Platba za jasle zatvorené karanténou?

lauriinkaa
13. mar 2020

Žienky,neviete náhodou, ako je to s platbou jasli, keď sú zatvorené nariadením štátu? Malá bola chorá tri týždne, a teraz sú zatvorené 14 dní. Reálne tedaa nebude v jasliach 5 týždňov, myslíte, že sabude platiit plna suma, aj ked tieto dva týždne sú zatvorené? Riaditeľka v jasliach mi povedala, že 70% ak donesiem potvrdenie od dr, že nebolo jej odporučené navštevovať jasle zo zdrav. dôvodov. Mne len nejde do hlavy, prečo mám platiť aj za obdobiie, keď sú zatvorené.

eliska13
27. mar 2020

@damnia o tom, že jej odpustia nájom si predtým nepísala!ja som písala o kompromise nie plnej sume na tom ste sa dohodli, tak bud rada.A ešte máte šťastie, že učiteľky platí sociálka, lebo nie každá musí mať deti ako píše
@sunyrose

lauriinkaa
autor
27. mar 2020

@maciatkolulu jaa odrobim denne 7,5 hodiny, so žiakmi mame klasické online vyučovanie, na ocr je moj muž s malou, cize tolko 😉 a áno dnes mi volala riaditelka a 128eur budeme platiť kym su zatvorené. Veľká spokojnosť ☺️

maciatkolulu
27. mar 2020

@lauriinkaa tak fajn, vidíš, že ste sa dohodli.

lauriinkaa
autor
3. apr 2020

Chcem vám len povedať, aby ste sa nedali. Mne tiež volali, ze mam doplatiť do plnej sumy. Kdeže. V zmluvách sa píše ze je úhrada za službu poskytnutu. Pytala som sa nna zaklade čoho. V zákone o sociálnych službách stojí, ze ak nastane situácia rozhodujúca úhrady su zmluvné strany povinné vytvoriť dodatok k zmluve. Navrhla som polovicu z platby.. Nedajte sa ak vy ak budú pýtať plnú sumu..

lianka123
3. apr 2020

@lauriinkaa ja nejdem platit. Dovod je prosty. Nedostavam sluzby. Rozmenme si to na drobne. April Maj Jun bude urcite zatvorene. Jul august mozno. Dovtedy 50% zariadeni skrachuje. Nikto mi tie peniaze nevrati. A dieta si viem zariadit.

lianka123
3. apr 2020

@lauriinkaa ja by som neplatila ani polovicu. Pani ucitelky dostanu zaplatene od statu. Splatky a najomne sa odpusta. Takze na zaklade coho by som mala platit 50%? A vam garantujem ze 50% ludi nezaplati, cize to zariadenie neprezije cize su to vyhodene peniaze. Myslis ze za 3mesiace sa vratia veci do normalu? No nevratia.

mimer
8. apr 2020

Ahojte,takze ak som tomu spravne pochopila,s kľudom angličana môžem malú z jaslí odhlásiť a budem aj naďaľej poberať očr ... je tu niekto kto si dieťa odhlásil a je na očr? nečitala som celú diskusiu..ďakujem

lauriinkaa
autor
8. apr 2020

@mimer ak odhlasis dieťa z jaslí, podľa mojich vedomosti ocr poberať nemôžeš.. Mna na toto upozornila riaditeľka jaslí..

mimer
8. apr 2020

@lauriinkaa nastala.zmena.odo dnes len neviem ci ju dobre chapem 🙂 skusim pohladat link

lauriinkaa
autor
8. apr 2020

@mimer aha o tomto neviem, skúsim si pohľadať, ďakujem ☺️

lauriinkaa
autor
8. apr 2020

@mimer ďakujem ☺️ super

mimer
8. apr 2020

@lauriinkaa napis teda ako si to pochopila 🙈😂

lauriinkaa
autor
8. apr 2020

@mimer však tam je napísané, ze ak dieťa odhlási zo zariadenia dostáva očr.. Keďže momentálne nemôže byť poskytnutá náhrada..

lauriinkaa
autor
8. apr 2020

@mimer aspoň dúfam, ze som dobre pochopila 😂😂

mimer
9. apr 2020

@lauriinkaa ano je to tak napisane,len ci ozaj 😂😂 ja poberam este rodicovsky tak snad sa to vztahuje aj mna,asi skor zavolam na soc.pois.. istota je gulomet.. 230e som.platila za April...za Maj by som uz nechcela..

lauriinkaa
autor
9. apr 2020

@mimer ja tiež este do mája poberám rodičak, ale keďže pracujem a nemám kam dieťa umiestniť je to logické. Daj potom prosím ta echo co si zistila, ja malú tiež rozmýšľam odhlásiť.. Ja mam home office, tak mne sa to da.. A platit zbytočne aj keď by len polovicu sa mi nepáči..

anikak
20. apr 2020

@lauriinkaa Ahoj mám podobný problém...tiež pracujem z domu a jasle nechcem platiť ani polovicu nakoľko aj v zmluve je uvedené za poskytnuté služby. Chcem sa spýtať či si niečo zistila..

ivaskula121
20. máj 2020

@lauriinkaa baby keďže sa tu riešia jasle. Mate niektorá vyjadrenie že kedy by sa už mohli otvoriť?

lauriinkaa
autor
20. máj 2020

@anikak nezistila, my sme neplatili nič. Ani nikto nepýtal, ale v zákone je jasne uvedené, že ak nastane dôvod na zmenu platby(prekážka) za sociálnu službu ( t.j. Ak teraz, pretože sa plati za službu poskytnutu a nie neposkytnutú) majú zmluvné strany povinnosť uzatvoriť dodatok k zmluve. Kvázi sa dohodnúť na platbe..