Neobmedzené vychádzky počas práceneschopnosti v tehotenstve

bielavila
13. nov 2014

ahojte dievcata chcem sa opytat ci mate niektora v tomto roku neobmedzene vychadzky pocas tehu, viem, ze niekedy to lekari vedeli dat, ale neviem ako to je teraz.mala by som ist na PN od decembra, dovtedy este chcem a hlavne musim pracovat(potrebujem predsa peniazky), ale kedze ten december je taky sviatkovy tak by som chcela na 3 tyzdne poziadat lekarku o neobmedzene vychadzky, myslite ze mam vyskusat? a ktora mi da skor gynda ci obvodna? Na pn nenastupujem pre nejaky vazny problem, iba preto, lebo moja praca je fyzicky aj psychicky, ale hlavne casovo narocna (cele dni jazdim po republike) a tak chce lekarka aby som som uz oddychovala, potom uz od 1. januara idem na matersku. dakujem za vase rady 🙂

lorela
13. nov 2014

@bielavila Za máličko 🙂
A dokonca, neviem či si si všimla, ale aj ten, čo iných zvykne opravovať sám robí gramatické chyby 🙂. (Ale nie v tejto diskusii, nech si to nikto neberie osobne.).

bielavila
autor
13. nov 2014

@danieli xixi na to sa uz tesim, ja som inak celkom imunna voci "blbim kecuuuum ", ale ked si clovek vypyta radu, tak chce poradit, keby sa opytam na vas nazor, co je moje konanie spravne, potom by ma tieto odpovede vyssie urcite potesili :-*

bielavila
autor
13. nov 2014

@lorela :-* tak sme iba ludia, casto krat mame potrebu radit a opravovat a pritom sami potrebujeme poradit a opravit 🙂 myslim, si, ze je fajn ak clovek ovlada nasu krasnu a lubozvucnu slovensku gramatiku, ale ako kriterium gramotnosti to neberem, ved co uz je take tazke na tom hodit text do wordu a ten ti ho opravi nie🙂 ale nech sa ucitelky vyburia teda :-Y mysim, ze su dolezitejsie vedomosti, za ktorych nevedomost by tuna trebalo karhat 🙂 nie?

sissmiss
13. nov 2014

@bielavila dobra otazka, ja nad tym tiez rozmyslam. Nemam fyzicky tazku pracu, je to skor take klido pido, nemusim cestovat, nemusim makat osem hodin denne, ale treba rano skoro vstat a byt k dispozicii, a ked sa nahrnie povinnosti, tak vela mailov, telefonatov, vybavovaciek...vtedy je to hlavne stres. Takze ja by som nechcela kvoli fyzickej stranke ale psychickej, uz som sa pytala gyn co pri strese, lebo vtedy citim aj pri zaludku bolesti, tlaky...tak ze magnezko a aby som sa nestresovala. Ale toto zrovna neovplyvnim. Ale potr.raz za tyzden mat jeden den neobmedzene vychadzky... Asi sa nedaju tie vychadzky pocas tyzdna zratat a potom raz za tyzden ich vyuzit 😅

bielavila
autor
13. nov 2014

dakujem vam za vase rady baby, tymto tuto temu uzatvaram, myslim, ze radu nedostanem a negativne veci si nechcem pripustat, ved babatko vsetko citi... idem dalej pracovat a zelam pekny den a caka nas fajny predlzeny vikend tak... carpe diem 😉

danieli
13. nov 2014

@bielavila ja som sa do práce este ani nedostala, syn mal ísť do škôlky ja do práce a namiesto toho, bol syn stale chorý ja tehotna a praca šla bokom, sedíme doma, určite by som v tvojom prípade zvolila rovnaký postup, kolko je tu mamičiek ako uz aj ja co korculujeme z materskej do materskej, ty chceš len mesiac voľna, ja nepochopím co by na tom malo byt zle držím palce a pekne sviatkovanie

bielavila
autor
13. nov 2014

@sissmiss opytam sa lekarky a dam ti vediet 🙂

bielavila
autor
13. nov 2014

@danieli dakujem napodobne, dolezite je mysiet pozitivne aby maminka aj babatko boli v pohode a nestresovat sa pre negativne veci 🙂

sissmiss
13. nov 2014

@bielavila ja idem za mesiac tak tiez daco vyzistim. Dovtedy este v pohode zvladnem, je kludnejsie obdobie, ale potom to zase bude besne

liz_lemon
13. nov 2014

@bielavila ked pre teba nemaju inu pracu, tak predsa nemusis byt PN, mozes byt doma a poberat nahradu mzdy vo vyske priemernej mzdy, ktoru zarabas

gabrielasofia
14. nov 2014

a nie je to tak že sám lekár dáva podnet na sociálku ohladom kontroly pacienta? lebo ak áno, tak tvoja lekárka ten podnet určite nedá, veď ti sama navrhla PN.
inak tiež som sa nikdy v živote nestretla s tým, že by tehotným chodili na kontrolu..

evittam
14. nov 2014

@bielavila Ahoj záleží od diagnózy, ktorú ti dá. Nie pri každej diagnóze môže dať lekár neobmedzené vychádzky. Treba sa ho na to opýtať - buď gynekológa alebo obvodnej. Napr. ak by ťa obvodná vypísala na chrbticu tak ti neobmedzené vychádzky môže dať. 😉

bielavila
autor
14. nov 2014

@evittam kujem pekne 🙂

evittam
14. nov 2014

@gabrielasofia Tak ja som sa s tým stretla- prečo by nemali chodiť?! Raz je PN a má vychádzky, tak majú na to právo. A lekár s kontrolami zo SP nič nemá a ani podnet nedáva - to je blbosť...

gabrielasofia
14. nov 2014

@evittam pokial viem tak aj tvoj ošetrujúci lekár môže dať podnet ohladom kontroly počas PN, takže až taká blbosť to nie je... tak gratulujem, si prvá o ktorej viem, že mala kontrolu počas tehotenstva 🙂

evittam
14. nov 2014

@gabrielasofia Tak to by mohol zavolať teoreticky každý, to je fakt 😀 . Ale nemyslím, že lekár nemá nič lepšie na práci 😀 . Nemala som kontrolu, ale viem že chodia, nemajú dôvod neprísť. 😉 Ono niekto je na PN 3 mesiace a nikto nepríde a niekto je 2 týždne a má kontrolu aj 2x 😉

lara320
8. jan 2015

@bielavila ako si nakoniec dopadla s tymi neobmedzenymi vychadzkami? Dostala si ich alebo nie?

marcela3087
3. aug 2016

Prečo tu každá píšete stále to iste? ... Ved co je na tom ked matka v tehotenstve a nemôže pracovať napr. Ako aj ja pracujem v lisovni kde je 3kategoria hluku a prečo by som nemala nárok na celodenné vychádzky?? To nie je o tom,ze špekulácia ale o tom ,ze ak je to možné prečo to nevyužiť.. Ak by bola na rizikovom tehotenstve tak jasne ze žiadne vychádzky a doma ležať ..poraďte mi prosím Vas kde sa mam pytat na tie celodenné vychádzky ci u obvodnej alebo u gynekológa? Dakujem

marcela3087
3. aug 2016

@bielavila chcem sa spýtať ako ste dopadli je možné si vybaviť celodenné vychádzky ? Pri takej práci ,ze nemajú pre Vas náhradnú? A inak v 8 mesiaci už máte nárok na materskú ...😄

bielavila
autor
7. aug 2016

@marcela3087 nakoniec som nic nevybavila, rodila som uz v 7 mesiaci 🙂

bielavila
autor
7. aug 2016

@lara320 nestiha som to vybavit, lebo som rodila velmi predcasne uz v 7 mesiaci, cize som normalne chodila do prace a zrazu bum 🙂

lara320
8. aug 2016

@bielavila u mna rovnako, rodila som v
32tt