Odchod do zahraničia s dieťaťom

mirkaandrej
3. júl 2014

Ahojte, poraďte, čo vybaviť, ak odchádzam do zahraničia počas rodičovskej dovolenky?? Žiadosť o zastavenie vyplácania rodičovského príspevku som už odniesla, kde všade ešte treba ísť?? Čo poodhlasovať??

lilysk
3. júl 2014

@mirkaandrej preco si davala ziadost o odhlasenie rodicovskej ?Ja som pocas materskej bola 3 roky v Japonsku a nic som nehlasila nikde 🙂

mirkaandrej
autor
3. júl 2014

@lilysk pretože rodičovský príspevok dostávaš na Svk len ak sa tu s dieťaťom zdržuješ...a keďže my odchádzame do Nemecka, ideme si tam vybavovať prechodný pobyt, lekára, poistenie, malý ide do škôlky-čiže všetko sa bude vybavovať v Nemecku, na Svk nemám nárok na poberanie príspevku...to je zákon

lilysk
3. júl 2014

@mirkaandrej ja ked som odchadzala tak mi na UPSVAR povedali ,ze nic netreba - manzel mal pracu v Tokyu ja som tam s malou bola 3 roky - on tam mal prijem normalne ,mali sme poistky japonske aj mala mala este som tam mala nejaky prispevok a podobne veci .Normalne mi chodil rodicak - moja mama mala splnomocnenie a ked nieco trebalo isla ona vybavovat ,lebo sme prec 🙂

bubelko
3. júl 2014

@lilysk neviem, kedy ste zili v japonsku, ale zakon sa menil k 1.5.2010 😉
volakedy to bolo tak, ze aj mamicky slovenky, zijuce mimo uzemia sr dostavali rodicovsky. ale od tej zmeny to uz tak nie je.

lilysk
3. júl 2014

@bubelko No tak to potom to je jasne - ja som odchadzala 2008 .Som 10 rokov za opicami 🙂)