Paragraf na sťahovanie sa

tinuskamacurka
25. aug 2021

Môžte mi poradiť ideme sa sťahovať a chlap ma byt v práci. Zevraj ma nárok na "paragraf" na sťahovanie 2 dní. Neviete mi poradiť kde vypýtať ten papier aby mu to uznali v robote?

loginexistuje
25. aug 2021

nic take neexistuje nech si vezme dovolenku

tinuskamacurka
autor
25. aug 2021

@loginexistuje v robote mu vraveli ze ma nárok na 2 dní. Dovolenku už nemá

martaturi
25. aug 2021

@tinuskamacurka a nemajú to v rámci kolektívnej zmluvy? Tuším aj môj muž niečo také môže vybrať. Nech sa tvoj muž opýta na personálnom 😉

tinuskamacurka
autor
25. aug 2021

@martaturi poviem nech si zavolá 😉dakujeeeem

alenah31
25. aug 2021

@loginexistuje práveže existuje @tinuskamacurka je to § 141 odst. 2 odsek 3 bod 3. písmeno h ZP.....ak sa sťahuje v rámci obce/mesta má nárok na 1 deň ak sa sťahuje mimo obce/mesta má nárok na 2 dni - ale pozor - je to ospravedlnené voľno ale BEZ NÁHRADY MZDY. S náhradou mzdy je len v prípade, ak sa sťahovanie koná v záujme zamestnávateľa.

alenah31
25. aug 2021

@martaturi vôbec to nemusí mať v KZ - toto mu umožňuje priamo ZP.

tasticka59
25. aug 2021

S takymto paragrafom som sa teda este nestretla, no je mozne, ze nieco take existuje. Najlepsie spravi, ak sa na to priamo opyta svojho zamestnavatela a bude mat proste istotu

alenah31
25. aug 2021

@tasticka59 zamestnávateľ ani nemusí tušiť, že niečo také existuje a preto by zamestnanec - resp. každý - mal vedieť hľadať v ZP: https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/legisla... pokiaľ pošle zamestnávateľovi žiadosť s odôvodnením a uvedením prísl. § je povinný mu toto voľno poskytnúť.

loginexistuje
25. aug 2021

@alenah31 aha tak pardon .. nevedela som ...

alenah31
25. aug 2021

@loginexistuje to nevie veľa ľudí - ale zasa ak mám dovolenku vezmem si radšej tú - takto poskytnuté voľno totiž nie je platené.

anjelicek26
25. aug 2021

Volno dostane, ale bude mat o tie 1-2 dni znizenu vyplatu.