Na aké príspevky mám nárok?

petruskar
11. jún 2013

Ahojte chcela by som sa opytat na co vsetko mam narok po narodeni dietata. Viem ze po odpracovani 270 kal, dni mam narok na matersku, inak ina rodicovsky 199,60€. Potom este jednorazove prispevky 151,37€ a po 28 dnoch narodeni dietata 678,49. Neviete mi poradit, ci mozem od statu ziadat este nejaky prispevky? A daju sa poberat davky v hmotnej nudzi spolu s prispevkom na dieta? Dakujem velmi pekne za pomoc 🙂

janicka11
11. jún 2013

ahoj,ano presne ako si napisala ak odpracujes tak normalne matersku vo vyske 65%z platu,a ak nie tak leen rodicovsky prispevok od zaciatku az do3rokov..🙂🙂A tie prispevky co si napisala +pridavky rodinne.. Davky v hmotnej nudzi?to neviem..

sisaha
12. jún 2013

okrem standardnych prispevkov mas narok na vyzivne na dieta. 😉

majka777
12. jún 2013

Nárok na dávku v hmotnej núdzi na materskej pravdepodobne mať nebudeš...treba sa ísť dať posúdiť na ÚPSVaR po narodení dieťatka...tam ti vypočítajú z tvojho celkového príjmu, či máš nárok na dávku alebo nie (s touto dákou súvisí aj príspevok na bývanie a pod....a jednorazová dávka v hmotnej núdzi, kotrú poskytuje príslušný mestský úrad - no táto dávka je dobrovoľna a nie všetky mestá ju poskytujú)...ak si sama, tak máš nárok na výživné od otca dieťatka alebo na náhradné výživné z UPSVaR 😉

kojzarik
12. jún 2013

ahojte chcela by som sa spytat som v 8 tyzdni tehotna bude mi koncit zmluva ( na dobu urcitu )neviem ci mi este predlzi , z pracou to je biedne , ale hlavne co ma zaujima ze ci mi budu vyplacat matersku ak pojdem marodit alebo len rodicovsku tych 199 mam odpracovane vyse roka , vopred dakujem za skoru odpoved