mne.

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
14. apr 2022

@tomi97 ja napríklad riešim to, čo rieši autorka. Ona chce 30.4. prísť a oznámiť, že 1.5. už nepríde. Ja ako nový zamestnávateľ keby sa to dozviem, tak ju neprijmem, lebo by som sa bála, že takto neseriózne sa zachová aj u mňa. Aj na toto by autorka mala myslieť. Ale keďže ona ani len netuší, že existuje nejaká výpovedná doba, tak myslím si, že nikto jej tu moc nepomôže.

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona92101
14. apr 2022

Chod za veducou a narovinu jej povedz svoje plany.odporucam neodchadzat zo dna na den a nezanechavat v starom zamestnani zle vztahy, pretoze ak budes v buducnosti potrebovat odporucania,aby ti nerobil zle..

lavinis
14. apr 2022

Ano, mozu neprijat, preto sa dava výpoveď dohodou, ak nechces 2 mesacnu vypovednu lehotu. Ale to si musis vykomunikovat so zamestnavatelom

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dashenka426
14. apr 2022

Baby opýtam sa aj ja, keď chcem nastúpiť do novej práce 25.8.2022 tak k akému dátumu mám dať výpoveď?k poslednemu júnu alebo k 25.6.?
Ďakujem

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dashenka426
15. apr 2022

@zoro9836 v momentálnej práci som 14 rokov ale máme 2 mesačnú výpovednú,len nastupujem do druhej práce v neštandardný deň k 25mu,tak neviem k akému dátumu dať výpoveď, ešte som výpoveď nikdy nedávala.
Ďakujem

marca12
15. apr 2022

Tu si sen kazdeho zamestnavatela. Takto ti poviem,ja som mala takeho sefa,ktoreho mozem oznacit za tyrana a najposlednejsiu stoku spolocnosti,ale slusne som odisla,v dostatocnom predstihu som dala vypoved,vydrzala som plynucu lehotu. Uz len z moralneho hladiska si zober,ze kde ma sef za jeden den zohnat za teba nahradu?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
masinka
15. apr 2022

@melanta ja som to zazila z opacnej strany, bola som zamestnana, objavila sa zaujimava ponuka v jednej zahranicnej institucii, prebojovala som sa z 50 zaujemcov do poslednej dvojice. V poslednom kole sa ma pytali kedy by som nastupila a ja som povedala ze mam dvojmesacnu vypovednu lehotu. Ich reakcia bola taka, ze sa zacali rehotat ze ci to myslim vazne. Mala som 25 rokov, chystala som sa vydavat a planovala som mat casom deti, tak som si povedala ze ked maju k tomu takyto postoj, tak ked im oznamim tehotenstvo, asi ma tiez zfleku vyrazia, tak som nakoniec bola rada, ze sa mi uz neozvali a zrejme zobrali mojeho nezamestnaneho konkurenta.

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
15. apr 2022

@zoro9836 nie som typ cloveka,ktory zneuziva system. Na pn chodim iba ak som naozaj chora. Clovek sa musi vediet postavit zodpovedne a celom neprijemnostiam.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
15. apr 2022

@dashenka426 vtedy by mala byť výpovedná 3 m si sú istá, že máte len 2?

didi2102
15. apr 2022

Kamarátka riešila,dostala ponuku no nástup do 2tyzrnov, v práci jej dali 2m výpovednú dobu,mala smolu, v novej práci ju nepockali

mimirka32
15. apr 2022

@luccija pokial viem, trojmesacna vypovedna doba by bola iba vtedy, ak by vypoved dal zamestnavatel. Ked dava vypoved zamestnanec, ktory odpracoval viac ako rok, vypovedna je 2 mesiace

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimirka32
16. apr 2022

@zoro9836 ja som davala v decembri vypocev po 8 rokoch a vypovednu som mala 2 mesiace. Tak som to pochopila aj zo zakonnika prace.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz