Vychádzky počas PN v tehotenstve. Ako ste to mali?

sonika1901
23. mar 2011

Ahojte dievčence.CHcem sa vas spytať,čo ste alebo ste boli na PN počas tehotenstva,ako ste to mali s vychadzkami?ja ich mam obmedzene od 10-12 hod a od 14-16hod a zda sa mi to malo,ved teraz ked ide jar,to mam byť doma zavreta?nedaju sa dať neobmedzene?počula som,že niektore dievčata to tak maju.

nenullienka
23. mar 2011

Ahoj, ja som na PN od 15.10.2010 a mám vychádzky ako ty. Doktor mi to zmeniť nechcel. 😅 ☹ Ale aj tak ich nedodržujem a kontrolu som zatiaľ nemala 😀 😝 klop-klop....

dany79
23. mar 2011

Ahoj, ja som mala tiez iba od 10 do 12 a od 14 do 16. Potom sa mi podarilo doktora ukecat aspon na to, aby mi ich dal spolu. Tak som mala vychadzky od 10 do 14 hod. Chcela som, aby mi dal dlhsie, ale to odmietol. Ale pocula som, ze niektore baby mali vychadzky aj od 7 do 19 hod. No to bolo mozno vybavene po znamosti, neviem. Byt tebou tak sa lekara minimalne spytam, lebo na socialke mi povedali, ze to nie je zakonom nijako obmedzene, ze oni o tom nerozhoduju, je to cisto iba na lekarovi, ake dlhe vychadzky povoli. Za pokus nic nedas. Drzim palce 😉

sonika1901
autor
23. mar 2011

diky baby,najhoršie su vikendy,malokedy byvame doma a vždy sa vraciam s malou dušičkou.neviem prečo nemaju tehotne neobmedzene vychdzky,ved potrebujeme pohyb,no nie?

monr
23. mar 2011

dievčence a rzmýšľali ste vôbec nad tým, že tým že ste PN, takže ste kvázi choré, tak čo čakáte? Že budete môcť chodiť po meste, po návštevách? veď o tom PN nie je. 😒
Ja som na PN bola, a poctivo som ležala, a po pár mesiacoch keď mi doktor povolil vychádzky, tak som poctivo dordžiavala. Načo si narobiť problémy, to za to nestojí.

dai
23. mar 2011

monr,
ale je ine byt tehotna na PN a byt normalne PN - mne lekar pri oboch tehotenstvach narhol rizikove, kedze som mala krvacania a podobne - oba razy som odmietla - vdakabohu mi moj zamestnavatel vysiel v ustrety a mohla som robit z domu...
pri prvom tehotenstve som ale 2 tyzdne doma musela byt - jednoducho som skoro cely den vkuse vracala... takze som bola na PN ( schudla som vtedy za ten cas skoro 10kg ) - ale uprimne, akonahle mi bolo trochu lepsie tak som isla von, lebo mi vychadzky robili dobre a aspon chvilu som sa citila skoro normalne...
Take iste stavy som zazivala aj pri tomto tehotenstve - dobre mi bolo len ked som lezala ( v pripade ze som bola aj unavena ) alebo som bola na vychadzke - tie mi hlavne v zime robili strasne dobre ( takze som si pracu zadelovala sama a kazdy den isla aspon n ahodinu , dve na vychadzku )

ja si neviem predstavit cely den lezat - proste nie som ten typ... tehotne na PN by urcite mali dostat vychadzky ( prospievaju vacsinou aj detickam ) - okrem toho mozu mat aj ine deti a vtedy tiez tie vychadzky potrebuju. Na druhej strane neuznavam PN v tehotenstve z dovodu ze sa mi nechce pracovat, zarabam aj tak malo tak co a podobne ( viem ze vela bab tak na PN je )

martina2001
23. mar 2011

@sonika1901 ja som PN skoro od začiatku tehu a mám vychádzky tak ako ty, ale keďže som na rizikovom tak mi to ani nevadí, lebo ich často ani nevyužijem a neobmedzené som ešte nepočula, akurát ti lekár môže dať povolenie napr. na víkend niekde strávený a pod.

