Pas pre bábätko

beatrice1111
11. máj 2022

Ahojte, kto ste davali robiť pas malým detickam, pustili vas nejaki ľudia pred seba aby ste dlho nečakali?

terina25
11. máj 2022

@beatrice1111 dnes sme boli. Male deti uprednostnili

yanni
11. máj 2022

@beatrice1111 napr. v BB male deti maju automaticky prednost. Nik ta nemusi dobrovolne pustat.

mamamasama
11. máj 2022

V Prešove sa nikto neunúval a to bol malý fakt unavený.

yanni
11. máj 2022

@mamamasama nemate prednostné vybavenie? To je ale smutne. To by uz malo byt automaticke. Hlavne ta blbost, ze sa foti priamo na mieste. Pokym som ja moje babätka natocila, ututkala, tak uz chcceli zase revat. Potom mali oci zavrete, vyplazovali jazyk atd. nic nebolo dobre.

mamamasama
11. máj 2022

@yanni nášho nakoniec odfotili celého uplakaného...ináč to nešlo... Takže sa už teším na foto.. v zahraničí si donesú vlastné fotky, len u nás tento systém...

terez246
11. máj 2022

@beatrice1111 V BA si zvolíš na termináli, kde sa dáva poradové čislo, že si s malým dieťaťom a vybavuješ preň pas a automaticky ideš hneď. Nečakali sme ani minútu.

sense
11. máj 2022

@mamamasama neviem kde v zahraničí ale teda aj v zahraničí musíš byť osobne a nie doniesť fotky

yanni
11. máj 2022

@terez246 presne tak je to aj v BB

mamamasama
11. máj 2022

@sense v usa...takisto si osobne, ale máš vlastné fotky... Rozumieš?

yanni
11. máj 2022

@sense u nas v zahraničí. A dokonca ani ziadne biometricke fotky netreba. Ja som "bachla" dieta na zem na bielu podlozku/plachtu a so zrkadlovkou odfotila a fotky dala urobit online. Ziadost sa uz ani nevypisuje, prides na urad, tam si stiahnu data z databazy , foto co si priniesla len nascanuju a hned ti ho vratia a podpisem na touch screen. Jedine co ja na SK lepsie, ze podat zadost staci jeden rodič. V DE musica podpisat obaja. Tak bud si pressa ziadost vypises uz doma a baja podpisu a jeden vybavi, albo idu obaja albo u nas sa da tak, ze ja som isla vybavit a muz pri przej prilezitosti, ked isiel okolo uradu isiel dodatocne podpisat. A dětské pasy mas tu na pockanie. Automaticky na pockanie, zvadne příplatky atd.,

yanni
11. máj 2022

@sense osobne jasne ale dieta nemusi ist osobne. Staci len zakonny zastępca a doniesie foto dietata.

kiki68
11. máj 2022

@sense v Rakusku si musis doniest fotky, iba prevezmu foto a vyplnia sa tam papiere. Ale musis mat termin, pas nejde bez terminu vybavit ako na sk. Vo foto sa zabava poziadavka, ze to je na pas, mas k tomu aj certifikat. Pred 2 tyzdnami sme to robili. Takze aspon clovek necaka, ked ma termin

tenerifka
11. máj 2022

@yanni u nas v Spain urobia pas na pockanie, prinesies fotky dietata, ale dieta je pritomne, lebo mu beru odtlacky, aj na obciansky rovnako, tiez na pockanie. Inak pasy robia ozajstni policajti, tusim aj zbrañ maju za opaskom

tenerifka
11. máj 2022

A objednavame sa na presnu hodinu, a nikdy sme viac ako 5 minut necakali

danyelia
11. máj 2022

Ahoj, áno...pustili ma s 3 deťmi prednostne, vybavili sme to za pár minút, v KE...

luciaaaaa
11. máj 2022

Deti do 3 rokov sa vybavuju prednostne

sona96
11. máj 2022

@beatrice1111 u nás sa vybavujú deti prednostne, dokonca akékoľvek doklady si vieš vybaviť prednostne, ak máš so sebou dieťa do 3r.

sense
11. máj 2022

@yanni tak v CH som s dcérou musela, akurát keď mala ešte papierové povolenie tak tam ani vôbec zaodnu fotku mat nemusela ale na ten doklad nemohla cestovat

sense
11. máj 2022

@mamamasama ale usa nie je jediné zahraničie, stačilo napísať v USA, rozumieš?

mamamasama
11. máj 2022

@sense evidentne v mnohých zahraničných krajinách to funguje rovnako ako v USA, ale kedže si nevytrčila v živote päty z domu, tak o tom nevieš....už rozumieš?

sense
11. máj 2022

@mamamasama ty nerozumieš ze zahraničie nie je len USA, a ja nežijem na svk ale v krajine kde nestačí doniesť foto, už rozumieš?
Takže o vystrceni päty z domu výprava vieš komu. Pekný večer....

diamond007
11. máj 2022

@beatrice1111 my sme boli a doobeda tam boli samé detičky malé a bábätká takže nemal kto púšťať 😀