Nahlásenie sa na úrade práce pred nástupom do novej práce

franzovamater
2. dec 2020

Ahojte maminky,
som teraz zamestnaná, pracovný pomer mi končí ku koncu roka. Mám už aj novú prácu, tam však mám nastúpiť až 11.januára. Kedže nechcem platiť odvody, chcem sa nahlásiť na úrad práce na ten jeden týždeň - môžem to urobiť aj ked už mám novú prácu? A môžem im to tam rovno povedať že sa len na ten týždeň chcem nahlásiť alebo ma vysmejú že ich tam kvôli týždňu otravujem...
Dakujem za rady
Lenka

1sally12
2. dec 2020

Jasné že môžeš, ja by som to asi nerobila-potom sa odhlasovať zase😁...ale týždeň je ešte ok, spolužiak sa takto bol nahlásiť na dva dni🤦‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
franzovamater
autor
2. dec 2020

@1sally12 mne sa tiez nechce ale tiez nepoteebujem aby mi za 20 rokov dosli nedoplatky :D :D

halabolka
2. dec 2020

@franzovamater jasne, chod sa prihlasit a povedz, ze o 10 dni nastupujes. Potom len prinesies zmluvu z novej prace a finito. Ved na to ten urad je.

rachel36a
2. dec 2020

@franzovamater preco by ti mali prist nedoplatky? Staci si za tych pár dni zaplatit zdravotku...je to cca 25€ a nemusis behat po urade a prihlasovat sa a nasledne odhlasovať

1sally12
3. dec 2020

@franzovamater prečo nedoplatky? Veď si tych pár dní normálne zaplatíš...

qetka
3. dec 2020

ja som to takto mala po vyske a nezapisali ma (je to uz vela rokov) Povedali, ze si musim aktivne hladat pracu. Hovorim, ze ja uz ale mam zmluvu, ale az o mesiac nastupujem. Tak vraj, ze naco sa prihlasijem, ze nemam preco. Tak som si zaplatila sama zdravotku a bolo vybavene

franzovamater
autor
4. dec 2020

@qetka tak ale aj s tym je spojena nejaka administrativa ktorej sa chcem vyhnut, podla mna nahlasit sa na urad je jednoduchsie

rachel36a
4. dec 2020

@franzovamater je s tym menej vybavovaciek ako s evidenciou na UP...tam pojdes viackrat, kopa dokladov...ns zdravotku pojdes raz a uhradis si tych 10 dni, to je vsetko