monr
23. mar 2011

@dai ale veď ja som písala o PN počas tehotenstva. Ja nehovorím, že nejsť na vychádzku, ale keď u je niekto na pn počas tehotenstva, tak by nemal byť len preto, že sa mu nechce robiť, ale preto, že mu niečo asi je. Ja by som radšej chodila do roboty, keď som bola tehotná, a nedalo sa.

zuzanocka
23. mar 2011

priklanam sa k nazoru @monr ved ak som na rizikovom preto, lebo mi to lekar odporucil, su na to dovody... a nie ze budem trajdat kade-tade po vyletoch a potom hop - spinenie, krvacanie a podobne. ak je to rizikove len akoze (napr. problemy v praci), je to ina vec, ale raz je to PN-ka, treba dodrziavat pravidla. som zvedava, ako by niektore maminy reagovali, keby im prisla kontrola. samozrejme, ze by "neboli na vine" a na socialke by boli ti krepi... 😝
samozrejme, nie som lekar, neviem urcit, kolko pohybu a akeho pri rizikovom tehotenstve treba, iste, niekedy sa da dohodnut ako v pripade @dany79 - to uz je vecou dohody s lekarom, treba sa porozpravat s nim

monr
23. mar 2011

@zuzanocka dobre si napísala

katja23
23. mar 2011

ahojte , ja som tiez PNkarka a mam vychadzky dvakrat do dna , dostala som PN lebo 2 dni po potvrdeni som letela k dokimu s krvacanim a mala som nariadeny okamzite kludovy rezim a povolene od dokiho ist len na wc a max este do sprchy , od toho dna som lezala jak prikovana na posteli s podlozenymi nohami , mojho priatela mama ma obskakovala a ked bola v praci tak priatelov otec , po pripade mi nieco doniesla . Jedine som sla na kontrolu ale po 3 tyzdnoch sa tehotenstvo bohuzial ukoncilo a teraz som 13 den po cisteni a kontrola je o dva tyzdne ale kedze do konca tyzdna doberiem lieky na zapal ktory som dostala a doki povedal ze ak budem chciet ze ma vypise do prace , takze sa idem dat vypisat lebo uz nevidim zmysel byt doma a je treba is madzi ludi . Pri konzultacii o druhom tehotenstve o ktore sa chceme pokusat po zotaveni mi sam navrhol okamzite PNku od potvrdenia lebo budem vraj na duphastone a koli mojej praci lebo robim na disconte a tam sa dost namakame s dvihanim a premiestnovanim tazkych veci , tak vraj minimalne prvy trimester budem doma a potom sa uvidi podla stavu ako to bude pokracovat . Myslim ze vychadzaky zalezia od stavu pacienta ale zatial som pocula a zazila len tie ktore davaju dvakrat do dna. ae aj tie asi zalezia od daneho lekara ako to zhodnoti

tereza123123
23. mar 2011

Ahoj prave takto som pred mesiacom premyslala aj ja.Lekar ma chcel vypisat PN no odmietla som stym ze si radsej vezmem dovolenku (aby som mohla chodit kade-tade) po tyzdni ked som prisla do poradne nachystana ze PN ma neminie a ze bez neobmedzenych vychadzok neodidem.Skoncila som v nemocni na tri tyzdne.Po prichode z nemocnice mi DR napisal take vychadzky ako tebe so slovami ze to nemam prehanat.Takze teraz chodim von len ked potrebujem zariadit nieco dolezite a radsej poctivo lezim.Ohrozit nasho drobceka mi za ziadne vychadzky nestoji 😉

lucia.kl
23. mar 2011

ja som bola doma na PN ale kôli práci a tiež som dostala vychádzky ako ty, akurát ako sa postunul čas, tak sa mi posunuli aj vychádzky od 15 - 17 hod. vela krát som sa pýtala na neobmedzené, ale nedalo sa.
a pozor baby, ja som mala počas PN kontrolu!!!

