Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Musím platiť pokuty za plnoletého syna?

caliel
31. mar 2014

Syn, 19 r., dostáva rôzne pokuty, niektoré uhradil, iné nie. Niektoré sme my ako rodičia uhradili za neho, no už je to pre nás finančne neúnosné. Syn je nezamestnaný, problémový typ, nepodriadi sa rodičom, ani úradom, žije s nami v jednej domácnosti s ďalším neplnoletým synom. Môžu tieto nezaplatené pohľadávky polícia, resp. exekútori vymáhať aj od nás, od rodičov, ak by ich on nezaplatil?

sisaha
31. mar 2014

nie, nemôžu. Je dospely, zodpoveda za svoje činy

anatalia77
31. mar 2014

Nie,nemozu,ale tento fakt vas neochrani pred neprijemnostami s tym spojene,kedze ste v jednej domacnosti.

stefka33
31. mar 2014

Minule som sa dostala k článku na túto tému. Myslela som si to isté čo @sisaha. Na moje veľké prekvapenie, som sa dozvedela, že exekútor ti skutočne môže zobrať veci z tvojho domu, ako je televízor, zlato, šperky... Oni totiž neriešia, či je to jeho, alebo príbuzných, či spolubývajúcich. Prosto zoberú, čo uvidia. Potom ty budeš musieť dokazovať, že zhabaná vec bola tvoja. Ak to dokážeš, tak ti to vrátia. Domu sa to netýka, keďže si vlastníkom s manželom predpokladám a máš na to papiere. Od vás, ako rodičov nemôžu vymáhať nič teda, ale môžu vám zhabať veci z domácnosti. Odkladaj si bločky, nakupuj na faktúry s tvojím menom najlepšie. Zlato a šperky odlož u príbuzných, ak čakáš exekútora. Premysli si či máš dôkazy o vlastníctve vecí v dome. Bohužiaľ nepamätám sa kde som to čítala.

jajka71
31. mar 2014

suhlasim so stefkou, ak to dojde do situacie, ze dlhy sa nakopia a veritelia to budu riesit exekuciou, tak navstivia miesto trvaleho bydliska dlznika a zoberu si vsetko okrem toho, co ostatni obyvatelia obydlia oznacia za svoje a vedia preukazat vlastnictvo k veci,
neodporucam donekonecna platit dlhy za syna, viem, ze to bude tazke, ale treba si uvedomit, ze pokial budete platit dlhy, tak si on ich bude robit takzvane veselo, lebo bude vediet, ze vy mu kryjete chrbat
taketo pripady som uz v socialnej poradni mala a niektore pripady v reali (nielen v sudnej sieni) neskoncili ruzovo, niektori rodicia zaslepene vsetko platili az sa deti rozhodli ze si urobia take dlhy, ze rodicia obetovali pre zachranu dietata pred vazenim strechu nad hlavou,
tak si treba zvazit co urobite a ake kroky podniknete,
v niektorych situaciach musite rozmyslat pragmaticky, aj ked to bude emocionalne narocne

mirka_v
7. apr 2014

Exekútor môže exekvovať len veci vo vlastníctve povinného, max. v BSM...
Takže nestrašte!!!
Existuje inštitút zvaný námietky, kde osoba (iná ako povinný), ktorej vec patrí môže namietať takéto odobratie veci.
A málokedy sa stane, že exekútor pristúpi k exekúcii hnuteľných vecí, čo by s tým v úrade robili... Ešte možno auto...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli