Musí matka súhlasiť so striedavou starostlivosťou?

apartman
9. aug 2011

musi matka suhlasit so striedavou starostlivostou o dieta? dieta ma 3 roky a otec dietata pracuje a byva v inom meste, nez je trvaly pobyt dietata......

sisaha
9. aug 2011

@apartman urcite sa budu matky pytat na jej nazor. Striedava starostlivost sa vsak vacsinou povoluje ak dieta ostava byvat v rovnakom meste, navstevuje rovnake skolske zariadenie a takisto ma rovnakych priatelov. Taketo vykyvy su skor na skodu dietatu ako jeho osoh. Takze nemyslim si, ze tento model by u vas presiel ak by si s nim nesuhlasila

katmi
9. aug 2011

striedavu starostlivost musi v prvom rade schvalit sud.. cize.. ten,kto ma zaujem o takuto starostlivost, musi podat navrh na sud... je to podobny proces,ako ked sa urcuju prava a povinnosti k maloletym detom, t.j. ked sa dieta prisudzuje matke...
nieje to jednoduche.. nemusis s tym suhlasit, ale pokial sud uzna za vhodne, ze aj otec je "rovnocennou" osobou na starostlivost o dieta akou si aj ty, striedavu starostlivost mu schvalia...
vsetko je vsak na dohode rodicov, a neviem, ci ma zmysel zachadzat az do takychto krajnosti a nechat na rozhodnutie sudu... treba si to zvazit...
ak by si mala viac otazok,napis mi do IP 🙂

apartman
autor
9. aug 2011

dakujem za radu.....urcite by som s tym nesuhlasila, pretoze presne viem ako by to dopadlo....moj muz totiz je workoholik...pracuje v statnej sprave od 7.00-16.00, niekedy ma aj na smeny, nasledne na to kazdy den, este aj v nedelu pomaha kamaratovi opravovat pre firmu elektrospotrebice, to je denne od 16.00 aj do pol noci, niekedy si berie opravy este aj do oficialnej roboty, lebo nestiha, okrem toho chce stavat dom......to znamena, ze dieta by zostalo cele dni na starost jeho 73 rocnemu starkemu, ktory stale este aj pracuje a starkej, ktora je po operacii oboch ruk, moze s nimi hybat len obmedzene a trpi silnou nadvahou, pri 150cm ma skoro 90kg, takze ma co robit sama zo sebou a ked sa jej podari uvarit obed, musi si hned lahnut.....takze neviem, zrejme by to neslo.....

apartman
autor
9. aug 2011

@katmi dakujem za radu.....urcite by som s tym nesuhlasila, pretoze presne viem ako by to dopadlo....moj muz totiz je workoholik...pracuje v statnej sprave od 7.00-16.00, niekedy ma aj na smeny, nasledne na to kazdy den, este aj v nedelu pomaha kamaratovi opravovat pre firmu elektrospotrebice, to je denne od 16.00 aj do pol noci, niekedy si berie opravy este aj do oficialnej roboty, lebo nestiha, okrem toho chce stavat dom......to znamena, ze dieta by zostalo cele dni na starost jeho 73 rocnemu starkemu, ktory stale este aj pracuje a starkej, ktora je po operacii oboch ruk, moze s nimi hybat len obmedzene a trpi silnou nadvahou, pri 150cm ma skoro 90kg, takze ma co robit sama zo sebou a ked sa jej podari uvarit obed, musi si hned lahnut.....takze neviem, zrejme by to neslo.....

katmi
9. aug 2011

@apartman vravim... vsetko je na zvazeni sudu... a sud musi skumat okolnosti, ktore su tak u teba,ako aj u neho.. ak by podal navrh na striedavu starostlivost, musi sud bezpodmienecne preskumat jeho pomery, t.j. ci je vobec scohpny sa o to dieta postarat... tu nejaka starka alebo starky nepripada do uvahy...
a preco to vlastne riesis?? chce maleho do takejto starostlivosti???

inak.. to bol dobry somar,co nieco taketo vymyslel...aspon v urcitych pripadoch ano.. urcite to bol chlap! :-/ 🙄

pink_lady
9. aug 2011

rovnaka tema tu uz je skus popytat tam,https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/striedava-starostlivost-2/ ale v sucasnosti plati zakon, (novela nepresla ani neprejde - ak chces viac info, napis IP ) podla ktoreho by to nemalo vyjst 😉

apartman
autor
9. aug 2011

@katmi riesim to, lebo som podala navrh na rozvod a on sa mi hned zacal vyhrazat, ze maly bude 2 tyzdne u neho a ze poda ziadost na striedavu starostlivost....

sisaha
9. aug 2011

@apartman nema sancu... 😉 to su kecy nasratych oteckov, ktorí hoci nemaju cas na vlastne dieta, kvoli praci, tak budu robit natruc matke

katmi
9. aug 2011

@sisaha jednak si toto myslim aj ja,ale vravim, zalezi vela na rozhodnuti sudu...