andysok
23. mar 2011

ja som pn od 3 mesiaca uz len koli tomu ze dvojicky a ze moja praca bola v terene....soferovanie, jednania a tak proste obchod a stres........pn mi ale vystavuje obvodna lekarka...a to este stale.....mam aj vychadzky ale su mi na prd kedze som po serkláži, hnidosime s babulkami doma...........este ze je terasa, zblaznili by sme sa bez cerstveho kyslika, ten babule vyzaduju......... 🙂 kontrolu som ale este nemala..........

sonika1901
autor
23. mar 2011

@monr no ja by som tiež radšej chodila do roboty,prve mesiace ma ani len nenapadlo isť von,ale ked sa mi polepšilo,tak neviem prečo nie?

sonika1901
autor
23. mar 2011

@tereza123123 no ved keby som čakala iba toto babo bolo by to v pohode,ale mam doma ešte jednu dcerku,ktora chodi do školky.a to vlastne koli nej chcem,ved potrebuje isť von a ked je v školke do 15.30 aja mam vychdzky do 16-tej?tak nechcem ju obmedzovať.mne by sa skor vychdzaky hodili v poobednych hodinach,aby som mohla isť s nou von.

sonika1901
autor
23. mar 2011

@andysok tak to zavidim,myslim tu terasu,my byvame na činžiaku.

lucia.kl
23. mar 2011

@sonika1901 môžeš si vypýtať vychádzky od 15 do 17 hod, v letnom čase ti ich môže dať...

sonika1901
autor
23. mar 2011

@lucia.kl vyskušam,dakujem

tereza123123
23. mar 2011

@sonika1901 tak to ti verim z jednym dietatom sa to urcite znasa horsie.

tepka
1. apr 2011

No ja som na pn tiež ale prvý mesiac som teraz doma lebo že sa nedavaju vychádzky tak tiež trpím na balkone ☹ je to strašne.Ževraj ten druhý mesiac už dajú vychádzky ale skusim sa popýtať mojej psychiatričky či mi nedá doporučenie lebo sa jej to nepáči že som doma je to nezdravé fyzicky aj psychicky.Ani ja tomu nechápem lebo pokiaľ není vážna diagnoza tak byť pn v tehotenstve znamená že tie ktoré majú prácu ťažkú alebo sú tam zlé podmienky pre tehotenstvo tak su na pn aby nemuseli byť v tej práci ktorá im neprospieva a ani dieťaťu...vážne to nechápem však tehotné ženy nie sú choré..a mali by mať vzduch a pohyb kedy potrebujú.Môj názor 😝

gazovicka
2. apr 2011

@lucia.kl ahoj.. a kedy si mala kontrolu? v ktorych hodinach ti prisli? prisli ti z prace alebo az zo socialky?

dena10
2. apr 2011

Ahoj, ja som bola na PN od tretieho mesiaca a vychádzky som mala podobne ako ty. Chcela som to mať tiež volnejšie, nie obmedzené časom, ale gyn. povedal, že sa to nedá (švagor keď maródoval s chrbticou tak mal neobmedzené vychádzky!!!!!) A kontrolu som nemala ani raz za pol roka 🙂)) Najhoršie boli víkendy, chcela som ísť k rodičom, sestre a pod.

lucia.kl
2. apr 2011

@gazovicka kontrola prišla ešte na začiatku PNky tučím nejaký 13 deň alebo tak nejak takže už zo sociálky, no a bolo to cez obed okolo jednej...
ale mňa tu majú po cete, bývam 10min. od nich 😀
no a potom za celé tehu už viac neprišli....

