Podpora z ÚPSVAR

19. máj 2022

Dobry den. Prosim viete mi niekto prosim zodpovedat otazku?
Keby idem na podporu, po skonceni PP. Viem ze sa pobera 6mesiacov podpora. Ak by mi ju vyplatili jednorazovo hned na zaciatku, potom sa mozem zamestnat? Ci by som musel vratit podporu, ked sa zamestnam napr 2mesiace po skonceni PP a vyplateni podpory (dal by som si vyplatit jednorazovo celych 6 mesiacov)

pukina
19. máj 2022

Takto to nefunguje. Musis byt na urade prace minimalne 3 mesiace a potom si mozes poziadat o vyplatenie 50% zvysnej sumy.

barus26
19. máj 2022

no takto to veru nefunguje. A ako sa píše vyššie, keď si chceš dať vyplatiť ten zbytok z podpory tak ti daju len 50%.. to je ta nevýhoda

klarissa25
19. máj 2022

jasné že nie... čo takto si niečo o tom prečítat skor, ako sa opýtaš taku hlupost...

autor
19. máj 2022

@klarissa25 kedysi to tak aj bolo

klarissa25
19. máj 2022

takto to určite nikdy nebolo...

matik1
19. máj 2022

nikdy to tak nebolo, že sa dávka v nezamestnanosti vyplatila dopredu na celé obdobie

gabika99
19. máj 2022

Nikdy to tak nebolo.

luccija
19. máj 2022

Si to ty?🙂už si si premyslel čo s tým autom?

modryzrebec
19. máj 2022

Ja som sa to rovno šiel opýtať do sociálnej poisťovne. Od toho dňa ako vznikol nárok na podporu sa dá do dvoch rokov dať si vyplatiť naraz len jej časť a aj to až po 3 mesiacoch. Takže nesplnitelné podmienky. Pri tolkých voľných pracovných miestach a nedostatku pracovnej sily, nemám šancu byť na úrade práce ani mesiac! Nie to ešte 3. Po dvoch rokoch podpora (pri jej nevyčerpaní) prepadá štátu. Preto je lepšie vypýtať si ju, ale keď som sa dozvedel podmienky tak nemám šancu. Kto by ma nechal 3 mesiace na úrade práce pri tak vysokom dopyte po zamestnancoch?