Nastupujem do novej práce a mám choré deti. Poraďte ohľadom OČR

julka87
31. aug 2021

Ahojte. Je tu medzi nami nejaká ekonómka, ktorá by mi poradila? Od zajtra nastupujem po 6 rokoch do novej práce a ako naschvál, obe deti sú choré. Manžel bol s nimi doma už dnes (v práci mal nahlásené P), lebo som mala školenie, ale je nám jasné, že vo štvrtok do školky nenastúpia... Chcem sa opýtať, či je možné čerpať OČR spätne - tým myslím že by vo štvrtok 2. 9. Nahlásil v práci, že je na OČR od 31. 8. . Neviem, ako to je aj kvôli prelomu mesiaca. Či je to jedno, čo sa týka výšky osetrovneho. Ak sa nedá spätne od 31. 8., Dá sa aspoň od 1. 9. Ďakujem

janinah
31. aug 2021

zaleží aký dátum napíše pediater na očr tlačivo

loginexistuje
31. aug 2021

nahlasit mozes ale ako to chces mat preplatene ked v danom case nemas aktivne NP a ani nebudes mat ked nenastupis

loginexistuje
31. aug 2021

a ak si mala aj skolenie tak to uz vobec sa neda ako by to zamestnavatel vykazal preco to chces tak vlastne robit ? a nebolo by rozumnejsie aby siel na ocr manzel a nie ty ked si ledva nastupila ?

julka87
autor
31. aug 2021

@loginexistuje nie ja, ale manžel pôjde na OCR, ja si to nemôžem dovoliť, hneď na začiatku pracovného pomeru

loginexistuje
31. aug 2021

@julka87 tak to potom ano ak ti da pediater ten datum na papier co by mohol

panelacikova
31. aug 2021

@loginexistuje mám pocit, že sa pýta na manžela, či to on môže mať spätne vypísané...
@julka87 neviem, ako je to presne s prelomom mesiaca pri OČR, ale dá sa vypísať spätne, záleží však na pediatrovi, nakoľko je ochotný. u nás lekárka bežne vypisovala tie cca 2 pracovné dni spätne, lebo sa vždy "čakalo", či nejde len o virózu, ktorá za deň-dva prejde. ak neprešlo, šlo sa na vyšetrenie a spätne vypísala OČR. šlo by to ale len na manžela vo vašom prípade....

zuzanaete
31. aug 2021

Este aj zalezi, kedy ma zamestnavatel uzavierku. Keby som u nas nahlasila 2.9., ze chcem zmenit dochadzku 31.8., tak by to uz nebolo mozne.