salsica
25. máj 2011

Nepaci sa mi, ako sa tu niektore vyjadrujete v zmysle ze PN je PN a zena na rizikovom sa nema "trajdat" kade tade... Minuly rok som bola na PN na rizikovom. Mala som dve 2-hodinove vychadzky podla mojho vyberu. Nemala som v zaujme behat po vonku a ohrozit moje dieta, no niekedy si vyjst s mamou na obed alebo s kamoskou na pokec ci do obchodu padlo dobre. Bola som ale v strese ze musim ist z domu v konkretnu hodinu a nie kedy mi to vyhovuje... Mala som aj kontrolu, bolo to cez pracovny den kratko po obede, ale bola som doma takze OK. A myslim, ze ich poslali z mojej roboty...
Minuly rok sa mi babatko nepodarilo udrzat ani ked som bola doma (po umelom oplodneni). Teraz som tehotna opat (tentokrat prirodzene a momentalne v 8. tyzdni) a chodim do prace, lebo sa uz nechcem stresovat tymi presnymi hodinami vymedzenymi na moj pohyb mimo bytu. Snad vsetko dobre dopadne...

ewisam
25. máj 2011

No ak sa mozem pridat, predpokladam ze cim teplejsie je vonku, tym mate podobny problem ako ja, ze najlepsie mi je doma a vyliezam von az okolo tej siedmej (kedy uz nie su samozrejme vychadzky) inokedy sa lepsie citim rano o siedmej, tak by som sa rada presla, preto sa treba poradit so svojim lekarom, ved predsa ak mi od 15-17 nebude dobre, von nepojdem... Mozem ale odporucit popytat sa aj na Socialnej poistovni. Stretla som sa s nazorom, ze kontroly sa tehotnym ani nerobia....

ewisam
25. máj 2011

Samozrejme ine je to zo strany zamestnavatela, ten si vas skontrolovat moze

limetka80
25. máj 2011

@sonika1901 ahoj, ja už mám síce doma sedem mesačnú slečnu, no cele tehu som bola na rizikovom, teda zamarodila som kvoli zapalu, dva dni od vystavenia pn mi prisla kontrola, o tyzden som sla na kontrolu a bola dr. mi potvrdila tehu, hned ma vypisala na rizikovu PN /pred tymto tehu som potratila/, vychadzky som mala urcene tak ako ty a kontrolu som za cele obdobie rizikovej pn nemala, chodila som vonku aj mimo vychadzok, bolo mi luto syna ktoreho by som musela obmedzovat kvoli mojim vychadzkam 😉 , takze kontrola mi prisla ale nie na dg rizikoveho tehotenstva /hroziaceho potratu/

preshibana
23. júl 2011

@monr a ostatne zastanyne domaceho vaznenia pocas PN, ja som takisto na PN....kedze mam epi, doktor ma dal na PN....nemam vsak dovod mat len tie dve mizerne vychadzky do dna, pretoze aj pred odchodom na PN som normalne pracovala, fungovala v praci aj ako tehotna do vecera....navyse, asi je blbsie, ked by som dostala zachvat sama doma, ako keby som ho dostala medzi ludmi, v meste, alebo na navsteve.... a dalej, kazda zena si potrebuje nakupit, povybavovat veci a nie vzdy sa podari vpratat sa do tych dvoch vychadzok.... Myslim, ze pre moje babo ma ovela vacsi prospech, ked spolu trajdame po meste, alebo "kavickujem" s kamoskami, nez by som sa mala sama doma unudit na smrt... 😉 Mam vsak aj kolegynu, ktora ma ozaj rizikove tehotenstvo z toho hladiska, ze krvacala uz v prvom trimestri a nie je uz najmladsia, takze prvy mesiac prelezala povinne doma, akurat vypravila syna do skoly a viem, ze to bolo pre nu este znicujucejsie...teraz uz moze fungovat normalne, preto sa, ked je cas, normalne stretavame...

ewellina
23. júl 2011

Ja som bola na PN počas tehu a mala som z toho depresiu. Bola som v cudzom meste a nemohla som ísť ani na návštevu k rodičom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre