Pokuta za rýchlosť v Českej republike

peterkvason
6. mar 2023

Dobrý deň chcel by som od vás radu
Dostal som pokutu za rýchlosť V ČR.
Namerala ma policia v obci , pokutu som nezaplatil na mieste a ani ju neplánujem zaplatiť viete mi poradiť či mi náhodou pokuta nepríde poštou s navýšenim ? Ake sú následky

martinkatinka
6. mar 2023

Preco ju nechces zaplatit? Porusil si povolenu rychlost?

janai1
6. mar 2023

pozdrav exekútora potom 😉

olimuc
6. mar 2023

Postupuju ju Svk policajtom a normalne ako keby si nezaplatil na Svk, takze cely procés az po exekuciu. V pohode nezaplat ak Ti to nevadi

solange7
6. mar 2023

@peterkvason to si na tom tam biedne, ze nemas na pokutu? Ved ju nezaplat ale budes mat na krku exekutora.

mk22
6. mar 2023

Áno, príde ti postou s výzvou k úhrade.
Ak odignorujes, suma sa navýši, hádam si nemyslíš ze ignoraciou ta "prestanú otravovať"

mimi27712
6. mar 2023

Treba zavolať priamo do tej obce a dohodnúť sa s nimi. Je veľmi pravdepodobne, že ti ju odpustia, ak to nebol príliš veľký priestupok. Určite ju neignoruj.

peterkvason
autor
6. mar 2023

@martinkatinka prekročil som povolenú rýchlosť a nemam na zaplatenie , videl som že pokuty riešia pri zastavení , kontrole v ČR

martinkatinka
6. mar 2023

@peterkvason tak pride ti domov list, tam si dohodni splatky .. ale ak nezaplatis, potom rataj s ovela vyssou sumou

blondiee83
6. mar 2023

@peterkvason a na benzin mas? to je aka vyhovorka - nemam na zaplatenie 😀 😀 No v tom pripade bud nejazdi alebo neprekracuj rychlost... na exekutora budes mat?

bykaterina
6. mar 2023

@peterkvason pokuta ti pride domov, ak nezaplatis tak ti zaklope exekutor. druha vec v obciach su merace takze aj ina pokuta ti moze prist a ani o tom nevies ze ta namerali.

buberova
6. mar 2023

@peterkvason a keby si si nejak skúsil dohodnúť splátkový kalendár?

valeria_h
6. mar 2023

Tak si nemal prekročiť povolenú rýchlosť, Tvoja chyba. A za chyby sa platí. Inak, gratulujem k "zodpovednému" prístupu.

mk22
6. mar 2023

@peterkvason ešte ti môže prísť domov ze ta namerali v obci, aj dve obálky, v obciach sú merače, ani nestihneš zaregistrovať, kedy ta "odfotia" len si prečítaš, kde kedy čas a o koľko si prekročil.
Odporucam zaplatiť..

liljana
6. mar 2023

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/592261-ce...
Pri dalsej kontrole v CR ti mozu dat papucu, alebo odobrat spz, kym nezaplatis.
Je to 50 na 50. Ak si tam bol na navsteve a dalsich x rokov tam nepojdes, tak ti to moze prejst. Zalezi asi aj na tom, ci jedna pokuta alebo desat. Jednu nebudu riesit, desat ano.
Tiez sme jednu dostali. Na dialnici v zuzenom useku dali 90km/h, postavili tam radar a vsetci, co si 96km/h alebo par km nad uz dostali. Vyborny zdroj prijmu pre mesto.

silwii
6. mar 2023

myslim, ze ti pride domov a ak tak lepsie je si poriesit zaplatenie napriklad na splatky, ako to uplne ignorovat, to si myslim, ze sa vobec neoplati, kedze ta to potom vide viac, alebo ti vezmu papiere

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
6. mar 2023

pozor ak mas aktivovanu schranku na dorucovanie pokuta moze prist aj tam proste treba zaplatit resp dohodnit splatkovy kalendar

peterkvason
autor
6. mar 2023

@liljana je to moja prvá pokuta v ČR a aj jedina

irusa
6. mar 2023

a koľko je tá pokuta ???

peterkvason
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
irusa
6. mar 2023

@peterkvason čakala som, že napíšeš 800e...to fakt nemáš 105 e na zaplatenie a kvôli tomu si vyrobíš problémy...zaplatiť budeš musieť

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duunlo
6. mar 2023

Jednoducha rada, ak nemas na pokuty, tak neprekracuj rychlosti a nejazdi rychlo. Tymto zabijes dve muchy jednou ranou, nebudes platit pokuty a este aj usetris na PHM, kedze budes mat nizsiu spotrebu. Urcite sa nehraj na mrtveho chrobaka a pokutu zaplat. Moze sa ti stat, ze pri najblizsej kontrole v CR ta odstavia na krajnicu a zadrzia napr. technicak od auta.

tiezjedna
6. mar 2023

@peterkvason samozrejme, že ti príde. Aj s mastným penále.

kaca222
6. mar 2023

prišla nám poštou z ČR

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ghost1993
20. aug 2023

zdravim, po akej dobe pride pokuta z ceskej republiky v ramci objektivnej zodpovednosti? Isiel som o nieco rychelsie ako som mal ist mimo obce a videl som policajtov na kraji cesty a neviem ze ci merali. Zastavili by ma na mieste hned alebo posielaju slovakom domov pokuty? Dakujem

bykaterina
20. aug 2023

@ghost1993 môžu poslať domov pokutu. Musíš len počkať nám z obce prišlo cca do mesiaca. Ale predtým rok cca 2m. Ale to posielali z obce nie z polície. Tam to možno dlhšie trvá na spracovanie

ghost1993
20. aug 2023

@bykaterina od policie to bude trvat kratsie? moznoze ma ani nenamerali, len sa informujem, bola taka cesta kde robili cestari, povodne rychlost je tam 90 ale bolo obmedzene na 50, auta samozrejme isli rychlejsie , ja som mohol ist tak 65 mozno max 70. Sedeli v policajnom aute.

bykaterina
21. aug 2023

@ghost1993 nie policia asi ma na to dlhsie spracovanie, no musis len vydrzat ci pride alebo nie a v cechach si davat pozor lebo tam su merace bez toho aby tam bola policia. a domov ti pride potom pozdrav