Na akú finančnú pomoc má nárok rodič po pôrode?

katkazrzka
23. jún 2013

Máte niekto skúsenosti na čo všetko ma nárok žena po pôrode ? Niečo som sa dočítala že pri prvom je nárok na pôrodne ale neviem koľko a ešte na nejaký príspevok ale to už neviem.

dadika2504
23. jún 2013

http://aktualne.atlas.sk/zmena-pre-cerstve-matk... a ešte každé mesto zvykne dať nejaký ten príspevok pri narodení dieťaťa, ale to už je indviduálne a na to sa musíš ísť opýtať na váš mestký úrad.

janicka11
23. jún 2013

ahoj ano mas narok teda kazda zena na 3 deti ma narok na porodne co je neakych 670€+priplatok k porodnemu je okolo 150€.. a potom klasika materska ak si pracovala a ked nie tak rodicak 190€ a pridavky 23,1€..

mizub
23. jún 2013

Pôrodné, teda príspevok pri narodení dieťaťa je momentálne vo výške 151eur a príplatok k príspevku pri narodení 1., 2. a 3tieho dieťaťa je 678eur. Potom má jeden rodič nárok na rodinné prídavky mesačne vo výške 23,1eur a pracujúci rodič na daňový bonus (väčšinou otec) a pokiaľ nie je ani jeden rodič pracujúci, tak je mesačne nárok na príplatok k prídavku vo výške 10,38eur. Všetko je to inak aj na webe, len stačí dať do googlu...