@apartman IP 🙂

sisaha
9. aug 2011

@katmi sud bude brat do uvahy vsetko a to co pise apartman su dost zavazne dovody na to, aby takejto ziadosti nevyhovel. Preto hovorim, ze tatinko nema ziadnu sancu

sisaha
9. aug 2011

pretoze zjavne doteraz mu dieta nechybalo, ked pracoval od rana az do neskorej noci...

katmi
9. aug 2011

@sisaha to sa velmi mylis.. akurat som to apartman vysvetlovala vsetko v IP.. robila som v statnej sprave,konkretne na sude a sama som videla,co vsetko sa da,ked sa chce.. alebo skor nechce?? 😔 robila som trestne aj obchodne veci a mozem ti povedat,ze by si bola sama nemilo prekvapena,co vsetko a hlavne ako sa tam robia rozhodnutia... mne osobne sa chce z nasho celeho sudnictva akurat tak vracat, ale nevravim..su aj svetle vynimky,ale tych je priserne malo...

apartman
autor
9. aug 2011

no doteraz povazoval za venovanie sa dietatu napriklad taketo situacie: on opravoval v dielni, maly ked videl, ze je tam, tak chcel ist za nim, to znamenalo, ze on si opravoval dalej, maleho si nevsimal a ja som tam musela stat a davat pozor, aby si maly nejakym sraubovakom nevypichol oko, alebo nevypil nejaky lieh....to uz rovno mozem ist s malym sama radsej na ihrisko, alebo na prechadzku, je to omnoho lepsie.....a este aby som nezabudla, dalsia hodina venovania sa malemu bola v case od 19.00 hodiny pretoze vtedy sa nepracuje, lebo treba sledovat televizne noviny, takze to vyzeralo asi tak, ze on sedel na gauci a sledoval spravy a maly sa hral sam, bol proste len pritomny....aj toto nie kazdy den, lebo ked chodi do prace cez tyzden, u nas nespava, ale u svojich rodicov, v meste kde aj pracuje....

katmi
9. aug 2011

prepac..ale toto je spravanie sa 20rocneho fagana! 🙄 porozpravanie sa nepomohlo???

apartman
autor
9. aug 2011

@katmi rozpravanie nepomaha, ked som ho poziadala, aby na cas odisiel a nechodil sem, pretoze sa psychycky necitim dobre v jeho spolocnosti a ked je tu nevychadzam zo spalne, len ak za ucelom odchodu z domu na prechadzku, a podobne.....povedal mi, ze on tu byvat bude a hotovo a odist mam ja a mam si hladat byt.....upozornujem, ze ma vyhadzuje z mojho rodicovskeho domu, kde on nema ani trvaly pobyt, len co to investoval do rekonstrukcie......takze tu nejake rozhovory nepomozu....

katmi
9. aug 2011

@apartman 😖

zukna
10. aug 2011

na to aby bola schvalena striedava starostlivost musia byt splnene niektore podmienky ako napr. rodicia spolu musia vychadzat, komunikovat, byvat v jednom meste a podobne...nam sud nariadil i navstevu u znalca z odboru psychologie a psychiatrie a ten striedavu starostlivos nedoporucil a ohladom na vek dietata, pohlavie a koooooooopec nedostatkov "tatina"...

marry26
6. okt 2011

@zukna ahoj, nas "ocinko" ktory doteraz nevedal ze ma dceru - 7mes. poziadal o str.star. a len z dovodu aby nemusel platit, ze ved on sa polovicu casu postara o nu. Nepracuje, zije s matku - tej ju mieni strcit do ruk, kedze on nevie o malej nic. A pozeram, tvoja mala ma 6r a ja mam strach aby mi nevzal moju 7mesacnu

zukna
6. okt 2011

Nemaj strach, dieta je velmi male na to aby bolo v striedavej starostlivosti. Napisem ti blizsie, OK?.

miriam36
15. nov 2011

Ahojte, prosím Vás potrebujem radu...som 4roky rozvedená, súd zveril syna po rozvode mne....začal chodiť na strednú školu, požiadala som o zvýšenie, je to na súde, na druhý týž.ideme....Dozvedela som sa , že podal hneď návrh na súd, že chce syna do spoločnej opateri....zdá sa mi to úplne hlúpe, pretože je sním skoro stále, chodí tam každý druhý týždeň, každý štvrtok...napísal tam také nezmysli, že je mi z toho zle..aká som neschopná, nestarám sa o neho,že ho stresujem a ja ešte neviem čo... no proste najhoršia matka na svete....je to odplata za to, že som podala o zvýšenie???? medzitým sa oženil s 26.ročnou, pre ktorú sme sa rozviedli...syn má 12rokov. Syn je pre mňa ten najdôležitejší na svete a neviem, či by mu to prospelo sa stále niekam sťahovať, kde by mal vlastne skutočný domov??? Po rozvode som zabezpečila bývanie, proste všetko, aby nám nič nechýbalo..ešte sa mi vyhrážal, že ak to nestiahnem, tak požiadá o striedavú starostlivosť..a je to tu...neviem čo má čaká, fakt......

zukna
16. nov 2011

@miriam36 Ahoj. Hlavne sa nestresuj. Toto, čo si napísala povedz na súde. Vieš, jeho slová majú "svoju výpovednú hodnotu". Ak chlap nadáva na ženu - matku, ktorá sa stará o jeho dieťa, určite mu striedavú starostlivosť neschvália, o to sa báť nemusíš. Takže ak ti robí napriek, koná vlastne proti sebe samému. Len ho nechaj. TY SA STARAJ O SYNA A SEBA!!!

alexandra
16. nov 2011

@miriam36 Sud pri posudzovani navrhu musi brat do uvahy mnoho faktov, medzi inym aj to, kto zapricinil rozpad rodiny, a pod.
Naviac, kedze ma syn uz 12rokov, zrejme sa budu pytat na nazor aj jeho, respektive, mohla by si sa s nim o tom porozpravat sama, aky ma na to nazor a co by si zelal on sam..